ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 00:36

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.
Top Channel | 08-Nov-2019 14:08
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.

Të punësuarit në MPB dëshmojnë për rastin “Titanik”: Kemi pasur persona nga Kosova, Pusteci dhe Gora
Në seancën e sotme për rastin “Titanik” për parregullsitë zgjedhore në zgjedhjet lokale të vitit 2013, disa punonjës të MPB-së dëshmuan se shtetësia e Maqedonisë dhe kartat e identitetit u ishin lëshuar në mënyrë të ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 15:50
Në seancën e sotme për rastin “Titanik” për parregullsitë zgjedhore në zgjedhjet lokale të vitit 2013, disa punonjës të MPB-së dëshmuan se shtetësia e Maqedonisë dhe kartat e identitetit u ishin lëshuar në mënyrë të ...

Pranohet aktakuza për rastin “Haraçi”
Gjykata Penale në Shkup informon se është pranuar aktakuza për rastin “Haraçi”. Kjo erdhi pasi që Këshilli për vlerësim të aktakuzës solli vendim në bazë të raportit të Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekje të ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 14:20
Gjykata Penale në Shkup informon se është pranuar aktakuza për rastin “Haraçi”. Kjo erdhi pasi që Këshilli për vlerësim të aktakuzës solli vendim në bazë të raportit të Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekje të ...

Ali Ahmeti për Kadri Veselin: Kjo është padrejtësi, por ti do të ngadhënjesh
?Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, e ka quajtur padrejtësi ftesën e Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale për kreun e PDK-së, Kadri Veseli. Mirëpo, Ahmeti ka shprehur bindjen se ashtu siç kishin bërë në luftë, ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 11:24
?Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, e ka quajtur padrejtësi ftesën e Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale për kreun e PDK-së, Kadri Veseli. Mirëpo, Ahmeti ka shprehur bindjen se ashtu siç kishin bërë në luftë, ...

Labi: Mos u gëzoni, Gjykata Speciale s’po i fton komandantët për korrupsion
Këngëtari nga Ferizaji, Labinot Tahiri-Labi i cili ishte deputet në legjislaturën e fundit ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale i ka bërë Kadri Veselit. Tahiri përmes një statusi në Facebook ka shkruar se nuk duhet ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 17:08
Këngëtari nga Ferizaji, Labinot Tahiri-Labi i cili ishte deputet në legjislaturën e fundit ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale i ka bërë Kadri Veselit. Tahiri përmes një statusi në Facebook ka shkruar se nuk duhet ...

Kamçev: Kam paraqitur kërkesë për pasaportë të re të përkohshme
Biznesmeni Jordan Kamçev, data e skadimit të të cilit tashmë ka skaduar, tashmë ka bërë kërkesë për një të re, informon “Faktor”. Deri tek Prokuroria Publike, së bashku me kërkesës për një pasaportë të re, thotë ai se, ...
Albportali | 08-Nov-2019 17:03
Biznesmeni Jordan Kamçev, data e skadimit të të cilit tashmë ka skaduar, tashmë ka bërë kërkesë për një të re, informon “Faktor”. Deri tek Prokuroria Publike, së bashku me kërkesës për një pasaportë të re, thotë ai se, ...

Të punësuarit në MPB dëshmojnë për rastin “Titanik”: Kemi pasur persona nga Kosova, Pusteci dhe Gora
Në seancën e sotme për rastin “Titanik” për parregullsitë zgjedhore në zgjedhjet lokale të vitit 2013, disa punonjës të MPB-së dëshmuan se shtetësia e Maqedonisë dhe kartat e identitetit u ishin lëshuar në mënyrë të ...
Albportali | 08-Nov-2019 17:01
Në seancën e sotme për rastin “Titanik” për parregullsitë zgjedhore në zgjedhjet lokale të vitit 2013, disa punonjës të MPB-së dëshmuan se shtetësia e Maqedonisë dhe kartat e identitetit u ishin lëshuar në mënyrë të ...

Micevski: Grupi i VMRO-DPMNE-së do të paraqes ligj për ndërprerjen e ligjit për tregjet e gjelbra
Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit do të paraqes në Kuvend ligj për ndërprerjen e ligjit për tregti të tregjeve të gjelbra të miratuar nga shumica parlamentare “Ligji në fjalë për tregjet e gjelbra u ...
Albportali | 08-Nov-2019 16:53
Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit do të paraqes në Kuvend ligj për ndërprerjen e ligjit për tregti të tregjeve të gjelbra të miratuar nga shumica parlamentare “Ligji në fjalë për tregjet e gjelbra u ...

Boki 13 dhe Katica Janeva do të gjykohen për “Reket”
Boki 13, Zoran Kiçeec dhe Katica Janeva do të paraqiten në sallën e gjykimit. Gjykata Penale mori vendim të prerë- të dyshuarit do të gjykohen në rastin “Reket”. Akuza e Vilma Ruskoskës është pranuar. Gjykata vendimin e ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 16:03
Boki 13, Zoran Kiçeec dhe Katica Janeva do të paraqiten në sallën e gjykimit. Gjykata Penale mori vendim të prerë- të dyshuarit do të gjykohen në rastin “Reket”. Akuza e Vilma Ruskoskës është pranuar. Gjykata vendimin e ...

Të punësuarit në MPB dëshmojnë për rastin “Titanik”: Kemi pasur persona nga Kosova, Pusteci dhe Gora
Në seancën e sotme për rastin “Titanik” për parregullsitë zgjedhore në zgjedhjet lokale të vitit 2013, disa punonjës të MPB-së dëshmuan se shtetësia e Maqedonisë dhe kartat e identitetit u ishin lëshuar në mënyrë të ...
Arbresh | 08-Nov-2019 15:58
Në seancën e sotme për rastin “Titanik” për parregullsitë zgjedhore në zgjedhjet lokale të vitit 2013, disa punonjës të MPB-së dëshmuan se shtetësia e Maqedonisë dhe kartat e identitetit u ishin lëshuar në mënyrë të ...

Gjykata e pranoi aktakuzën për rastin “Reket”
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Këshilli për vlerësim të aktakuzës së Gjykatës themelore penale Shkup sot e pranoi aktakuzën për rastin “Reket”, duke i hedhur poshtë ankesat e Bojan Jovanovskit, Katica Janevës dhe ...
Medial | 08-Nov-2019 15:43
Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Këshilli për vlerësim të aktakuzës së Gjykatës themelore penale Shkup sot e pranoi aktakuzën për rastin “Reket”, duke i hedhur poshtë ankesat e Bojan Jovanovskit, Katica Janevës dhe ...

1 vit burg për “Burdushin”
Mjeku popullor Hysri Peçani, ‘Burdushi’ është dënuar me 1 vit burgim. Ai, është gjetur fajtor për mashtrim. Burdushi akuzohej për kryerjen e katër veprave penale. I njohur si mjek popullor, Burdushi edhe në të kaluarën ...
Albportali | 08-Nov-2019 15:32
Mjeku popullor Hysri Peçani, ‘Burdushi’ është dënuar me 1 vit burgim. Ai, është gjetur fajtor për mashtrim. Burdushi akuzohej për kryerjen e katër veprave penale. I njohur si mjek popullor, Burdushi edhe në të kaluarën ...

Nëna pëson infarkt në zemër pasi që djali nuk i kuptonte detyrat
Një nënë nga Kina u irritua aq shumë përderisa po ndihmonte djalin e saj me detyrat e shtëpisë saqë ishte në pranë të vdekjes ngase pësoi infarkt në zemër. Paramendojeni skenën: Jeni ulur në tavolinë, po bëni detyrat, ...
Albportali | 08-Nov-2019 15:21
Një nënë nga Kina u irritua aq shumë përderisa po ndihmonte djalin e saj me detyrat e shtëpisë saqë ishte në pranë të vdekjes ngase pësoi infarkt në zemër. Paramendojeni skenën: Jeni ulur në tavolinë, po bëni detyrat, ...

BESA insiston në emrat shqip të shkollave në Tetovë. Takim me drejtorët e shkollave
Lëvizja BESA në Tetovës, së bashku me këshilltarët komunal, pas heshtjes së komunës për riemërimin e shkollave, sot ata kanë dërguar kërkesë deri tek shkollat e mesme për t’u takuar dhe për të diskutuar rreth kësaj ...
Albportali | 08-Nov-2019 15:04
Lëvizja BESA në Tetovës, së bashku me këshilltarët komunal, pas heshtjes së komunës për riemërimin e shkollave, sot ata kanë dërguar kërkesë deri tek shkollat e mesme për t’u takuar dhe për të diskutuar rreth kësaj ...

Del videoja e Dafinës ku inçizohet duke bërë lëvizje erotike
Një video e Dafina Zeqirit ka dalë në rrjet, ku këngëtarja shihet duke bërë lëvizje mjaft provokuese. Një nga kritikat që merr këngëtarja superseksi, është edhe zhveshja e tepruar në videoklipe dhe paraqitja tejet ...
Albportali | 08-Nov-2019 14:59
Një video e Dafina Zeqirit ka dalë në rrjet, ku këngëtarja shihet duke bërë lëvizje mjaft provokuese. Një nga kritikat që merr këngëtarja superseksi, është edhe zhveshja e tepruar në videoklipe dhe paraqitja tejet ...

Pranohet aktakuza për rastin “Zhvatja”
Nga Gjykata Penale në Shkup informojnë se është pranuar aktakuza për rastin “Zhvatja”, kjo erdhi pasi që Këshilli për vlerësim të aktakuzës solli vendim në bazë të raportit të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje ...
Shenja | 08-Nov-2019 14:55
Nga Gjykata Penale në Shkup informojnë se është pranuar aktakuza për rastin “Zhvatja”, kjo erdhi pasi që Këshilli për vlerësim të aktakuzës solli vendim në bazë të raportit të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje ...

Mesazhi i Labinot Tahirit për ftesën nga Specialja që i erdhi Kadri Veselit
Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka thënë se t’i gëzohesh ftesave të tilla është gabim shumë i madh, shkruan . Ai ka thënë se të gjithë ftesat që po i bëhen ish-pjesëtarëve të UÇK-së, po bëhen për ta dëmtuar ...
Lajminet | 08-Nov-2019 14:47
Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka thënë se t’i gëzohesh ftesave të tilla është gabim shumë i madh, shkruan . Ai ka thënë se të gjithë ftesat që po i bëhen ish-pjesëtarëve të UÇK-së, po bëhen për ta dëmtuar ...

Pranohet aktakuza për rastin “Reketi”
Nga Gjykata Penale në Shkup informojnë se është pranuar aktakuza për rastin “Reketi”, kjo erdhi pasi që Këshilli për vlerësim të aktakuzës solli vendim në bazë të raportit të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje të ...
Albportali | 08-Nov-2019 14:46
Nga Gjykata Penale në Shkup informojnë se është pranuar aktakuza për rastin “Reketi”, kjo erdhi pasi që Këshilli për vlerësim të aktakuzës solli vendim në bazë të raportit të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje të ...

Qyteti i Shkupit, pa prononcim për kalimin ilegal në Bit Pazar
Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, i cili disa herë ka premtuar mbylljen e vendkalimit të jashtëligjshëm në Bit Pazar, vënien në funksion të mbikalimit dhe largimin e të kioskave që pengojnë qarkullimin e ...
Albportali | 08-Nov-2019 14:46
Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, i cili disa herë ka premtuar mbylljen e vendkalimit të jashtëligjshëm në Bit Pazar, vënien në funksion të mbikalimit dhe largimin e të kioskave që pengojnë qarkullimin e ...

Qyteti i Shkupit, pa prononcim për kalimin ilegal në Bit Pazar
Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, i cili disa herë ka premtuar mbylljen e vendkalimit të jashtëligjshëm në Bit Pazar, vënien në funksion të mbikalimit dhe largimin e të kioskave që pengojnë qarkullimin e ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 14:41
Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, i cili disa herë ka premtuar mbylljen e vendkalimit të jashtëligjshëm në Bit Pazar, vënien në funksion të mbikalimit dhe largimin e të kioskave që pengojnë qarkullimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved