ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:06

200 kompanitë me fitime më të larta: Joshja e tenderëve dhe koncesioneve

200 kompanitë me fitime më të larta: Joshja e tenderëve dhe koncesioneve
Si u nda torta e fitimeve në ekonominë shqiptare në vitin 2018. Pjesa më e madhe e kompanive qarkullojnë shumë para, por kanë norma fitimi minimale, një tregues i vlerës së shtuar të ulët dhe orientimit të ekonomisë ...
Monitor | 08-Nov-2019 22:12
Si u nda torta e fitimeve në ekonominë shqiptare në vitin 2018. Pjesa më e madhe e kompanive qarkullojnë shumë para, por kanë norma fitimi minimale, një tregues i vlerës së shtuar të ulët dhe orientimit të ekonomisë ...

Fitimet që po “vrasin” ekonominë
EDITORIAL MONITOR PRINT /Maksimizimi i fitimeve është qëllimi kryesor i çdo firme, që e arrin përmes gjetjes së ekuilibrit të nivelit të prodhimit apo qarkullimit të mallrave, kostos së prodhimit/shërbimeve dhe çmimit ...
Monitor | 08-Nov-2019 22:12
EDITORIAL MONITOR PRINT /Maksimizimi i fitimeve është qëllimi kryesor i çdo firme, që e arrin përmes gjetjes së ekuilibrit të nivelit të prodhimit apo qarkullimit të mallrave, kostos së prodhimit/shërbimeve dhe çmimit ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved