ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 07:11

Zbardhet vendimi për gjyqtaren e shumëpërfolur: Dorëheqja e Joana Qeleshit, pas barrës së provës për pasurinë dhe figurën

Zbardhet vendimi për gjyqtaren e shumëpërfolur: Dorëheqja e Joana Qeleshit, pas barrës së provës për pasurinë dhe figurën
Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ditë pasi i kaloi barra e provës për pasurinë dhe pastërtinë e figurës –duke ndërprerë procesin ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 18:38
Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ditë pasi i kaloi barra e provës për pasurinë dhe pastërtinë e figurës –duke ndërprerë procesin ...

Vetingu nuk gjen probleme për zv.drejtorin e SHÇBA, Adriatik Ago
Numri dy i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit, Adriatik Ago u përball të premten në seancë dëgjimore me Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit, KJV. Trupa e ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 17:24
Numri dy i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit, Adriatik Ago u përball të premten në seancë dëgjimore me Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit, KJV. Trupa e ...

Vetingu në polici shkarkon zyrtarin e parë
Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit shkarkoi nga detyra shefin e zyrës së trajtimit të ankesave në ShÇBA Tiranë, Oltion Shehu – masa e parë disiplinore e të ashtuquajturit veting në polici. Komisioni i Jashtëm i ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 13:00
Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit shkarkoi nga detyra shefin e zyrës së trajtimit të ankesave në ShÇBA Tiranë, Oltion Shehu – masa e parë disiplinore e të ashtuquajturit veting në polici. Komisioni i Jashtëm i ...

Asnjë problem me pasurinë, zv/drejtori i SHÇBA del i pastër në vetting
Zv/drejtori i Përgjithshëm i SHÇBA, Adriatik Ago ka kaluar këtë të premte në filtrat e vettingut. Gjatë seancës dëgjimore, Komisioni i Jashtëm I Vlerësimit, konstatoi se subjekti I rivlerësimit ka bërë deklarim të saktë ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 13:56
Zv/drejtori i Përgjithshëm i SHÇBA, Adriatik Ago ka kaluar këtë të premte në filtrat e vettingut. Gjatë seancës dëgjimore, Komisioni i Jashtëm I Vlerësimit, konstatoi se subjekti I rivlerësimit ka bërë deklarim të saktë ...

Kokaina në banane/ Sot duhej të jepej pretenca për Arbër Çekaj
Sot duhej të jepej pretenca për Arbër Çekaj biznesmenin e bananeve, në kontejnerët e të cilit u gjetën 613 kg kokainë shkurtin e kaluar, por ajo nuk u shpall.
Top Channel | 08-Nov-2019 12:18
Sot duhej të jepej pretenca për Arbër Çekaj biznesmenin e bananeve, në kontejnerët e të cilit u gjetën 613 kg kokainë shkurtin e kaluar, por ajo nuk u shpall.

FOTO/ U konfirmua në detyrë, gjyqtarja Daniela Shirka përlotet pas vendimit të KPK
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Valbona ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:56
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Valbona ...

Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë
TIRANË Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë kanë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:56
TIRANË Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë kanë ...

Nga punonjës bingoje në zyrtar policie, Oltion Shehu ‘ngec’ në vetting, nuk justifikoi dot pasurinë
Ngec në sitën e vetting, Oltjon Shehu, nëndrejtor i përgjithshëm i SHÇBA. Komisioni i jashtëm i Vlerësimit, njoftoi sot shkarkimin nga detyra, pasi Shehu nuk mundi të justifikonte dot pasurinë e tij. Oltjon Shehu, ishte ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 11:25
Ngec në sitën e vetting, Oltjon Shehu, nëndrejtor i përgjithshëm i SHÇBA. Komisioni i jashtëm i Vlerësimit, njoftoi sot shkarkimin nga detyra, pasi Shehu nuk mundi të justifikonte dot pasurinë e tij. Oltjon Shehu, ishte ...

Dorëheqja e Joana Qeleshit, pas barrës së provës për pasurinë dhe figurën
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ...
Reporter | 08-Nov-2019 17:56
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi dha dorëheqjen 10 ...

Vettingu në polici, në “sitë” zv drejtori i SHÇBA
Në Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit është zhvilluar seanca dëgjimore për Adriatik Ago, zv drejtor i SHÇBA. Bëhet e ditur se relatore e çështjes është Ana Kapaj. Për Agon është bërë rivlerësimi në tre shtylla. ...
ABCNews | 08-Nov-2019 12:40
Në Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit është zhvilluar seanca dëgjimore për Adriatik Ago, zv drejtor i SHÇBA. Bëhet e ditur se relatore e çështjes është Ana Kapaj. Për Agon është bërë rivlerësimi në tre shtylla. ...

Vetingu nuk gjen probleme për zv.drejtorin e ShÇBA, Adriatik Ago
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Numri dy i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, Adriatik Ago rezultoi pa probleme ...
Reporter | 08-Nov-2019 15:12
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Numri dy i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, Adriatik Ago rezultoi pa probleme ...

Asnjë problem me pasurinë, zv/drejtori i SHÇBA del i pastër në vetting
Zv/drejtori i Përgjithshëm i SHÇBA, Adriatik Ago ka kaluar këtë të premte në filtrat e vettingut. Gjatë seancës dëgjimore, Komisioni i Jashtëm I Vlerësimit, konstatoi se subjekti I rivlerësimit ka bërë deklarim të saktë ...
Medial | 08-Nov-2019 14:01
Zv/drejtori i Përgjithshëm i SHÇBA, Adriatik Ago ka kaluar këtë të premte në filtrat e vettingut. Gjatë seancës dëgjimore, Komisioni i Jashtëm I Vlerësimit, konstatoi se subjekti I rivlerësimit ka bërë deklarim të saktë ...

Vetting-u: Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’
Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua në detyrë ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 11:20
Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua në detyrë ...

Oltion Shehu, zyrtari i parë i Policisë që shkarkohet nga vetting-u
Vetting-u i nisur në radhët e Policisë së Shtetit ka rrëzuar zyrtarin e parë. Oltion Shehu, shefi i Sektorit të Ankesave në Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, ishte i pari që iu nënshtrua procesit të ...
Top Channel | 08-Nov-2019 11:20
Vetting-u i nisur në radhët e Policisë së Shtetit ka rrëzuar zyrtarin e parë. Oltion Shehu, shefi i Sektorit të Ankesave në Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, ishte i pari që iu nënshtrua procesit të ...

“Digjet” i pari drejtues i lartë i policisë në vetting, kishte qënë punonjës bingoje
I pari drejtues i lartë i policisë që u fut në vetting nuk e kaloi dot këtë process duke u shkarkuar nga detyra, Bëhet fjalë për Shefin e Sherbimit të Ankesave në SHCBA. Oltjon Shehu u njoh me vendimin e trupës gjykuesë ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 11:34
I pari drejtues i lartë i policisë që u fut në vetting nuk e kaloi dot këtë process duke u shkarkuar nga detyra, Bëhet fjalë për Shefin e Sherbimit të Ankesave në SHCBA. Oltjon Shehu u njoh me vendimin e trupës gjykuesë ...

Vettingu në polici, kalon në “sitë” zv drejtori i SHÇBA
I dyti që del para Vettingut në rradhët e policisë është Adriatik Ago zv/drejtor i Përgjithshëm i SHÇBA-së. Bëhet e ditur se relatore e çështjes është Ana Kapaj ndërsa për Agon është bërë rivlerësimi në tre shtylla. ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 13:40
I dyti që del para Vettingut në rradhët e policisë është Adriatik Ago zv/drejtor i Përgjithshëm i SHÇBA-së. Bëhet e ditur se relatore e çështjes është Ana Kapaj ndërsa për Agon është bërë rivlerësimi në tre shtylla. ...

“Vettingu” në polici e nis me shkarkim – Nuk kalon testin e pasurisë ish-shefi i SHÇBA, Oltjon Shehu.
Oltion Shehu, inspektori ankesave në Drejtorinë e Tiranës pranë SHÇBA-s është i pari që u përball me ‘vettingun’ në radhët e uniformave blu por puna e dy dekadave më parë si menaxher në një sallë bingoje dhe të ardhurat ...
ScanTv | 08-Nov-2019 13:40
Oltion Shehu, inspektori ankesave në Drejtorinë e Tiranës pranë SHÇBA-s është i pari që u përball me ‘vettingun’ në radhët e uniformave blu por puna e dy dekadave më parë si menaxher në një sallë bingoje dhe të ardhurat ...

Zv/ drejtori i SHÇBA del para vettingut, asnje pasuri te paligjshme
TIRANE Pas përjashtimit të inspektorit të SHÇBA-së, sot doli para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, Adriatik Ago, zv/ drejtor i Përgjithshëm, SHÇBA. Trupa e Komisionit theksoi se nga të dhënat që ka mbledhur, Ago ka ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 13:25
TIRANE Pas përjashtimit të inspektorit të SHÇBA-së, sot doli para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, Adriatik Ago, zv/ drejtor i Përgjithshëm, SHÇBA. Trupa e Komisionit theksoi se nga të dhënat që ka mbledhur, Ago ka ...

Përlotje e përqafime, reagimi i gjyqtarëve që kaluan sot vettingun (FOTO)
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar shumë nga ...
Lapsi | 08-Nov-2019 12:18
Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar shumë nga ...

Asnjë masë disiplinore dhe pasuri të ligjshme/ Del para vettingut zv/ drejtori i SHÇBA-së
Pas përjashtimit të inspektorit të SHÇBA-së, sot doli para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, Adriatik Ago, zv/ drejtor i Përgjithshëm, SHÇBA. Trupa e Komisionit theksoi se nga të dhënat që ka mbledhur, Ago ka bërë ...
Lexo | 08-Nov-2019 13:06
Pas përjashtimit të inspektorit të SHÇBA-së, sot doli para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, Adriatik Ago, zv/ drejtor i Përgjithshëm, SHÇBA. Trupa e Komisionit theksoi se nga të dhënat që ka mbledhur, Ago ka bërë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved