ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 07:01

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur protesta.
Top Channel | 08-Nov-2019 12:10
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur protesta.

Studentët thonë se u arrit qëllimi lidhur me vendimin për bursa
Organizata studentore “Reforma”, nëpërmjet një komunikate për media thekson se ka arritur qëllimin që të anulojë vendimin për bursat nga ana e Ministrisë së Arsimit. “Pas aktiviteteve të njëpasnjëshme me Këshillin e ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 13:32
Organizata studentore “Reforma”, nëpërmjet një komunikate për media thekson se ka arritur qëllimin që të anulojë vendimin për bursat nga ana e Ministrisë së Arsimit. “Pas aktiviteteve të njëpasnjëshme me Këshillin e ...

Bytyqi: Anulohet vendimi i MASHT-it për bursat
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 11:41
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur ...

Bytyqi anulon konkursin e bursave (VIDEO)
Paratë nuk do të shpërndahen për fituesit e bursave në fakultetet e shkencave ekzakte. Kjo meqë ministri i arsimit në largim Shyqiri Bytyqi, e anuloi konkursin. Kronikë nga gazetarja Qëndresa Bellagoshi.
Klan Kosova | 08-Nov-2019 20:49
Paratë nuk do të shpërndahen për fituesit e bursave në fakultetet e shkencave ekzakte. Kjo meqë ministri i arsimit në largim Shyqiri Bytyqi, e anuloi konkursin. Kronikë nga gazetarja Qëndresa Bellagoshi.

Vendimi për bursa, studentët: U arrit qëllimi
“Pas aktiviteteve të njëpasnjëshme me Këshillin e Studentëve të Fakultetit të Arteve të Bukura, duke mos shikuar diell as shi në çfarëdo kohe, të gjithë së bashku, morëm rrugën për të kundërshtuar vendimin e MASHT’it, ...
Lajminet | 08-Nov-2019 13:18
“Pas aktiviteteve të njëpasnjëshme me Këshillin e Studentëve të Fakultetit të Arteve të Bukura, duke mos shikuar diell as shi në çfarëdo kohe, të gjithë së bashku, morëm rrugën për të kundërshtuar vendimin e MASHT’it, ...

Vendimi për bursa, studentët: U arrit qëllimi
Organizata studentore “Reforma me anë të një komunikate për media ka shkruar se ka arritur qëllimin që të anulojë vendimin për bursat nga ana e Ministrisë së Arsimit.
Kosova Press | 08-Nov-2019 13:12
Organizata studentore “Reforma me anë të një komunikate për media ka shkruar se ka arritur qëllimin që të anulojë vendimin për bursat nga ana e Ministrisë së Arsimit.

MASHT dorëzohet, tërheq vendimin për bursat e studentëve
Studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur protestanë lidhje me vendimin e MASHT-it për ndarjen e bursave të shpallur ditë më parë. E Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka ...
InFokusi | 08-Nov-2019 12:48
Studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur protestanë lidhje me vendimin e MASHT-it për ndarjen e bursave të shpallur ditë më parë. E Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka ...

Pas protestave Shyqiri Bytyqi anulon vendimin për konkursin e bursave
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. Ai ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 12:40
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. Ai ...

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, bëri të ditur se po e tërheqin vendimin për shkak të presionit, por megjithatë sipas tij, vendimi ka qenë i drejtë sepse janë mbështetur programet ...
Lajminet | 08-Nov-2019 12:36
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, bëri të ditur se po e tërheqin vendimin për shkak të presionit, por megjithatë sipas tij, vendimi ka qenë i drejtë sepse janë mbështetur programet ...

Studentët e Fakultetit të Artit protestojnë para MASHT, ministri nuk i pret në takim
Studentët e Fakultetit të Arteve kanë mbajtur sot një protestë para Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ku kanë kërkuar anulimin e vendimi për ndarjen e bursave, pasi ky fakultet ka mbetur jashtë vendimit ...
Top Channel | 07-Nov-2019 13:46
Studentët e Fakultetit të Arteve kanë mbajtur sot një protestë para Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ku kanë kërkuar anulimin e vendimi për ndarjen e bursave, pasi ky fakultet ka mbetur jashtë vendimit ...

Bytyqi: Kemi anuluar këtë vit konkursin e burasve
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme për media. Ai, me këtë rast tha se së bashku me së bashku me Universitetin e Prishtinës dhe me Ministrinë e ...
Arbresh | 08-Nov-2019 11:46
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme për media. Ai, me këtë rast tha se së bashku me së bashku me Universitetin e Prishtinës dhe me Ministrinë e ...

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur ...
Zeri | 08-Nov-2019 11:41
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur ...

Studentët e Fakultetit të Arteve edhe sot bojkotojnë mësimin, kërkojnë ndryshim të konkursit për bursa
Studentët e Fakultetit të Artëve do të vazhdojnë sot me ditën e tretë të protestës së tyre, shkak i mospërfshirjes nga ana e MASHT-it në konkursin e bursave. “Organizata Studentore “REFORMA” që udhëheqë me Këshillin e ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 07:38
Studentët e Fakultetit të Artëve do të vazhdojnë sot me ditën e tretë të protestës së tyre, shkak i mospërfshirjes nga ana e MASHT-it në konkursin e bursave. “Organizata Studentore “REFORMA” që udhëheqë me Këshillin e ...

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 11:38
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur ...

Pas protestave Shyqiri Bytyqi anulon vendimin për konkursin e bursave
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. Ai ...
Medial | 08-Nov-2019 11:30
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. Ai ...

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 11:30
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. ...

Studentët e Fakultetit të Artit protestojnë para MASHT, ministri nuk i pret në takim
Studentët e Fakultetit të Arteve kanë mbajtur sot një protestë para Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ku kanë kërkuar anulimin e vendimi për ndarjen e bursave, pasi ky fakultet ka mbetur jashtë vendimit ...
Telegrafi | 07-Nov-2019 14:21
Studentët e Fakultetit të Arteve kanë mbajtur sot një protestë para Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ku kanë kërkuar anulimin e vendimi për ndarjen e bursave, pasi ky fakultet ka mbetur jashtë vendimit ...

Pas protestave Shyqiri Bytyqi anulon vendimin për konkursin e bursave
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. Ai ...
Klan Kosova | 08-Nov-2019 11:29
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka anuluar vendimin e konkursit për bursa që ishin të paraparë të përfitonin studentët nga drejtime teknike dhe atyre të shkencave natyrore. Ai ...

Ministri dorëzohet përballë studentëve, tërheq vendimin për bursa
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur protesta.
Kosova Press | 08-Nov-2019 11:24
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka tërhequr vendimin e shpallur ditë më herët për ndarjen e bursave, për të cilin vendim studentët e Fakultetit të Edukimit, Artit dhe Edukatës Fizike kanë mbajtur protesta.

Bytyqi anulon konkursin për bursat e studentëve, edhe pse thotë se vendimi ishte i drejtë
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Shyqyri Bytyqi, ka mbajtur konferencë të jashtëzakonshme për medie, në të cilën ka folur për çështjen e bursave, që është bërë shkak që studentët të ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 11:20
Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Shyqyri Bytyqi, ka mbajtur konferencë të jashtëzakonshme për medie, në të cilën ka folur për çështjen e bursave, që është bërë shkak që studentët të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved