ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 07:21

Si sot 3 vjet më parë, Donald Trump u bë presidenti i Amerikës

Si sot 3 vjet më parë, Donald Trump u bë presidenti i Amerikës
Data 8 nëntor shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 20:41
Data 8 nëntor shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i ...

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi
Presidenti i SHBA Donald Trump është shprehur se nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun. Duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 19:05
Presidenti i SHBA Donald Trump është shprehur se nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun. Duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e ...

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij
Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun. Por ai tha se nuk dëshiron ta mbështesë procesin duke ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 21:40
Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun. Por ai tha se nuk dëshiron ta mbështesë procesin duke ...

Tre vjet më parë, Donald Trump u zgjodh President
8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i tretë ...
Illyriapress | 08-Nov-2019 20:44
8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i tretë ...

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump
8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i tretë ...
Arbresh | 08-Nov-2019 19:49
8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i tretë ...

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump
8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i tretë ...
Zeri Amerikes | 08-Nov-2019 19:22
8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane. Por përvjetori i tretë ...

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi
Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun. Por ai tha se nuk dëshiron ta mbështesë procesin duke ...
Zeri Amerikes | 08-Nov-2019 18:16
Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun. Por ai tha se nuk dëshiron ta mbështesë procesin duke ...

Bolton nuk paraqitet për të dëshmuar në Kongres, kërcënon me padi
Ish-këshilltari për Siguri Shtetërore i presidentit Trump, John Bolton, është kërcënuar me padi, nëse komitetet e Kongresit lëshojnë thirrje zyrtare për ta detyruar të dëshmojë në hetimet e tyre për shkarkimin e të ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 08:57
Ish-këshilltari për Siguri Shtetërore i presidentit Trump, John Bolton, është kërcënuar me padi, nëse komitetet e Kongresit lëshojnë thirrje zyrtare për ta detyruar të dëshmojë në hetimet e tyre për shkarkimin e të ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Presidentit Trump
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...
Shenja | 08-Nov-2019 08:19
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...

Zgjedhjet e së martës, shenjë inkurajuese për demokratët
Demokratët në Shtetet e Bashkuara po festojnë fitoret në zgjedhjet në shtetet e Virxhinias dhe Kentakit që ndoshta mund të jenë tregues të vështirësive që mund ta presin Presidentin Donald Trump në fushatën e tij për të ...
Koha.mk | 07-Nov-2019 22:40
Demokratët në Shtetet e Bashkuara po festojnë fitoret në zgjedhjet në shtetet e Virxhinias dhe Kentakit që ndoshta mund të jenë tregues të vështirësive që mund ta presin Presidentin Donald Trump në fushatën e tij për të ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...
Gazeta Observer | 07-Nov-2019 22:16
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...
TetovaSot | 07-Nov-2019 22:03
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 22:02
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...

SHBA, në zgjedhjet lokale të së martës u zgjodhën 26 muslimanë
Rreth një e treta e 81 muslimano-amerikanëve që garuan për poste në zgjedhjet e së martës në SHBA shënuan fitore elektorale, bëjnë të ditur grupet e mbështetësve muslimano-amerikanë, transmeton AA. “Gjithsej 26 ...
Shenja | 07-Nov-2019 20:01
Rreth një e treta e 81 muslimano-amerikanëve që garuan për poste në zgjedhjet e së martës në SHBA shënuan fitore elektorale, bëjnë të ditur grupet e mbështetësve muslimano-amerikanë, transmeton AA. “Gjithsej 26 ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Pres. Trump
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...
Zeri Amerikes | 07-Nov-2019 17:52
Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për shkarkimin e tij. ...

Nisma për shkarkimin e Trump, seancat publike nisin javën e ardhshme
Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të dëshmojnë tre zyrtarë të ...
Lapsi | 07-Nov-2019 11:50
Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të dëshmojnë tre zyrtarë të ...

Zgjedhjet e së martës, shenjë inkurajuese për demokratët
Demokratët në Shtetet e Bashkuara po festojnë fitoret në zgjedhjet në shtetet e Virxhinias dhe Kentakit që ndoshta mund të jenë tregues të vështirësive që mund ta presin Presidentin Donald Trump në fushatën e tij për të ...
Zeri Amerikes | 07-Nov-2019 17:52
Demokratët në Shtetet e Bashkuara po festojnë fitoret në zgjedhjet në shtetet e Virxhinias dhe Kentakit që ndoshta mund të jenë tregues të vështirësive që mund ta presin Presidentin Donald Trump në fushatën e tij për të ...

Nisma për shkarkimin e presidentit Trump, seancat publike nisin javën e ardhshme
Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të dëshmojnë tre zyrtarë të ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 08:19
Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të dëshmojnë tre zyrtarë të ...

Hetimi ndaj Presidentit/ Trump: Demokratët duan të rrëzojnë demokracinë amerikane
Donald Trump u përplas me demokratët gjatë një tubimi në Luiziana të mërkurën në lidhje me hetimin që kanë nisur demokratët për të. Bill Taylor, diplomati më i lartë amerikan në Ukrainë, dëshmoi se zyrtarët e Trump ...
Dritare | 07-Nov-2019 09:51
Donald Trump u përplas me demokratët gjatë një tubimi në Luiziana të mërkurën në lidhje me hetimin që kanë nisur demokratët për të. Bill Taylor, diplomati më i lartë amerikan në Ukrainë, dëshmoi se zyrtarët e Trump ...

Nisma për shkarkimin e presidentit Trump, nisin javën e ardhshme seancat publike
Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të dëshmojnë tre zyrtarë të ...
Lexo | 07-Nov-2019 08:55
Demokratët që udhëheqin hetimet për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump në Dhomën e Përfaqësuesve deklaruan se javën e ardhshme do të zhvillojnë dy seanca publike, në të cilat do të dëshmojnë tre zyrtarë të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved