ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2020 01:14

“Të hënën votojmë 2 anëtarin e ri”,kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen

“Të hënën votojmë 2 anëtarin e ri”,kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 16:54
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...

Arta Vorpsi, një betim larg Gjykatës Kushtetuese
Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese brenda afatit 30-ditor fut në lojë mekanizmin zhbllokues që shpall kandidaten Arta ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 09:28
Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese brenda afatit 30-ditor fut në lojë mekanizmin zhbllokues që shpall kandidaten Arta ...

Gjykata Kushtetuese në “ngërç”/ Presidenti letër Kuvendit kundër KED
Kur të gjithë mendonin se plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese kishte hyrë në rrugë të mbarë, krijohet ngërçi i radhës.
Top Channel | 07-Nov-2019 19:53
Kur të gjithë mendonin se plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese kishte hyrë në rrugë të mbarë, krijohet ngërçi i radhës.

Beteja e Ilir Metës për të “çdekretuar”, Gjykatën Kushtetuese
Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje proceduriale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga kandidatët të ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 20:19
Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje proceduriale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga kandidatët të ...

Kuvendi “rrëzon” Metën, njeh Arta Vorpsin si gjyqtare kushtetuese, Manja: S’ka pezullim
Për Kuvendin e Shqipërisë, Arta Vorpsi është nga sot, automatikisht Gjyqtare Kushtetuese. Ajo është e renditur e para në vakancën e dytë të Presidentit, vakancë për të cilën Meta kërkoi të pezullohej. Kryetari i ...
ABCNews | 08-Nov-2019 15:32
Për Kuvendin e Shqipërisë, Arta Vorpsi është nga sot, automatikisht Gjyqtare Kushtetuese. Ajo është e renditur e para në vakancën e dytë të Presidentit, vakancë për të cilën Meta kërkoi të pezullohej. Kryetari i ...

Bie refuzimi i Metës, nesër Arta Vorpsi zgjidhet automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të zgjedh anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur sipas meritave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Me refuzimin e Metës, pavarësisht ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 18:52
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të zgjedh anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur sipas meritave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Me refuzimin e Metës, pavarësisht ...

“Të hënën votojmë 2 anëtarin e ri”,kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...
Medial | 08-Nov-2019 16:58
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...

Bllokoi zgjedhjen e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese, KED i përgjigjet Metës
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Presidenti Meta tha se ishte shkelur ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 17:31
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Presidenti Meta tha se ishte shkelur ...

Manja: Të hënën votohen në Kuvend 2 anëtarët, presidenti nuk e bllokon dot “Kushtetuesen”
Ndonëse presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...
Lexo | 08-Nov-2019 16:28
Ndonëse presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...

Manja: Meta kërkon të bllokojë Kushtetuesen, të hënën ne votojmë anëtarët në Kuvend
Ndonëse Presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 15:07
Ndonëse Presidenti Ilir Meta refuzoi për të zgjedhur anëtarin e radhës së Gjykatës Kushtetuese, mes një liste të dytë me tre emra të renditur nga KED, Kuvendi i Shqipërisë ditën e hënë më datë 11, do të votojë dy ...

Gjykata Kushtetuese/ Meta nuk pranon të zgjedhë anëtarin e dytë
Presidenti i vendit, Ilir Meta, i ka dërguar një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, në lidhje me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Presidenti kërkon që të respektohet radha e kushtetueses, ndaj nuk ka ...
Dritare | 08-Nov-2019 12:35
Presidenti i vendit, Ilir Meta, i ka dërguar një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, në lidhje me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Presidenti kërkon që të respektohet radha e kushtetueses, ndaj nuk ka ...

Mazhoranca rrëzon presidentin: Pezullimi i garës për Kushtetuesen i pavlefshëm, po shkelet hapur Kushtetuta, do emërohet emri i parë në listë
Postuar: 08/11/2019 - 09:10 Mazhoranca ka rrëzuar tentativat e presidentit Ilir Meta për të bllokuar garën për në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti u shpreh dje se ka pezulluar përzgjedhjen e emrit të dytë, por për ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 07:49
Postuar: 08/11/2019 - 09:10 Mazhoranca ka rrëzuar tentativat e presidentit Ilir Meta për të bllokuar garën për në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti u shpreh dje se ka pezulluar përzgjedhjen e emrit të dytë, por për ...

Meta i shpall luftë Kuvendit dhe KED, refuzon të zgjedhë anëtarin e Kushtetueses dhe tenton të bllokojë procesin, presidenti në alarm nga shkarkimi
Postuar: 08/11/2019 - 09:20 Presidenti Ilir Meta duket se po luan të gjithë gurët për të shtyrë sa më gjatë ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin për shkarkimin e tij. Ashtu siç gazeta e paralajmëroi se ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 07:44
Postuar: 08/11/2019 - 09:20 Presidenti Ilir Meta duket se po luan të gjithë gurët për të shtyrë sa më gjatë ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin për shkarkimin e tij. Ashtu siç gazeta e paralajmëroi se ...

Refuzoi anëtarin e dytë për në Kushtetuese, KED i dërgon Metës kopje të dokumentacioneve
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit, te ketij te fundit, për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese me argumentin është shkelur Kushtetuta. KED pas ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 17:28
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit, te ketij te fundit, për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese me argumentin është shkelur Kushtetuta. KED pas ...

Beteja e Ilir Metës për të zhdekretuar, Gjykatën Kushtetuese
Nga Mero Baze Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje procedurale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga ...
Dritare | 07-Nov-2019 23:15
Nga Mero Baze Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje procedurale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga ...

Arta Vorpsi, një betim larg Gjykatës Kushtetuese
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës ...
Reporter | 07-Nov-2019 21:30
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kontestimi i presidentit Ilir Meta ndaj procedurës së KED dhe refuzimi i tij për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës ...

“Pezulloni procesin”, KED i përgjigjet Metës, çon në Presidencë dosjet e kandidatëve të Kushtetueses
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese, pasi sipas tij, është shkelur Kushtetuta. Në ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 16:25
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot pezullimin e procesit për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese, pasi sipas tij, është shkelur Kushtetuta. Në ...

Vakancat/ Presidenti Meta kundër KED, bllokon Gjykatën Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka bllokuar përkohësisht ringritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai i ka dërguar një letër kryetari të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku i kërkon që të pezullojë procesin e zgjedhjet e anëtarëve të Gjykatës ...
Politiko | 07-Nov-2019 21:25
Presidenti Ilir Meta ka bllokuar përkohësisht ringritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai i ka dërguar një letër kryetari të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku i kërkon që të pezullojë procesin e zgjedhjet e anëtarëve të Gjykatës ...

Beteja e Ilir Metës për të “çdekretuar”, Gjykatën Kushtetuese
Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje procedurale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga kandidatët të ...
Lexo | 07-Nov-2019 21:25
Nga Mero Baze Presidenti ka nisur një betejë të re, në dukje procedurale, për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai ka refuzuar të dekretojë si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese, njërin nga kandidatët të ...

Gjykata Kushtetuese në “ngërç”, Presidenti letër Kuvendit kundër KED
Kur të gjithë mendonin se plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese kishte hyrë në rrugë të mbarë, krijohet ngërçi i radhës. Pasi dekretoi kandidatin e parë Besnik Mucin, presidenti nuk ushtroi të drejtën për ...
Portalb | 07-Nov-2019 21:06
Kur të gjithë mendonin se plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese kishte hyrë në rrugë të mbarë, krijohet ngërçi i radhës. Pasi dekretoi kandidatin e parë Besnik Mucin, presidenti nuk ushtroi të drejtën për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved