ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 17:51

Speciale/ Debati për (jo)dëshmorët, Agron Tufa tregon kush janë heronjtë e vërtetë të atdheut (Video)

Speciale/ Debati për (jo)dëshmorët, Agron Tufa tregon kush janë heronjtë e vërtetë të atdheut (Video)
TIRANË Prej ditësh po zhvillohet një debat rreth portreteve të dëshmorëve dhe heronjve të luftës të vendosur në Bulevardin qendror. Një prej emrave që ka rezerva për to, është Argon Tufa, i cili është edhe drejtori i ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 21:27
TIRANË Prej ditësh po zhvillohet një debat rreth portreteve të dëshmorëve dhe heronjve të luftës të vendosur në Bulevardin qendror. Një prej emrave që ka rezerva për to, është Argon Tufa, i cili është edhe drejtori i ...

Speciale/ Debati për (jo)dëshmorët, Agron Tufa tregon kush janë heronjtë e vërtetë të atdheut (Video)
TIRANË Prej ditësh po zhvillohet një debat rreth portreteve të dëshmorëve dhe heronjve të luftës të vendosur në Bulevardin qendror. Një prej emrave që ka rezerva për to, është Argon Tufa, i cili është edhe drejtori i ...
Medial | 08-Nov-2019 21:32
TIRANË Prej ditësh po zhvillohet një debat rreth portreteve të dëshmorëve dhe heronjve të luftës të vendosur në Bulevardin qendror. Një prej emrave që ka rezerva për to, është Argon Tufa, i cili është edhe drejtori i ...

Heronjtë e LANÇ në Bulevard/ Mustafaj: Karikaturë e 40 martirëve kur erdhi Papa. Përdorim politik i historisë nga PS
TIRANË Vendosja e portreteve të heronjve dhe dëshmorëve të Bulevardin kryesor të Tiranës ka ngjallur shumë polemika e debate mes njerëzve të historisë dhe medias. Sot kjo gjë është komentuar në studion e News24 nga ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 15:28
TIRANË Vendosja e portreteve të heronjve dhe dëshmorëve të Bulevardin kryesor të Tiranës ka ngjallur shumë polemika e debate mes njerëzve të historisë dhe medias. Sot kjo gjë është komentuar në studion e News24 nga ...

"Heronjtë" janë vetëm të Partisë Socialiste. Edhe konstantet erionike
Siç mund edhe të pritej për fotografitë e “200 petritëve në Bulevard” ka folur edhe deputeti socialist Spartak Braho. Ka folur në gazetën “Dita” dhe për ata që kanë ndjekur “debatin” gego- katoliko-komunist për këtë ...
Respublica | 08-Nov-2019 14:54
Siç mund edhe të pritej për fotografitë e “200 petritëve në Bulevard” ka folur edhe deputeti socialist Spartak Braho. Ka folur në gazetën “Dita” dhe për ata që kanë ndjekur “debatin” gego- katoliko-komunist për këtë ...

Për “kriminelët” në Bulevard
Flet deputeti Spartak Braho Intervistoi Xhevdet Shehu – Zoti Braho, ju keni qenë një nga deputetët dhe politikanët më të angazhuar në mbrojtjet të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe të dëshmorëve të saj. ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 11:46
Flet deputeti Spartak Braho Intervistoi Xhevdet Shehu – Zoti Braho, ju keni qenë një nga deputetët dhe politikanët më të angazhuar në mbrojtjet të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe të dëshmorëve të saj. ...

Fotot në Bulevard, historiani Uran Butka: Akt i njëanshëm, antihistorik dhe përçarës
Historiani Uran Butka i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” duke folur për figurat e lartësuara në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, tha se janë nderuar vetëm njëra pjesë e tyre. Butka ...
Standard | 07-Nov-2019 09:27
Historiani Uran Butka i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” duke folur për figurat e lartësuara në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, tha se janë nderuar vetëm njëra pjesë e tyre. Butka ...

Muharrem Xhafa: Akuzat e ballistëve janë “flluska sapuni”, në bulevard duhej dhe portreti i Enver Hoxhës
Postuar: 07/11/2019 - 08:11 Nderimi i dëshmorëve përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” ka ndezur ashpër reagimet dhe përplasjet në distancë mes ballistëve dhe komunistëve. Në lidhje me këto debate, reagoi Muharrem ...
Sot.Al | 07-Nov-2019 08:18
Postuar: 07/11/2019 - 08:11 Nderimi i dëshmorëve përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” ka ndezur ashpër reagimet dhe përplasjet në distancë mes ballistëve dhe komunistëve. Në lidhje me këto debate, reagoi Muharrem ...

Debati për fotot e dëshmorëve, veteranët e komunistët: Neoballistët si “Tufa” duan të njollosin luftën, hedhin baltë mbi ata që derdhën gjak
Postuar: 07/11/2019 - 08:14 Debati për fotot e dëshmorëve të vendosura përgjatë bulevardit është ashpërsuar më shumë gjatë ditëve të fundit. Instituti i Studimeve të Krimit dhe Pasojat e Komunizmit ka ngritur akuza të ...
Sot.Al | 07-Nov-2019 08:18
Postuar: 07/11/2019 - 08:14 Debati për fotot e dëshmorëve të vendosura përgjatë bulevardit është ashpërsuar më shumë gjatë ditëve të fundit. Instituti i Studimeve të Krimit dhe Pasojat e Komunizmit ka ngritur akuza të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved