ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 21:56

1 ton kokainë mes peshkut të ngrirë, dënohet shqiptari në Holandë

1 ton kokainë mes peshkut të ngrirë, dënohet shqiptari në Holandë
mapo.al Gjykata e Roterdamit në Holandë dënoi nga 5 deri në 7 vjet burg 7 të dyshuar për transportin e mbi 1 ton kokaine, ku mes të dënuarve është edhe një shqiptar. Sipas mediave holandeze grupi kishte mundur të ...
Mapo | 08-Nov-2019 22:12
mapo.al Gjykata e Roterdamit në Holandë dënoi nga 5 deri në 7 vjet burg 7 të dyshuar për transportin e mbi 1 ton kokaine, ku mes të dënuarve është edhe një shqiptar. Sipas mediave holandeze grupi kishte mundur të ...

Zaev për Gruevskin: Askush s’mund t’i shmanget dënimit
mapo.al Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka deklaruar sot se askush nuk mundet përjetë t’i shmanget drejtësisë. Sipas tij, herët a vonë, gjithësecili që ka shkelur ligjet dhe ka bërë ndonjë vepër penale ...
Mapo | 08-Nov-2019 21:48
mapo.al Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka deklaruar sot se askush nuk mundet përjetë t’i shmanget drejtësisë. Sipas tij, herët a vonë, gjithësecili që ka shkelur ligjet dhe ka bërë ndonjë vepër penale ...

Kriza ekonomike, arka bosh, ja si e shpreh Kapexhiu
mapo.al Mjeshtri Bujar Kapexhiu sjell për gazetën Mapo një qëndrim lidhur me debatet e fundit për mungesën e parave për shpërblime për fundin e vitit, dhe për parashikimin e zymtë për vitin e ardhshëm që nuk do të ketë ...
Mapo | 08-Nov-2019 21:33
mapo.al Mjeshtri Bujar Kapexhiu sjell për gazetën Mapo një qëndrim lidhur me debatet e fundit për mungesën e parave për shpërblime për fundin e vitit, dhe për parashikimin e zymtë për vitin e ardhshëm që nuk do të ketë ...

Lufthansa në ditën e dytë të grevës, anulohen 1500 fluturime
mapo.al Lufthansa është përballur me ditën e dytë të një greve të ekuipazhit, që ka detyruar kompaninë ajrore gjermane për të anuluar 1500 fluturime në dy ditë dhe duke prekur rreth 200000 pasagjerë. “Dje dhe sot, rreth ...
Mapo | 08-Nov-2019 21:33
mapo.al Lufthansa është përballur me ditën e dytë të një greve të ekuipazhit, që ka detyruar kompaninë ajrore gjermane për të anuluar 1500 fluturime në dy ditë dhe duke prekur rreth 200000 pasagjerë. “Dje dhe sot, rreth ...

Flet ‘Juli i Pashakos’: Nuk kam lidhje me atentatin ndaj Prokurorit
mapo.al Policia ka zhvilluar dy operacione për arrestimin e Julian Sulës, i njohur si “Juli i Pashakos”, por nuk e ka arrestuar dot. Ndërkohë që policia e kërkon në Elbasan, Julian Sulo është shfaqur në studion e “Abc ...
Mapo | 08-Nov-2019 21:07
mapo.al Policia ka zhvilluar dy operacione për arrestimin e Julian Sulës, i njohur si “Juli i Pashakos”, por nuk e ka arrestuar dot. Ndërkohë që policia e kërkon në Elbasan, Julian Sulo është shfaqur në studion e “Abc ...

Kryemadhi nis vizitën në SHBA, takim me shqiptarët në Miçigan
mapo.al Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nisi sot një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë vizitë, Kryemadhi shoqërohet nga nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj, Eriol ...
Mapo | 08-Nov-2019 20:35
mapo.al Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nisi sot një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë vizitë, Kryemadhi shoqërohet nga nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj, Eriol ...

Vuçiç: Kosovën dhe Malin e Zi i duam pjesë të mini-Schengenit
mapo.al Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengesave për lëvizjen e mallrave, kapitalit, shërbimeve dhe njerëzve në rajon. Gjatë ditës së sotme, Vuçiç ...
Mapo | 08-Nov-2019 20:26
mapo.al Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengesave për lëvizjen e mallrave, kapitalit, shërbimeve dhe njerëzve në rajon. Gjatë ditës së sotme, Vuçiç ...

Tirana dhe Vllaznia japin gjithçka, në fund ndajnë pikët
mapo.al Klasikja e futbollit shqiptar prodhon gjithçka, por jo fitues. Tirana dhe Vllaznia kanë barazuan me shifrat 0-0 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Në një stadium të boshatisur, për ...
Mapo | 08-Nov-2019 20:04
mapo.al Klasikja e futbollit shqiptar prodhon gjithçka, por jo fitues. Tirana dhe Vllaznia kanë barazuan me shifrat 0-0 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Në një stadium të boshatisur, për ...

Në kërkim ‘Juli i Pashakos’, RENEA aksion në Elbasan dhe Peqin
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:59
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...

“Nuk i lë shqiptarët në baltë”, Basha: Mjerë ata që do prekin votën
mapo.al Nga Kruja, Lulzim Basha ka deklaruar sërish se PD po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat tha se kushdo që do tentojë të prekë votën e shqiptarëve do ta pësojë rëndë. Basha tha më tej se ai nuk ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:54
mapo.al Nga Kruja, Lulzim Basha ka deklaruar sërish se PD po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat tha se kushdo që do tentojë të prekë votën e shqiptarëve do ta pësojë rëndë. Basha tha më tej se ai nuk ...

Pluhuri i Murit të Berlinit
Një pamje e Evropës dhe Kosovës në të nga ëmbëltorja “Elida” 1. Ditën që ra Muri i Berlinit di saktësisht se kam ndier të jetë një ngjarje e madhe dhe nuk kam ditur saktësisht se çka do të ndodhë më tutje. Një ndjenjë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 14:54
Një pamje e Evropës dhe Kosovës në të nga ëmbëltorja “Elida” 1. Ditën që ra Muri i Berlinit di saktësisht se kam ndier të jetë një ngjarje e madhe dhe nuk kam ditur saktësisht se çka do të ndodhë më tutje. Një ndjenjë ...

Në kërkim ‘Juli i Pashakos’, RENEA aksion në Elbasan dhe Peqin
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:49
mapo.al Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë ...

VIDEO/ Muriqi nuk ndalet në Turqi, shënon dy gola për 45 minuta
mapo.al Vedat Muriqi vijon të mahnisë me paraqitjet e tij te Fenerbahce. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi një dopietë personale vetëm në pjesën e parë ndaj Kasimpasa, duke i dhënë kryesimin 2-1 Fenerbahce. Ish ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:44
mapo.al Vedat Muriqi vijon të mahnisë me paraqitjet e tij te Fenerbahce. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi një dopietë personale vetëm në pjesën e parë ndaj Kasimpasa, duke i dhënë kryesimin 2-1 Fenerbahce. Ish ...

Rënia e murit Berlinit e parë nga ëmbëltore Elida
Veton Surroi Nga Veton Surroi Kosova duhet të jetë e barabartë me shtetet e tjera të ish-Jugosllavisë, ashtu siç u deklaruam më 1989. Kjo barazi nuk është e mundur pa e arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse paqeje ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:39
Veton Surroi Nga Veton Surroi Kosova duhet të jetë e barabartë me shtetet e tjera të ish-Jugosllavisë, ashtu siç u deklaruam më 1989. Kjo barazi nuk është e mundur pa e arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse paqeje ...

Raporti/ Shqipëria, shteti që e di më pak anglishten në rajon. Kosova…
Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet. Më shumë se një miliardë njerëz flasin anglisht si gjuhë e parë ose e dytë, dhe ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 07:32
Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet. Më shumë se një miliardë njerëz flasin anglisht si gjuhë e parë ose e dytë, dhe ...

Polici që arrestoi djalin e El Çapos vritet me 150 plumba (Video)
mapo.al Një polic meksikan, pjesëtar i forcave elitare dhe që ndihmoi me arrestimin e djalit të El Çapos, është vrare te parkingu i një qendre tregtare në Meksikë. Gjithçka zgjati rreth 30 sekonda dhe sipas Daily Mail, ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:21
mapo.al Një polic meksikan, pjesëtar i forcave elitare dhe që ndihmoi me arrestimin e djalit të El Çapos, është vrare te parkingu i një qendre tregtare në Meksikë. Gjithçka zgjati rreth 30 sekonda dhe sipas Daily Mail, ...

Shqipëria, shteti që e di më pak anglishten në rajon
Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet. Më shumë se një miliardë njerëz flasin anglisht si gjuhë e parë ose e dytë, dhe ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 09:17
Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet. Më shumë se një miliardë njerëz flasin anglisht si gjuhë e parë ose e dytë, dhe ...

Identifikohen 39 viktimat e kamionit frigoriferik në Angli (Emrat)
mapo.al Zbulohen emrat e 39 vietnamezëve, të cilët u gjetën të vdekur brenda një trajleri frigoriferik në Essex, në Angli. Dhjetë adoleshentë, përfshirë dy djem 15-vjeçarë ishin mes viktimave. Viktimat u zbuluan më 23 ...
Mapo | 08-Nov-2019 19:05
mapo.al Zbulohen emrat e 39 vietnamezëve, të cilët u gjetën të vdekur brenda një trajleri frigoriferik në Essex, në Angli. Dhjetë adoleshentë, përfshirë dy djem 15-vjeçarë ishin mes viktimave. Viktimat u zbuluan më 23 ...

Pjesa e parë i dhuron të gjitha, Tirana-Vllaznia nuk ka fitues
mapo.al Nuk ka fitues në pjesën e parë të klasikes së futbollit, Tirana-Vllaznia. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola, me 45 minutat e parë që u mbyllën me rezultatin e bardhë, ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:54
mapo.al Nuk ka fitues në pjesën e parë të klasikes së futbollit, Tirana-Vllaznia. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola, me 45 minutat e parë që u mbyllën me rezultatin e bardhë, ...

Shkarkohet përfundimisht nga detyra gjyqtari i Apelit Fatos Qato
mapo.al Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Ina Rama kryesuese, Natasha ...
Mapo | 08-Nov-2019 18:11
mapo.al Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Ina Rama kryesuese, Natasha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved