ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 07:31

Rama mesazh të qartë Macronit nga Gjeneva: BE ka nevojë për Ballkanin, kush nuk e kupton këtë …

Rama mesazh të qartë Macronit nga Gjeneva: BE ka nevojë për Ballkanin, kush nuk e kupton këtë …
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:27
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...

Zaev: Samiti i Zagrebit me vendim pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe radikalizmit, deklaroi të ...
ABCNews | 08-Nov-2019 17:49
BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe radikalizmit, deklaroi të ...

Rama mesazh të qartë Macronit nga Gjeneva: BE ka nevojë për Ballkanin, kush nuk e kupton këtë …
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...
Medial | 08-Nov-2019 18:31
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...

Zaev nga Gjeneva: BE dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër
BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe radikalizmit, deklaroi sot në ...
Shenja | 08-Nov-2019 15:59
BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe radikalizmit, deklaroi sot në ...

Takime të Dimitrovit me Borel, trashëgimtarin e Mogerinit dhe me këshilltarin e Makron, Kleman Bon
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në margjinat e “Dialogut strategjik për Ballkanin Perëndimor” të organizuar nga Forumi ekonomik botëror në Gjenevë, sot u takua me shefin e ...
Medial | 08-Nov-2019 15:58
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në margjinat e “Dialogut strategjik për Ballkanin Perëndimor” të organizuar nga Forumi ekonomik botëror në Gjenevë, sot u takua me shefin e ...

Zaev nga Gjeneva: BE dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër
BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe radikalizmit, deklaroi sot në ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 15:37
BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe radikalizmit, deklaroi sot në ...

Zaev nga Gjeneva: BE dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe ...
Medial | 08-Nov-2019 15:32
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 14:20
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ...

Zaev në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë: Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor dhe agjendë pozitive për ardhmërinë e rajonit
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 11:29
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ...
Zeri | 08-Nov-2019 14:08
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ...

Çavusoglu: Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, ka deklaruar se Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin, raporton Anadolu Agency (AA). Kryediplomati turk merr pjesë në Dialogun Strategjik në Samitin e ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 14:01
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, ka deklaruar se Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin, raporton Anadolu Agency (AA). Kryediplomati turk merr pjesë në Dialogun Strategjik në Samitin e ...

Çavusoglu: Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, ka deklaruar se Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin, raporton Anadolu Agency (AA). Kryediplomati turk merr pjesë në Dialogun Strategjik në Samitin e ...
Medial | 08-Nov-2019 14:01
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, ka deklaruar se Turqia do të forcojë bashkëpunimin me Ballkanin, raporton Anadolu Agency (AA). Kryediplomati turk merr pjesë në Dialogun Strategjik në Samitin e ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 13:55
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ...

Zaev: Dialog strategjik dhe agjendë pozitive për ardhmërinë e Ballkanit
Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë “Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor”. ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 13:47
Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë “Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor”. ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se ende nuk ka marrë përgjigje nëse Serbia do të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian deri në vitin 2025, nëse zgjidh problemin me Kosovën. Ai këto deklarata i bëri në ...
Lajminet | 08-Nov-2019 13:41
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se ende nuk ka marrë përgjigje nëse Serbia do të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian deri në vitin 2025, nëse zgjidh problemin me Kosovën. Ai këto deklarata i bëri në ...

Zaev: Dialog strategjik dhe agjendë pozitive për ardhmërinë e Ballkanit
Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë “Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor”. ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 11:55
Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë “Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor”. ...

Në Gjenevë po bahet Forumi Ekonomik Botëror
Kryeministri Zoran Zaev, në shoqërim të ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë me temë “Dialogu strategjik për Ballkanin Perëndimor”. Në këtë sesion të punës ...
AlbInfo | 08-Nov-2019 11:55
Kryeministri Zoran Zaev, në shoqërim të ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë me temë “Dialogu strategjik për Ballkanin Perëndimor”. Në këtë sesion të punës ...

Kryeministri Zaev në mbledhjen e liderëve të Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në shoqërim të ministrave të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë me temë “Dialogu strategjik për Ballkanin ...
Medial | 08-Nov-2019 11:24
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në shoqërim të ministrave të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë me temë “Dialogu strategjik për Ballkanin ...

Gjenevë, kryeministri Rama në Forumin Ekonomik Botëror
“Dialogu strategjik në Ballkanin Perëndimor” është tema e një forumi që do të nisi në Gjeneve në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror. Në të është i pranishëm dhe kryeministri shqiptar Edi Rama dhe liderë të Ballkanit ...
RTSH | 08-Nov-2019 11:20
“Dialogu strategjik në Ballkanin Perëndimor” është tema e një forumi që do të nisi në Gjeneve në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror. Në të është i pranishëm dhe kryeministri shqiptar Edi Rama dhe liderë të Ballkanit ...

Gjenevë, kryeministri Rama në Forumin Ekonomik Botëror
“Dialogu strategjik në Ballkanin Perëndimor” është tema e një forumi që do të nisi në Gjeneve në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror. Në të është i pranishëm dhe kryeministri shqiptar Edi Rama dhe liderë të Ballkanit ...
Medial | 08-Nov-2019 11:20
“Dialogu strategjik në Ballkanin Perëndimor” është tema e një forumi që do të nisi në Gjeneve në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror. Në të është i pranishëm dhe kryeministri shqiptar Edi Rama dhe liderë të Ballkanit ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved