ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 23:02

Rama mesazh BE-së nga Gjeneva: Ndihemi si një varkë në mes të detit

Rama mesazh BE-së nga Gjeneva: Ndihemi si një varkë në mes të detit
mapo.al Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...
Mapo | 08-Nov-2019 21:19
mapo.al Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...

Rama, kritika “Jo”-së së negociatave nga Davosi: edhe BE ka nevojë për ne!
Kryeministri Rama shfrytëzoi praninë dhe një fjalim të tij në Davos, për të hedhur sërish kritika për “Jo”-në e negociatave. “Nuk kemi më mundësi të dimë se çfarë duhet të bëjmë për të marrë atë që kërkojmë”, tha Rama, ...
Tesheshi | 08-Nov-2019 19:18
Kryeministri Rama shfrytëzoi praninë dhe një fjalim të tij në Davos, për të hedhur sërish kritika për “Jo”-në e negociatave. “Nuk kemi më mundësi të dimë se çfarë duhet të bëjmë për të marrë atë që kërkojmë”, tha Rama, ...

Me letra false drejt vendeve të BE/Policia godet grupin kriminal
TIRANË, 8 nëntor /MEDIAL/ – Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt ...
Medial | 08-Nov-2019 15:22
TIRANË, 8 nëntor /MEDIAL/ – Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt ...

Në kërkim për vjedhje banesash, arrestohet 24-vjeçari
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër në bashkëpunim me atë të Bulqizës kanë arrestuar këtë të premte një 24 vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje banesash. Shtetasi i arrestuar është me inicialet V.LL, banues ...
Medial | 08-Nov-2019 14:46
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër në bashkëpunim me atë të Bulqizës kanë arrestuar këtë të premte një 24 vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje banesash. Shtetasi i arrestuar është me inicialet V.LL, banues ...

Kalim i paligjshëm i kufirit, kapet një person në Kakavijë
Arrestohet nje shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër. Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, shtetasi R. L. u kap nga shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë duke i dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të ...
Lapsi | 08-Nov-2019 14:40
Arrestohet nje shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër. Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, shtetasi R. L. u kap nga shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë duke i dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të ...

Në kërkim për vjedhje banesash, arrestohet 24-vjeçari
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër në bashkëpunim me atë të Bulqizës kanë arrestuar këtë të premte një 24 vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje banesash. Shtetasi i arrestuar është me inicialet V.LL, banues ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 14:31
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër në bashkëpunim me atë të Bulqizës kanë arrestuar këtë të premte një 24 vjeçar të shpallur në kërkim për vjedhje banesash. Shtetasi i arrestuar është me inicialet V.LL, banues ...

Goditen falsifikatorët, tre në pranga, sekuestrohen karta e dokumenta
Policia finalizoi operacionin “Laboratori” per goditjen e nje rrjeti falsifikatoresh. Uniformat blu pas nje pune afro gjashte mujore arriten te dokumentotin veprimtarine e grupit. Në pranga perfunduan tre persona te ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 14:26
Policia finalizoi operacionin “Laboratori” per goditjen e nje rrjeti falsifikatoresh. Uniformat blu pas nje pune afro gjashte mujore arriten te dokumentotin veprimtarine e grupit. Në pranga perfunduan tre persona te ...

Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara, arrestohet i riu
KAKAVIJË Një 23-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, ndërkohë që një femër po hetohet në gjendje të lirë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 13:18
KAKAVIJË Një 23-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, ndërkohë që një femër po hetohet në gjendje të lirë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije ...

Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara, arrestohet 23 vjeçari në Kakavijë
Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, pasi akuzohet se ka ndihmuar një shtetase tjetër që të kalonte kufirin me Greqinë në mënyrë të jashtë ligjshme. Sipas informacioneve bëhet me dije se shtetasi me inicialet R. ...
Telegraf | 08-Nov-2019 14:20
Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, pasi akuzohet se ka ndihmuar një shtetase tjetër që të kalonte kufirin me Greqinë në mënyrë të jashtë ligjshme. Sipas informacioneve bëhet me dije se shtetasi me inicialet R. ...

Një tjetër i arrestuar në Gjirokastër, ndihmoi një grua të kalonte ilegalisht kufirin
Një 23 vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia për veprën penale "Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit".
Top Channel | 08-Nov-2019 13:05
Një 23 vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia për veprën penale "Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit".

Kalim i paligjshëm i kufirit, tre pjesëtarë të një grupi kriminal në pranga
Një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve është goditur nga policia, ndërsa është shkatërruar baza ku kryhej ky aktivitet kriminal.
Top Channel | 08-Nov-2019 12:40
Një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve është goditur nga policia, ndërsa është shkatërruar baza ku kryhej ky aktivitet kriminal.

Operacioni “Laboratori”, goditet grupi që falsifikonte dokumente, tre burra në pranga
TIRANË Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që kryente falsfikimin e dokumenteve dhe ka shkatërruar bazën ku kryhej ky aktivitet kriminal duke arrestuar tre pjesëtarë të grupit kriminal. Pas një pune intensive ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 12:13
TIRANË Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që kryente falsfikimin e dokumenteve dhe ka shkatërruar bazën ku kryhej ky aktivitet kriminal duke arrestuar tre pjesëtarë të grupit kriminal. Pas një pune intensive ...

Kërcënoi me fjalë punonjësit e bashkisë, policia i hyn në shtëpi dhe i gjen pushkën me fishekë luftarakë
Një 61 vjeçar në Kamëz ka rënë në prangat e policisë pas konfliktit verbal që pati me disa punonjës të bashkisë së Kamzës, por që sipas autoriteteve, përplasja mund të përfundonte në një ngjarje të rëndë kriminale.
Top Channel | 08-Nov-2019 11:06
Një 61 vjeçar në Kamëz ka rënë në prangat e policisë pas konfliktit verbal që pati me disa punonjës të bashkisë së Kamzës, por që sipas autoriteteve, përplasja mund të përfundonte në një ngjarje të rëndë kriminale.

Po kryenin punime afër tokës së tij, 61-vjeçari kërcënon me jetë punonjësit e bashkisë, arrestohet
KAMËZ Një 61-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet se kërcënoi për shkak të detyrës punonjësit e bashkisë Kamëz. Në kuadër të operacionit policor të koduar “Valiasi”, u arrestua shtetasi me inicialet R.S., banues në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 10:55
KAMËZ Një 61-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet se kërcënoi për shkak të detyrës punonjësit e bashkisë Kamëz. Në kuadër të operacionit policor të koduar “Valiasi”, u arrestua shtetasi me inicialet R.S., banues në ...

Po kalonte ilegalisht një vajzë në kufi, arrestohet 23-vjeçari në Kakavijë/ Ajo që iu gjet me vete të resë, e ‘fundos’ edhe atë
Postuar: 08/11/2019 - 13:40 Një person është arrestuar në flagrancë në Kakavijë dhe një vajzë është proceduar penalisht. Blutë raportojnë se kanë vënë në pranga të riun me iniciale R. L., 23 vjeç, banues në fshatin ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 13:48
Postuar: 08/11/2019 - 13:40 Një person është arrestuar në flagrancë në Kakavijë dhe një vajzë është proceduar penalisht. Blutë raportojnë se kanë vënë në pranga të riun me iniciale R. L., 23 vjeç, banues në fshatin ...

Goditën me gurë punonjësit e IKMT e policisë te Astiri, procedohen 9 persona
Një ditë pas incidentit që ndodhi dje në zonën e Astirit, ku punonjës të IKMT-së dhe të policisë kanë rënë pre e sulmeve me gurë dhe sende të forta, policia ka proceduar 9 banorë. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 09:38
Një ditë pas incidentit që ndodhi dje në zonën e Astirit, ku punonjës të IKMT-së dhe të policisë kanë rënë pre e sulmeve me gurë dhe sende të forta, policia ka proceduar 9 banorë. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme në ...

Goditën me gurë dhe plagosën punonjësit e IKMT dhe policisë në Astir, në pranga një person, 1 procedohet në gjendje të lirë, 7 të tjerë në kërkim
Policia e Tiranës ka proceduar 9 persona si pasojë e sulmit ndaj punonjësve të IKMT dhe policisë. Si pasojë e sulmit me gurë dhe sende të forta mbetën të plagosur 4 punonjës të IKMT-së dhe 1 punonjës i Policisë. Duke u ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 10:10
Policia e Tiranës ka proceduar 9 persona si pasojë e sulmit ndaj punonjësve të IKMT dhe policisë. Si pasojë e sulmit me gurë dhe sende të forta mbetën të plagosur 4 punonjës të IKMT-së dhe 1 punonjës i Policisë. Duke u ...

Vlorë/ Kapen 9 kg kanabis, pranga 56-vjeçarit
Në një banesë në fshatin Drashovicë policia ka sekuestruar 9.3 kg lëndë narkotike, e dyshuar si cannabis sativa.
Top Channel | 08-Nov-2019 09:37
Në një banesë në fshatin Drashovicë policia ka sekuestruar 9.3 kg lëndë narkotike, e dyshuar si cannabis sativa.

Sulmi ndaj punonjësve të policisë dhe IKMT-së, 9 të proceduar
Një grup personash, kanë goditur dje me gurë e sende të forta punonjësit e IKMT-së dhe punonjësit e Policisë, të cilët ishin duke bërë njoftimin e bizneseve që preken nga projekti i rrugës në zonën e Astirit.
Top Channel | 08-Nov-2019 09:37
Një grup personash, kanë goditur dje me gurë e sende të forta punonjësit e IKMT-së dhe punonjësit e Policisë, të cilët ishin duke bërë njoftimin e bizneseve që preken nga projekti i rrugës në zonën e Astirit.

VIDEO/ Në kërkim për tentativë vrasje, pranga dy të rinjve në Lezhë (EMRAT)
Dy persona kane rene ne pranga, pasi ishin shpallur ne kerkim per vrasje te mbetur ne tentative. Ne kuader te operacionit policor “Dajçi” u arrestuan shtetasit Kristian Ndoci, 25 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, i ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 09:23
Dy persona kane rene ne pranga, pasi ishin shpallur ne kerkim per vrasje te mbetur ne tentative. Ne kuader te operacionit policor “Dajçi” u arrestuan shtetasit Kristian Ndoci, 25 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved