ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 07:21

Përmbytje nga shiu/ Probleme në rrugët e qyteteve edhe nga trafiku

Përmbytje nga shiu/ Probleme në rrugët e qyteteve edhe nga trafiku
Prej dy ditësh vijon shiu dhe sinoptikanët thonë se kjo situatë do të zgjasë ndërsa priten reshje me intesitet në jug dhe në zonën qendrore të vendit.
Top Channel | 07-Nov-2019 15:20
Prej dy ditësh vijon shiu dhe sinoptikanët thonë se kjo situatë do të zgjasë ndërsa priten reshje me intesitet në jug dhe në zonën qendrore të vendit.

Lezha përgatitet për reshjet, punë në hidrovore dhe kanale
Reshjet intensive të shiut të nisura që pasditen e djeshme sollën probleme në Lezhë.
Top Channel | 07-Nov-2019 13:35
Reshjet intensive të shiut të nisura që pasditen e djeshme sollën probleme në Lezhë.

Reshje shiu në të gjithë vendin, mësoni si priten të jenë temperaturat sot
Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet e tjera. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se ...
Telegraf | 08-Nov-2019 09:22
Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet e tjera. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se ...

Moti i keq do të vazhdojë edhe në ditët në vijim, ja çfarë pritet të ndodhë…
Nisur nga raportet e Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore, të cilat flasin për një mot shumë të vështirë, me reshje të dendura, erë të fortë dhe rreziqe për përmbytje në tre ditët në ...
Telegraf | 07-Nov-2019 20:55
Nisur nga raportet e Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore, të cilat flasin për një mot shumë të vështirë, me reshje të dendura, erë të fortë dhe rreziqe për përmbytje në tre ditët në ...

Reshjet e shiut, Prefekti Millja: Në Shkodër situata është normale
Moti i keq dhe reshjet e shiut me intensitet të lartë të rëna ditët e funidt nuk kanë shkaktuar asnjë problem në qarkun e Shkodrës. Prefekti i qarkut të Shkodrës, Çesk Millja, në një dalje për mediat këtë të enjtje ka ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 14:38
Moti i keq dhe reshjet e shiut me intensitet të lartë të rëna ditët e funidt nuk kanë shkaktuar asnjë problem në qarkun e Shkodrës. Prefekti i qarkut të Shkodrës, Çesk Millja, në një dalje për mediat këtë të enjtje ka ...

Shi deri të dielën, situata e përmbytjeve në të gjithë vendin
mapo.al Moti i keq me reshje intensive shiu do të vijojnë deri ditën e dielë. Raportet e Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore, flasin për një mot shumë të vështirë, me reshje të ...
Mapo | 07-Nov-2019 09:37
mapo.al Moti i keq me reshje intensive shiu do të vijojnë deri ditën e dielë. Raportet e Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore, flasin për një mot shumë të vështirë, me reshje të ...

Përmbytjet përfshijnë Durrësin, kaos në trafik dhe ujë në banesa
Reshjet e shiut që kanë vijuar me intensitet përgjatë gjithë natës kanë krijuar probleme në pothuajse të gjitha rrugët e Durrësit. Rrethrrotullimet hyrëse dhe dalëse në qytet, kryqëzimi të stadiumi, kryqëzimi pranë ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 09:16
Reshjet e shiut që kanë vijuar me intensitet përgjatë gjithë natës kanë krijuar probleme në pothuajse të gjitha rrugët e Durrësit. Rrethrrotullimet hyrëse dhe dalëse në qytet, kryqëzimi të stadiumi, kryqëzimi pranë ...

Shembet masivi shkëmbor, bllokohet rruga drejt Bajram Currit
Moti i keq dhe reshjet e shumta të shiut këtë të enjte kanë shkaktuar shembjen e një masivi shkëmbor duke bllokur rrugën për në qytetin e Bajram Currit. Informacionet bëjnë me dije se një masiv shkëmbor ka bllokuar ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 10:45
Moti i keq dhe reshjet e shumta të shiut këtë të enjte kanë shkaktuar shembjen e një masivi shkëmbor duke bllokur rrugën për në qytetin e Bajram Currit. Informacionet bëjnë me dije se një masiv shkëmbor ka bllokuar ...

Shiu i dendur “pushton” Tiranën, meteorologët thonë se dimri sapo ka nisur
Në shumë prej qyteteve të vendit reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të lartë deri të premten. Meteorologët nuk përjashtojnë përmbytjet në zona të caktuara. Ndërkohë në Tiranë kanë shkaktuar trafik të rënduar. ...
ABCNews | 07-Nov-2019 14:56
Në shumë prej qyteteve të vendit reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të lartë deri të premten. Meteorologët nuk përjashtojnë përmbytjet në zona të caktuara. Ndërkohë në Tiranë kanë shkaktuar trafik të rënduar. ...

Shiu nuk do të pushojë! Meteorologët lajmërojnë për rrezik përmbytjesh
Moti i keq me reshje të dendura shiu ka përfshirë të gjithë vendin, ku janë shkaktuar dëme të shumta edhe në rrjetin elektrik. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton se dëme të kësaj natyre janë ...
Lapsi | 07-Nov-2019 13:50
Moti i keq me reshje të dendura shiu ka përfshirë të gjithë vendin, ku janë shkaktuar dëme të shumta edhe në rrjetin elektrik. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton se dëme të kësaj natyre janë ...

Shtrëngata në disa qarqe dhe rrezik për përmbytje? Ja surprizat e motit…
E premte, 8 nëntor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET (e premte, dt.08) priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe ...
Standard | 08-Nov-2019 09:28
E premte, 8 nëntor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET (e premte, dt.08) priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe ...

Reshje shiu në të gjithë vendin, mësoni si priten të jenë temperaturat sot
Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet e tjera. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 09:10
Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet e tjera. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se ...

Moti/ Sot reshje intensive shiu, zonat e rrezikuara nga përmbytjet
mapo.al Ditën e sotme, e enjte 7 nëntor, priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Sipas IGjEUM, intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur gjatë orëve të ditës. Reshjet do të shoqërohen me ...
Mapo | 07-Nov-2019 08:01
mapo.al Ditën e sotme, e enjte 7 nëntor, priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Sipas IGjEUM, intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur gjatë orëve të ditës. Reshjet do të shoqërohen me ...

Reshje shiu dhe furtunë, mësoni si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme dhe kur do të marrë kthesën e madhe
Postuar: 08/11/2019 - 08:24 ?Prej dy ditësh vendi jonë është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë shkaktuar edhe përmbytje për nga intensiteti me të cilin u shoqëruan. Ndërsa ditëne sotme priten ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 08:25
Postuar: 08/11/2019 - 08:24 ?Prej dy ditësh vendi jonë është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë shkaktuar edhe përmbytje për nga intensiteti me të cilin u shoqëruan. Ndërsa ditëne sotme priten ...

Vlorë, mblidhet Komisioni i Mbrojtjes Civile: Prefekti Mamaj: Situata normale në të gjithë qarkun
TIRANË, 7 nëntor/MEDIAL/ Në kuadër të sezonit të shirave, në qytetin e Vlorës u mblodh sot Komisioni i Mbrojtjes Civile në këtë qark. Në këtë mbledhje u diskutua rreth planit të masave dhe veprimeve që duhen marrë në ...
Medial | 07-Nov-2019 15:21
TIRANË, 7 nëntor/MEDIAL/ Në kuadër të sezonit të shirave, në qytetin e Vlorës u mblodh sot Komisioni i Mbrojtjes Civile në këtë qark. Në këtë mbledhje u diskutua rreth planit të masave dhe veprimeve që duhen marrë në ...

Reshje të dendura shiu në të gjithë vendin
Moti i keq, me reshje të dendura shiu, do të jetë prezent këtë të enjte në vendin tonë. Si pasoje e reshjeve te shumta Tirana perballet me trafikun e rënduar qe e bën të vështirë lëvizjen e automjeteve në rrugët ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 08:26
Moti i keq, me reshje të dendura shiu, do të jetë prezent këtë të enjte në vendin tonë. Si pasoje e reshjeve te shumta Tirana perballet me trafikun e rënduar qe e bën të vështirë lëvizjen e automjeteve në rrugët ...

Merrni masa! Shiu jo vetëm që s’do të pushojë, por paralajmërohen edhe përmbytje!
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme serioze në shumë qytete të Shqipërisë. Rrugët janë të bllokuara për shkak të ujrave dhe në shumë zona shiu ka hyrë edhe në banesa. Madje, dëme të shumta janë shkaktuar ...
Lexo | 07-Nov-2019 14:57
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme serioze në shumë qytete të Shqipërisë. Rrugët janë të bllokuara për shkak të ujrave dhe në shumë zona shiu ka hyrë edhe në banesa. Madje, dëme të shumta janë shkaktuar ...

Nën pushtetin e ujit, Lezha e Shkodra probleme me përmbytjet dhe energjinë elektrike
Reshjet kanë vazhduar me intensitet të lartë gjatë gjithë ditës së djeshme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë natës. Raportohet se në disa qytete ka probleme me përmbytjet në rrugë. Sipas raportimit të gazetarit të ABC ...
ABCNews | 07-Nov-2019 09:41
Reshjet kanë vazhduar me intensitet të lartë gjatë gjithë ditës së djeshme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë natës. Raportohet se në disa qytete ka probleme me përmbytjet në rrugë. Sipas raportimit të gazetarit të ABC ...

Reshjet e shiut, përmbytje në Tiranë, Durrës dhe Lezhë
Kjo është ajo që ndodh sa herë Tirana përfshihet nga rreshje shiu. Trafiku i rënduar e bën të vështirë lëvizjen e automjeteve në rrugët kryesore të qytetit.
Top Channel | 07-Nov-2019 01:40
Kjo është ajo që ndodh sa herë Tirana përfshihet nga rreshje shiu. Trafiku i rënduar e bën të vështirë lëvizjen e automjeteve në rrugët kryesore të qytetit.

IGJEUM jep alarmin, zonat që rrezikojnë të përmbyten
Gjatë gjithë ditës së sotme priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur gjatë fundit të ditës së sotme dhe ditën e nesërme. Reshjet do të shoqërohen ...
ABCNews | 07-Nov-2019 09:16
Gjatë gjithë ditës së sotme priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur gjatë fundit të ditës së sotme dhe ditën e nesërme. Reshjet do të shoqërohen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved