ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 22:15

Vendimi i PZAZ për votat e ardhura nga Serbia: “Vetëvendosja” humb tre deputetë, LDK, PDK dhe Haradinaj nga 1

Vendimi i PZAZ për votat e ardhura nga Serbia: “Vetëvendosja” humb tre deputetë, LDK, PDK dhe Haradinaj nga 1
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 19:12
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të ...

Anulimi i votave nga Serbia, reagon Lista Serbe
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 18:25
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

Haxhiu për vendimin e PZAP-it: Institucion i ndikuar, fitoren e Lëvizjes nuk e ndalin dot
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve si dhe përjashtimin nga rezultati i votave të ardhura nga Serbia. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 18:23
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve si dhe përjashtimin nga rezultati i votave të ardhura nga Serbia. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj ...

Lista Serbe reagon ndaj vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia
Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia si dhe për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve. “Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 18:13
Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia si dhe për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve. “Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një ...

Fatmire Kollçaku tregon se cili është qëllimi i anulimi të votave të ardhura nga Serbia
Deputetja e ardhme në Kuvendin e Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka reaguar pas vendimit të PZAP’së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia. Sipas saj e gjithë kjo u bë për dëmtimin e ...
InFokusi | 11-Nov-2019 23:23
Deputetja e ardhme në Kuvendin e Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka reaguar pas vendimit të PZAP’së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia. Sipas saj e gjithë kjo u bë për dëmtimin e ...

Nëse koalicioni NISMA-AKR-PD e kalon pragun, LVV mbetet pa tre deputetë, LDK, PDK e AAK, humbin nga një
Vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa (PZAP) për pranimin e ankesës së koalicionit NISMA-AKR-PD, për të përjashtuar nga rezultati zgjedhor të 6 tetorit votat e ardhura nga Serbia, duket që ky koalicion do ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 17:51
Vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa (PZAP) për pranimin e ankesës së koalicionit NISMA-AKR-PD, për të përjashtuar nga rezultati zgjedhor të 6 tetorit votat e ardhura nga Serbia, duket që ky koalicion do ...

Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi, ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 23:23
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi, ...

Serbët reagojnë pas anulimit të votave nga Serbia
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
Shenja | 11-Nov-2019 22:39
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

“Vendimi i PZAP-së fuqizon rolin e Listës Serbe”
PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga Serbia. Abazi thotë se ky vendim nuk është në funksion të demokracisë. “PZAP me vendimin e fundit nuk është në ...
Lajminet | 11-Nov-2019 21:00
PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga Serbia. Abazi thotë se ky vendim nuk është në funksion të demokracisë. “PZAP me vendimin e fundit nuk është në ...

Kosovë: Serbët kanë reaguar pas anulimit të votave nga Serbia
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
Portalb | 11-Nov-2019 20:55
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

A do të mbetet PSD pa asnjë deputet në Kuvend?
Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Por si duket me ardhjen e NISMA në Kuvend do të rrezikohet edhe ky i fundit, shkruan gazeta ...
InFokusi | 11-Nov-2019 20:43
Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Por si duket me ardhjen e NISMA në Kuvend do të rrezikohet edhe ky i fundit, shkruan gazeta ...

Haki Abazi: Vendimi PZAP-së fuqizon rolin e Listës Srpska
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar vendimin e sotëm të PZAP-së. PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga ...
Gazeta Observer | 11-Nov-2019 20:35
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar vendimin e sotëm të PZAP-së. PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga ...

PZAP refuzon votat serbe, përfiton Nisma (VIDEO)
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka vendosur të mos i njoh 3,400 vota të ardhura nga Serbia. Kështu, ka krijuar mundësinë e hyrjes në Kuvend të koalicionit Nisma-AKR-PD. Kronikë nga Enis Reçica
Klan Kosova | 11-Nov-2019 20:30
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka vendosur të mos i njoh 3,400 vota të ardhura nga Serbia. Kështu, ka krijuar mundësinë e hyrjes në Kuvend të koalicionit Nisma-AKR-PD. Kronikë nga Enis Reçica

Çfarë po ndodh në Kosovë? VV humb 3 deputetë, LDK-PDK nga 1
Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë një vendim që mund të ndryshojë listën e fituesve të zgjedhjeve të 6 qershorit. PZAP, ka marrë vendim që të pranojë kërkesën e Nismës Socialdemorkate, për rinumërimin ...
Dritare | 11-Nov-2019 20:30
Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë një vendim që mund të ndryshojë listën e fituesve të zgjedhjeve të 6 qershorit. PZAP, ka marrë vendim që të pranojë kërkesën e Nismës Socialdemorkate, për rinumërimin ...

Deputetët ‘baksuzë’ që do të mbesin jashtë pasi Nisma të bëhet pjesë e Kuvendit
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa gjatë ditës së sotshme mori vendim që votat e ardhura me postë nga Serbia të anulohen. Nga ky vendim përfitoj koalicioni Nisma-AKR-PD që me anulimin e votave nga Serbia, do të ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 20:30
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa gjatë ditës së sotshme mori vendim që votat e ardhura me postë nga Serbia të anulohen. Nga ky vendim përfitoj koalicioni Nisma-AKR-PD që me anulimin e votave nga Serbia, do të ...

Haki Abazi: Vendimi PZAP’së fuqizon rolin e Listës Srpska
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar vendimin e sotëm të PZAP’së. PZAP kërkoi nga KQZ’ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 20:24
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar vendimin e sotëm të PZAP’së. PZAP kërkoi nga KQZ’ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga ...

Zyrtari i VV’së në KQZ reagon ndaj vendimit të PZAP’së
Sot PZAP ka vendosur që të të rinumërohen afër 1500 vendvotime, si dhe ka shpallur të pavlefshme votat e ardhura nga Serbia. Kështu siç qëndrojnë punët, me vendimin e PZAP’së, koalicioni Nisma-AKR-PD do të përfaqësohet ...
Gazeta Monitor | 11-Nov-2019 20:24
Sot PZAP ka vendosur që të të rinumërohen afër 1500 vendvotime, si dhe ka shpallur të pavlefshme votat e ardhura nga Serbia. Kështu siç qëndrojnë punët, me vendimin e PZAP’së, koalicioni Nisma-AKR-PD do të përfaqësohet ...

Kjo deputete e LDK-së do të mbetet jashtë Kuvendit nëse Nisma e kalon pragun
Kalimit të pragut nga Nisma-AKR-PD, do ia shohin sherrin deputetët e partive të tjera. Krejt kjo pasi që, secilës parti do i largohen deputetët. Nga kjo ka pësuar edhe Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në Kuvendin e ...
Gazeta Observer | 11-Nov-2019 20:15
Kalimit të pragut nga Nisma-AKR-PD, do ia shohin sherrin deputetët e partive të tjera. Krejt kjo pasi që, secilës parti do i largohen deputetët. Nga kjo ka pësuar edhe Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në Kuvendin e ...

Cilët deputetë nuk hyjnë në Kuvend nëse kalon pragun NISMA?
Kësisoj, VV-së i largohen tre deputetë, LDK-së një, PDK-së një, si dhe koalicionit AAK-PSD një deputet. Në këtë formë, duke u bazuar në rezultatet e nxjerra nga KQZ-ja, nga Vetëvendosje pa ulëse mbesin Alban Hyseni, ...
AlbInfo | 11-Nov-2019 20:06
Kësisoj, VV-së i largohen tre deputetë, LDK-së një, PDK-së një, si dhe koalicionit AAK-PSD një deputet. Në këtë formë, duke u bazuar në rezultatet e nxjerra nga KQZ-ja, nga Vetëvendosje pa ulëse mbesin Alban Hyseni, ...

Tre deputetët e LVV-së që do të mbesin jashtë nëse NISMA hyn në Kuvend
Hyrja e Nismës Socialdemokrate në Kuvend, pas vendimit të PZAP-së më së shumti do të prishte matematikat e Lëvizjes Vetëvendosje. Kjo pasi që VV-ja do të mbetet me 3 deputet të larguar nga lista, shkruan gazeta inFokus. ...
InFokusi | 11-Nov-2019 20:06
Hyrja e Nismës Socialdemokrate në Kuvend, pas vendimit të PZAP-së më së shumti do të prishte matematikat e Lëvizjes Vetëvendosje. Kjo pasi që VV-ja do të mbetet me 3 deputet të larguar nga lista, shkruan gazeta inFokus. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved