ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 06:20

Plot derbi në Kosovë e Evropë gjatë fundjavës, të gjitha në IPKO

Plot derbi në Kosovë e Evropë gjatë fundjavës, të gjitha në IPKO
Platforma televizive IPKO vazhdon ta mbajë ekskluzivitetin e ndeshjeve kryesore të futbollit vendor dhe atij ndërkombëtar. Edhe këtë fundjavë, IPKO në bashkëpunim me Digitalb i sjellin ndeshjet derbi, në IPKO Superligën ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 14:08
Platforma televizive IPKO vazhdon ta mbajë ekskluzivitetin e ndeshjeve kryesore të futbollit vendor dhe atij ndërkombëtar. Edhe këtë fundjavë, IPKO në bashkëpunim me Digitalb i sjellin ndeshjet derbi, në IPKO Superligën ...

Rahoveci s’ka të ndalur, prezanton edhe përforcimin e radhës
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën. Por, këtë herë do të jetë shumë “nxehtë”. Në 6 ndeshjet që pritet të luhen, të gjitha pritet të ...
GazetaBlic | 08-Nov-2019 10:44
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën. Por, këtë herë do të jetë shumë “nxehtë”. Në 6 ndeshjet që pritet të luhen, të gjitha pritet të ...

Çfarë fundjave në Superligë, superpërballje në program
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën. Por, këtë herë do të jetë shumë “nxehtë”. Në 6 ndeshjet që pritet të luhen, të gjitha janë ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 10:26
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën. Por, këtë herë do të jetë shumë “nxehtë”. Në 6 ndeshjet që pritet të luhen, të gjitha janë ...

Java e 15-të luhet këtë vikend, na presin super ndeshje në Superligë
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën.
Kosova Press | 08-Nov-2019 09:50
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën.

Çfarë fundjave në Superligë, superpërballje në program
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën. Por, këtë herë do të jetë shumë “nxehtë”. Në 6 ndeshjet që pritet të luhen, të gjitha janë ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 09:07
Superliga e Kosovës nuk ka të ndalur. Pasi përfunduan dje javën e 14-të, menjëherë nesër do të vazhdojnë atë të 15-tën. Por, këtë herë do të jetë shumë “nxehtë”. Në 6 ndeshjet që pritet të luhen, të gjitha janë ...

?Muriqi e zbulon vetë destinacionin e radhës
Tashmë është mbyllur edhe xhiroja e 14’të në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Gjilani ka marrë kreun e renditjes tabelare, derisa të njëjtin e ka lëshuar Ballkani, që ka kaluar në vendin e dytë, megjithë faktin se ...
GazetaBlic | 07-Nov-2019 17:52
Tashmë është mbyllur edhe xhiroja e 14’të në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Gjilani ka marrë kreun e renditjes tabelare, derisa të njëjtin e ka lëshuar Ballkani, që ka kaluar në vendin e dytë, megjithë faktin se ...

?Ja kur do të tërhiqet shorti për Superkupën e Spanjës
Sot janë mbyllur edhe dy ndeshjet e fundit të kësaj jave. Mes tensionesh e sulmit ndaj gjyqtarit të katërt, Vushtrria u mposht nga Gjilani me rezultat 1-3, me ç’ka “bardhë e kuqtë” sigurojnë pozitën e parë shkruan ...
GazetaBlic | 07-Nov-2019 16:53
Sot janë mbyllur edhe dy ndeshjet e fundit të kësaj jave. Mes tensionesh e sulmit ndaj gjyqtarit të katërt, Vushtrria u mposht nga Gjilani me rezultat 1-3, me ç’ka “bardhë e kuqtë” sigurojnë pozitën e parë shkruan ...

Ndryshon renditja në Superligën e Kosovës pas xhiros së 14-të
Këtë fundjavë, në Superligën e Kosovës janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 14-të. KF Ballkani dhe KF Llapi kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1 në Therandë. Një ndeshje interesante është zhvilluar në stadiumin ‘Fadil ...
EkonomiaOnline | 07-Nov-2019 16:11
Këtë fundjavë, në Superligën e Kosovës janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 14-të. KF Ballkani dhe KF Llapi kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1 në Therandë. Një ndeshje interesante është zhvilluar në stadiumin ‘Fadil ...

Pulikohet lista e futbollistëve të Francës për ndeshjen kundër Shqipërisë
Me ndeshjet e sotme është mbyllur edhe xhiroja e 14’të e edicionit 2019/2020 në IPKO Superligë. Gjilani ka fituar si mysafir i Vushtrrisë me rezultat 1-3, derisa Ferizaj ka fituar ndaj Flamurtarit 1-0, shkruan ...
GazetaBlic | 07-Nov-2019 16:11
Me ndeshjet e sotme është mbyllur edhe xhiroja e 14’të e edicionit 2019/2020 në IPKO Superligë. Gjilani ka fituar si mysafir i Vushtrrisë me rezultat 1-3, derisa Ferizaj ka fituar ndaj Flamurtarit 1-0, shkruan ...

Ndryshon renditja në Superligën e Kosovës pas xhiros së 14-të
KF Ballkani dhe KF Llapi kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1 në Therandë. Një ndeshje interesante është zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ku KF Feronikeli kanë mposhtur FC Prishtinën, 2:3. Fitore këtë xhiro ka ...
Lajminet | 07-Nov-2019 16:05
KF Ballkani dhe KF Llapi kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1 në Therandë. Një ndeshje interesante është zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ku KF Feronikeli kanë mposhtur FC Prishtinën, 2:3. Fitore këtë xhiro ka ...

Gjilani mposht Vushtrrinë dhe e merr kreun e tabelës
Gjilani e ka mposhtur Vushtrrinë në udhëtim me rezultat 3:1, në ndeshjen e fundit të xhiros së 14-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Me këtë rast, gjilanasit e kanë marrë kreun e tabelës dhe tash i kanë 30 ...
Kosova Sot | 07-Nov-2019 15:38
Gjilani e ka mposhtur Vushtrrinë në udhëtim me rezultat 3:1, në ndeshjen e fundit të xhiros së 14-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Me këtë rast, gjilanasit e kanë marrë kreun e tabelës dhe tash i kanë 30 ...

“Flakë” kreu i Superligës, tri skuadra në garë për kryesimin
Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës në futboll. Gjilani është në krye të tabelës me 30 pikë, po aq sa ka edhe Ballkani në vendin e dytë, shkruan Indeksonline. Në vendin e tretë është ...
Indeks Online | 07-Nov-2019 15:38
Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës në futboll. Gjilani është në krye të tabelës me 30 pikë, po aq sa ka edhe Ballkani në vendin e dytë, shkruan Indeksonline. Në vendin e tretë është ...

Gjilani triumfon dhe rrëmben kreun në Superligën e Kosovës
Skuadra e trajnerit Gentian Mazani, me tre pikët e arkëtuara në ‘Ferki Aliu’, merr pozitën e parë në renditjen tabelare, me pikë të barabarta me Ballkanin. Razak Keita në minutën e 19’, kaloi në eprësi Gjilanin, ndërsa ...
Lajminet | 07-Nov-2019 15:22
Skuadra e trajnerit Gentian Mazani, me tre pikët e arkëtuara në ‘Ferki Aliu’, merr pozitën e parë në renditjen tabelare, me pikë të barabarta me Ballkanin. Razak Keita në minutën e 19’, kaloi në eprësi Gjilanin, ndërsa ...

Gjilani mposht Vushtrrinë dhe e merr kreun e tabelës
Gjilani e ka mposhtur Vushtrrinë në udhëtim me rezultat 3:1, në ndeshjen e fundit të xhiros së 14-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Express. Me këtë rast, gjilanasit e kanë marrë kreun e ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 15:21
Gjilani e ka mposhtur Vushtrrinë në udhëtim me rezultat 3:1, në ndeshjen e fundit të xhiros së 14-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Express. Me këtë rast, gjilanasit e kanë marrë kreun e ...

Gjilani triumfon te Vushtrria dhe rimerr kreun në tabelë
Gjilani ka fituar në udhëtim te Vushtrria me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra e Gentjan Mezanit ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin e ...
Telegrafi | 07-Nov-2019 15:05
Gjilani ka fituar në udhëtim te Vushtrria me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra e Gentjan Mezanit ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin e ...

Ferizaj e mposht Flamurtarin në duelin e mbijetesës
Ferizaj e ka mposhtur 1:0 Flamurtarin në një duel të drejtpërdrejt të dy skuadrave që pritet të luftojnë për mbijetesë këtë sezon në Ipko Superligë, falë golit të Adonis Shalës. Shala shënoi në minutën e 27-të atë që ...
Kosova Sot | 07-Nov-2019 15:21
Ferizaj e ka mposhtur 1:0 Flamurtarin në një duel të drejtpërdrejt të dy skuadrave që pritet të luftojnë për mbijetesë këtë sezon në Ipko Superligë, falë golit të Adonis Shalës. Shala shënoi në minutën e 27-të atë që ...

Tensione, gjak dhe gola, Gjilani merr kreun e tabelës
Gjilani ka mposhtur Vushtrrinë me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës. Golat për mysafirët i shënuan Razak Keita në minutën e 19-të, Armend Halili në minutën e 44-të dhe Progni në minutën ...
Indeks Online | 07-Nov-2019 15:13
Gjilani ka mposhtur Vushtrrinë me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës. Golat për mysafirët i shënuan Razak Keita në minutën e 19-të, Armend Halili në minutën e 44-të dhe Progni në minutën ...

Ferizaj merr një fitore të madhe ndaj Flamurtarit
Ferizaj ka marr një fitore të madhe 1-0 ndaj Flamurtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me raste të mira nga të dyja skuadrat, ...
Telegrafi | 07-Nov-2019 14:56
Ferizaj ka marr një fitore të madhe 1-0 ndaj Flamurtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me raste të mira nga të dyja skuadrat, ...

Ferizaj e mposht Flamurtarin në duelin e mbijetesës
Ferizaj e ka mposhtur 1:0 Flamurtarin në një duel të drejtpërdrejt të dy skuadrave që pritet të luftojnë për mbijetesë këtë sezon në Ipko Superligë, falë golit të Adonis Shalës. Shala shënoi në minutën e 27-të atë që ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 15:13
Ferizaj e ka mposhtur 1:0 Flamurtarin në një duel të drejtpërdrejt të dy skuadrave që pritet të luftojnë për mbijetesë këtë sezon në Ipko Superligë, falë golit të Adonis Shalës. Shala shënoi në minutën e 27-të atë që ...

Keçi: Futbolli kosovar po vuan nga një smundje e rëndë
Në takimin e ditës së sotme Ferizaj e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 1:0 për t’i mbajtur gjallë shpresat për luftë për mbijetesë e cila sivjet duket të jetë me e ashpër se kurrë. Andis Shala ka qenë shënuesi i ...
Zeri | 07-Nov-2019 15:05
Në takimin e ditës së sotme Ferizaj e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 1:0 për t’i mbajtur gjallë shpresat për luftë për mbijetesë e cila sivjet duket të jetë me e ashpër se kurrë. Andis Shala ka qenë shënuesi i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved