ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:40

Kreditë me probleme ulen në shtator në nivel rekord të dekadës, zbresin në 10.6%

Kreditë me probleme ulen në shtator në nivel rekord të dekadës, zbresin në 10.6%
Huatë me probleme kanë shënuar një tjetër rënie në muajin shtator, duke zbritur në 10.6%, sipas statistikave të publikuara nga banka e Shqipërisë. Ky është niveli më i ulët që nga fillimi i vitit 2009. Më pas treguesi ...
Monitor | 08-Nov-2019 13:13
Huatë me probleme kanë shënuar një tjetër rënie në muajin shtator, duke zbritur në 10.6%, sipas statistikave të publikuara nga banka e Shqipërisë. Ky është niveli më i ulët që nga fillimi i vitit 2009. Më pas treguesi ...

Vijon rënia e industrisë gjermane, teksa rikuperimi duket i vështirë
Prodhimi industrial gjerman vazhdoi të përkeqësohet, duke vënë një pengesë në sinjalet e fundit të përmirësimit në eurozonë dhe ekonominë e tij më të madhe. Prodhimi ra 0.6% në shtator, krahasuar me vlerësimet e ...
Monitor | 07-Nov-2019 09:57
Prodhimi industrial gjerman vazhdoi të përkeqësohet, duke vënë një pengesë në sinjalet e fundit të përmirësimit në eurozonë dhe ekonominë e tij më të madhe. Prodhimi ra 0.6% në shtator, krahasuar me vlerësimet e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved