ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 17:21

Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur/ Mbushen 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit

Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur/ Mbushen 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 21:48
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
mapo.al Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të ...
Mapo | 08-Nov-2019 20:44
mapo.al Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur përtej kufirit. Pothuajse tre dekada më pas, natën e 9 nëntorit, 1989 dhjetra-mijëra njerëz e rrëzuan murin, një moment kyç që kontribuoi në fillimin e rënies së ...
Lajminet | 08-Nov-2019 21:41
Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur përtej kufirit. Pothuajse tre dekada më pas, natën e 9 nëntorit, 1989 dhjetra-mijëra njerëz e rrëzuan murin, një moment kyç që kontribuoi në fillimin e rënies së ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...
Zeri Amerikes | 08-Nov-2019 19:39
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...

Muri i Berlinit dhe e djathta ekstreme në Gjermani
Rrëzimi i Murit të Berlinit 30 vjet më parë i dha fund ndarjes së qytetit dhe simbolizoi çlirimin përfundimtar të Gjermanisë Lindore, e më pas të pjesës tjetër të Evropës Lindore, nga sundimi komunist sovjetik. ...
Portalb | 08-Nov-2019 14:16
Rrëzimi i Murit të Berlinit 30 vjet më parë i dha fund ndarjes së qytetit dhe simbolizoi çlirimin përfundimtar të Gjermanisë Lindore, e më pas të pjesës tjetër të Evropës Lindore, nga sundimi komunist sovjetik. ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit. Por një pengesë e padukshme, ende e ndan Gjermaninë
Muri i Berlinit u rrëzua 30 vjet më parë. Valët e këtij tërmeti tundën të gjithë Evropën dhe ngjallën shpresa te miliona gjermanë të Lindjes. Turmat sulmuan bllokadën prej betoni që ndante Lindjen dhe Perëndimin në 9 ...
Dritare | 08-Nov-2019 13:55
Muri i Berlinit u rrëzua 30 vjet më parë. Valët e këtij tërmeti tundën të gjithë Evropën dhe ngjallën shpresa te miliona gjermanë të Lindjes. Turmat sulmuan bllokadën prej betoni që ndante Lindjen dhe Perëndimin në 9 ...

Muri i Berlinit dhe e djathta ekstreme në Gjermani
Rrëzimi i Murit të Berlinit 30 vjet më parë i dha fund ndarjes së qytetit dhe simbolizoi çlirimin përfundimtar të Gjermanisë Lindore, e më pas të pjesës tjetër të Evropës Lindore, nga sundimi komunist sovjetik. ...
Zeri Amerikes | 07-Nov-2019 19:53
Rrëzimi i Murit të Berlinit 30 vjet më parë i dha fund ndarjes së qytetit dhe simbolizoi çlirimin përfundimtar të Gjermanisë Lindore, e më pas të pjesës tjetër të Evropës Lindore, nga sundimi komunist sovjetik. ...

30 vite prej rrëzimit të murit të Berlinit që dërgoi në bashkimin e Gjermanisë
Nëntori shënon 30 vjetorin e shembjes së murit të Berlinit. Rrëzimi i tij i dha fund ndarjes së Berlinit dhe simbolizon çlirimin e Gjermanisë Lindore dhe fundin e udhëheqjes sovjetike komuniste nga Evropa Lindore. Siç ...
Gazeta Observer | 07-Nov-2019 09:46
Nëntori shënon 30 vjetorin e shembjes së murit të Berlinit. Rrëzimi i tij i dha fund ndarjes së Berlinit dhe simbolizon çlirimin e Gjermanisë Lindore dhe fundin e udhëheqjes sovjetike komuniste nga Evropa Lindore. Siç ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved