ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 22:11

Zbardhet vendimi për gjyqtaren e shumëpërfolur: Dorëheqja e Joana Qeleshit, pas barrës së provës për pasurinë dhe figurën

Zbardhet vendimi për gjyqtaren e shumëpërfolur: Dorëheqja e Joana Qeleshit, pas barrës së provës për pasurinë dhe figurën
Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ditë pasi i kaloi barra e provës për pasurinë dhe pastërtinë e figurës –duke ndërprerë procesin ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 18:38
Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ditë pasi i kaloi barra e provës për pasurinë dhe pastërtinë e figurës –duke ndërprerë procesin ...

Dorëheqja e Joana Qeleshit, pas barrës së provës për pasurinë dhe figurën
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ...
Reporter | 08-Nov-2019 17:56
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ...

Vettingu/ Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë
Dy gjyqtarë kanë kaluar sot procesin e Vettingut. Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka vendosur të konfirmojë në detyrë Artur Kalajën, gjyqtar në Gjykatën e Apelit Tiranë dhe Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e ...
Dritare | 08-Nov-2019 12:35
Dy gjyqtarë kanë kaluar sot procesin e Vettingut. Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka vendosur të konfirmojë në detyrë Artur Kalajën, gjyqtar në Gjykatën e Apelit Tiranë dhe Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e ...

613 kg kokainë në Maminas, shtyhet sërish seanca për Arbër Çekajn
Seanca gjyqësore për Arbër Çekajn dhe dy të pandehurit e tjerë të cilët akuzohen për trafikun e 613 kg kokaine të kapur në Maminas, është shtyrë sërish për datën 20 nëntor, në orën 10:00. Shkak janë bërë avokatët e ...
Dritare | 08-Nov-2019 12:35
Seanca gjyqësore për Arbër Çekajn dhe dy të pandehurit e tjerë të cilët akuzohen për trafikun e 613 kg kokaine të kapur në Maminas, është shtyrë sërish për datën 20 nëntor, në orën 10:00. Shkak janë bërë avokatët e ...

Kokaina në banane/ Sot duhej të jepej pretenca për Arbër Çekaj
Sot duhej të jepej pretenca për Arbër Çekaj biznesmenin e bananeve, në kontejnerët e të cilit u gjetën 613 kg kokainë shkurtin e kaluar, por ajo nuk u shpall.
Top Channel | 08-Nov-2019 12:18
Sot duhej të jepej pretenca për Arbër Çekaj biznesmenin e bananeve, në kontejnerët e të cilit u gjetën 613 kg kokainë shkurtin e kaluar, por ajo nuk u shpall.

613 kg kokainë/ Shtyhet seanca për Arbër Çekaj
Ka nisur 23 minuta me vonesë seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, biznesmenin e bananeve, në kontejnerët e të cilit u gjetën 613 kg kokainë shkurtin e kaluar. Seanca në Gjykatën për Krime të Rënda, ka nisur pas ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 12:26
Ka nisur 23 minuta me vonesë seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, biznesmenin e bananeve, në kontejnerët e të cilit u gjetën 613 kg kokainë shkurtin e kaluar. Seanca në Gjykatën për Krime të Rënda, ka nisur pas ...

FOTO/ U konfirmua në detyrë, gjyqtarja Daniela Shirka përlotet pas vendimit të KPK
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Valbona ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:56
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Valbona ...

Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë
TIRANË Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë kanë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:56
TIRANË Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë kanë ...

Përlotje e përqafime, reagimi i gjyqtarëve që kaluan sot vettingun (FOTO)
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar shumë nga ...
Lapsi | 08-Nov-2019 12:18
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar shumë nga ...

Nga punonjës bingoje në zyrtar policie, Oltion Shehu ‘ngec’ në vetting, nuk justifikoi dot pasurinë
Ngec në sitën e vetting, Oltjon Shehu, nëndrejtor i përgjithshëm i SHÇBA. Komisioni i jashtëm i Vlerësimit, njoftoi sot shkarkimin nga detyra, pasi Shehu nuk mundi të justifikonte dot pasurinë e tij. Oltjon Shehu, ishte ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:25
Ngec në sitën e vetting, Oltjon Shehu, nëndrejtor i përgjithshëm i SHÇBA. Komisioni i jashtëm i Vlerësimit, njoftoi sot shkarkimin nga detyra, pasi Shehu nuk mundi të justifikonte dot pasurinë e tij. Oltjon Shehu, ishte ...

Vetting-u: Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’
Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua në detyrë ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 11:20
Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua në detyrë ...

Vetting-u/ Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’
Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit.
Top Channel | 08-Nov-2019 10:54
Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit.

Nis me vonesë e më pas shtyhet seanca për Arbër Çekaj, ja arsyeja
23 minuta me vonesë ka filluar seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën për Krime të Rënda, për shkak të vonesës së kryesueses së trupit gjykues, Daniela Shirka, e cila mori konfirmimin në detyrë mëngjesin e sotëm ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 10:49
23 minuta me vonesë ka filluar seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën për Krime të Rënda, për shkak të vonesës së kryesueses së trupit gjykues, Daniela Shirka, e cila mori konfirmimin në detyrë mëngjesin e sotëm ...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kthehet në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve/ Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë
Postuar: 08/11/2019 - 12:12 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 12:13
Postuar: 08/11/2019 - 12:12 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot ...

U konfirmua ne detyre, gjyqtarja Daniela Shirka perlotet pas vendimit te KPK
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Valbona ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 12:04
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Valbona ...

Deklaratat kontradiktore vështirësojnë vetingun e gjyqtares Hajrie Muçmata
Gjyqtarja e Apelit Shkodër Hajrie Muçmata u përball me disa pikëpyetje rreth pasurive të saj, burimeve të ligjshme të disa huave dhe me deklarata kontradiktore të bëra për procesin e vetingut, ndërkohë gjyqtarja kërkoi ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 09:28
Gjyqtarja e Apelit Shkodër Hajrie Muçmata u përball me disa pikëpyetje rreth pasurive të saj, burimeve të ligjshme të disa huave dhe me deklarata kontradiktore të bëra për procesin e vetingut, ndërkohë gjyqtarja kërkoi ...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Daniela Shirka përballet me vetingun
Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë në Gjykatën e Elbasanit, u theksuan si dy probleme të gjyqtares së Gjykatës së Krimeve ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 20:04
Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë në Gjykatën e Elbasanit, u theksuan si dy probleme të gjyqtares së Gjykatës së Krimeve ...

Vettingu/ Dy gjyqtarë kalojnë “klasën”
Dy gjykates kanë kaluar procesin e vettingut këtë të premte. Artur Kalaj, Gjykates I Apelit në Tiranë ishte I pari që mori rikonfirmimin për të qëndruar në detyre. KPK nuk gjeti shkelje në kriteret e përcaktuara në ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 10:21
Dy gjykates kanë kaluar procesin e vettingut këtë të premte. Artur Kalaj, Gjykates I Apelit në Tiranë ishte I pari që mori rikonfirmimin për të qëndruar në detyre. KPK nuk gjeti shkelje në kriteret e përcaktuara në ...

Mungon trupi gjykues, shtyhet serish seanca e Arber Cekaj
Shtyhet sërish pretenca për pronarin e kompanisë “Arbri Garden” Arbër Çekajn, i akuzuar për trafikimin e 613 kg kokainë të ardhur nga Ekuadori. Shkak për shtyrjen e pretencës është bërë mungesa e kryesueses së trupit ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 11:55
Shtyhet sërish pretenca për pronarin e kompanisë “Arbri Garden” Arbër Çekajn, i akuzuar për trafikimin e 613 kg kokainë të ardhur nga Ekuadori. Shkak për shtyrjen e pretencës është bërë mungesa e kryesueses së trupit ...

Nis me vonesë e më pas shtyhet seanca për Arbër Çekaj, zbuloni arsyen
Seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën për Krime të Rënda ka filluar 23 minuta me vonesë, për shkak të vonesës së kryesueses së trupit gjykues, Daniela Shirka, e cila mori konfirmimin në detyrë mëngjesin e sotëm ...
Lapsi | 08-Nov-2019 11:00
Seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën për Krime të Rënda ka filluar 23 minuta me vonesë, për shkak të vonesës së kryesueses së trupit gjykues, Daniela Shirka, e cila mori konfirmimin në detyrë mëngjesin e sotëm ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved