ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 07:01

Fundjavë e zjarrtë, me përballje gjigantësh: Tri superderbi në tri ligat evropiane

Fundjavë e zjarrtë, me përballje gjigantësh: Tri superderbi në tri ligat evropiane
Kampionatet më të mëdha në Evropë janë në vlugun e tyre, ku ndeshjet e fort dhe spektakli nuk po mungon. Edhe kjo fundjavë, që është e fundit para pushimeve për ndeshjet e kombëtareve, do të sjell tri super ndeshje, në ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 19:21
Kampionatet më të mëdha në Evropë janë në vlugun e tyre, ku ndeshjet e fort dhe spektakli nuk po mungon. Edhe kjo fundjavë, që është e fundit para pushimeve për ndeshjet e kombëtareve, do të sjell tri super ndeshje, në ...

Klopp: Kundër Cityt duhet kurajo, vështirë të befasoj Guardiolën!
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur para sfidës ndaj Manchester City, që do të luhet të dielën. Strategu gjerman e di shumë mirë rëndësinë e kësaj sfide, madje e ka konsideruar si klasiken e futbollit anglez. ...
ABCNews | 08-Nov-2019 18:26
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur para sfidës ndaj Manchester City, që do të luhet të dielën. Strategu gjerman e di shumë mirë rëndësinë e kësaj sfide, madje e ka konsideruar si klasiken e futbollit anglez. ...

“Klopp fatlum, Liverpool kundërshtari më i fortë me të cilët jam përballur”
Liverpool-Manchester City është kryendeshja e kësaj jave në Premier League. Dueli i së dielës zhvillohet në “Anfield” dhe ekipi i Klopp kryeson me 6 pikë më shumë se “Cityzens”. Pep Guardiola nuk i ka kursyer elozhet ...
ABCNews | 08-Nov-2019 18:15
Liverpool-Manchester City është kryendeshja e kësaj jave në Premier League. Dueli i së dielës zhvillohet në “Anfield” dhe ekipi i Klopp kryeson me 6 pikë më shumë se “Cityzens”. Pep Guardiola nuk i ka kursyer elozhet ...

Klopp insiston se nuk ka asnjë problem me Guardiolan
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës. Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 16:03
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës. Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, ...

“Portieri” Walker, barazon rekordin anglez në Champions League!
Dëmtimi i Ederson dhe ndëshkimi i Claudio Bravos me të kuqe bënë të mundur që Manchester City të aktivizonte portierin e tretë në barazimin kundër Atalantës në Itali. Pep Guardiola zgjidhi Kyle Walker në portë dhe ...
ABCNews | 08-Nov-2019 17:29
Dëmtimi i Ederson dhe ndëshkimi i Claudio Bravos me të kuqe bënë të mundur që Manchester City të aktivizonte portierin e tretë në barazimin kundër Atalantës në Itali. Pep Guardiola zgjidhi Kyle Walker në portë dhe ...

Prag Liverpool, konfirmohet mungesa e rëndësishme te City
Manchester City do të luajë një sfidë shumë të rëndësishme të dielën në Premier League, ndoshta më të rëndësishmen e sezonit, pasi do të përplasen me kryesuesit e Liverpool, një sfidë që mund të vendosë shumë dhe fatet ...
ABCNews | 08-Nov-2019 16:40
Manchester City do të luajë një sfidë shumë të rëndësishme të dielën në Premier League, ndoshta më të rëndësishmen e sezonit, pasi do të përplasen me kryesuesit e Liverpool, një sfidë që mund të vendosë shumë dhe fatet ...

“Guardiola do transferohet në Serie A”, në Angli janë të sigurt
Manchester City dhe Pep Guardiola do të tentojnë fitimin e Champions League. Klubi anglez nuk e ka shijuar kurrë një sukses të tillë, ndërsa trajneri spanjoll nuk ia del prej vitit 2011. Guardiola shpreson t’ia dalë ...
ABCNews | 08-Nov-2019 16:03
Manchester City dhe Pep Guardiola do të tentojnë fitimin e Champions League. Klubi anglez nuk e ka shijuar kurrë një sukses të tillë, ndërsa trajneri spanjoll nuk ia del prej vitit 2011. Guardiola shpreson t’ia dalë ...

Klopp konfirmon praninë e Van Dijk dhe Henderson ndaj Cityt, mungojnë 3 lojtarë
Të dielën pasdite në orën 17:30 në Anfield do të luhet akti i parë i duelit Liverpool-Manchester City, një takim tepër i rëndësishëm që natyrisht pritet të influencojë ndjeshëm edhe në ecurinë e mëtejshme të këtyre dy ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 22:11
Të dielën pasdite në orën 17:30 në Anfield do të luhet akti i parë i duelit Liverpool-Manchester City, një takim tepër i rëndësishëm që natyrisht pritet të influencojë ndjeshëm edhe në ecurinë e mëtejshme të këtyre dy ...

21:36 Klopp insiston se nuk ka asnjë problem me Guardiolan Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se...
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës. Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, ...
Kosova Sot | 08-Nov-2019 21:41
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës. Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, ...

Guardiola konfirmon mungesën e Edersonit ndaj Liverpoolit
Portieri brazilian, Ederson do të jetë mungesa e madhe e Manchester Cityt në derbin e javës në Ligën Premier ndaj Liverpoolit. City do të jetë mysafirë i Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Ligës ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 14:54
Portieri brazilian, Ederson do të jetë mungesa e madhe e Manchester Cityt në derbin e javës në Ligën Premier ndaj Liverpoolit. City do të jetë mysafirë i Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Ligës ...

Guardiola: Nuk e di se sa do të mungojë Ederson
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka reaguar pas lëndimit të portierit brazilian. “Ai nuk është në gjendje të luajë. Unë nuk e di se për sa kohë do të jetë jashtë fushave”, ka thënë tekniku spanjoll.
Flaka | 08-Nov-2019 20:26
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka reaguar pas lëndimit të portierit brazilian. “Ai nuk është në gjendje të luajë. Unë nuk e di se për sa kohë do të jetë jashtë fushave”, ka thënë tekniku spanjoll.

Klopp qetëson tifozët e Liverpool: Van Dijk dhe Henderson të gatshëm për Man City
Para kësaj ndeshje në dyshim për ‘Reds’ ishin Virgil van Dijk dhe Jordan Henderson. Por, trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka qetësuar tifozët me deklaratën e tij të fundit për dyshen e skuadrës. “Virgil mungoi për ...
Lajminet | 08-Nov-2019 20:05
Para kësaj ndeshje në dyshim për ‘Reds’ ishin Virgil van Dijk dhe Jordan Henderson. Por, trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka qetësuar tifozët me deklaratën e tij të fundit për dyshen e skuadrës. “Virgil mungoi për ...

Gjigantët anglezë interesohen për Jamesin
Pep Guardiola e di se do të ketë një test tejet të vështirë në fundjavë, në udhëtimin tek Liverpool. Manchester City udhëton drejt ‘Anfield’, me synimin tek tri pikët, për të ngushtuar diferencën me ‘Reds’ që mbajnë ...
GazetaBlic | 08-Nov-2019 17:29
Pep Guardiola e di se do të ketë një test tejet të vështirë në fundjavë, në udhëtimin tek Liverpool. Manchester City udhëton drejt ‘Anfield’, me synimin tek tri pikët, për të ngushtuar diferencën me ‘Reds’ që mbajnë ...

Guardiola i kthen reston Kloppit, komenti i tij para ndeshjes!
Ka nisur lufta e elozhesh në Angli mes Pep Guardiolës dhe Jurgen Kloppit. Trajneri i Manchester City-t u shpreh para ndeshjes kundër Liverpool-it. “Për mua si trajner, e kam thënë dhe sezonin e kaluar që fituam ...
Politiko | 08-Nov-2019 17:21
Ka nisur lufta e elozhesh në Angli mes Pep Guardiolës dhe Jurgen Kloppit. Trajneri i Manchester City-t u shpreh para ndeshjes kundër Liverpool-it. “Për mua si trajner, e kam thënë dhe sezonin e kaluar që fituam ...

Klopp insiston se nuk ka asnjë problem me Guardiolan
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës. Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, ...
E Dua Sportin | 08-Nov-2019 17:01
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës. Klopp u pyet sot se si është marrëdhënia e tij me Guardiola, ...

Guardiola i frikësohet ‘Anfield’: Është terreni më i vështirë në Evropë
Manchester City udhëton drejt ‘Anfield’, me synimin tek tri pikët, për të ngushtuar diferencën me ‘Reds’ që mbajnë kreun e tabelës. Para kësaj ndeshje, Guardiola e di se do të ketë punë të vështirë, pasi sipas tij, ...
Lajminet | 08-Nov-2019 16:19
Manchester City udhëton drejt ‘Anfield’, me synimin tek tri pikët, për të ngushtuar diferencën me ‘Reds’ që mbajnë kreun e tabelës. Para kësaj ndeshje, Guardiola e di se do të ketë punë të vështirë, pasi sipas tij, ...

Formacioni i kombinuar i derbit Liverpool-Man City, mungon Salah
Liverpooli dhe Manchester City do të ndeshen këtë fundjavë në kuadër të Ligës Premier. Reds janë nikoqir të Qytetarëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Ligës Premier, e cila zhvillohet të dielën në Anfield ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 12:11
Liverpooli dhe Manchester City do të ndeshen këtë fundjavë në kuadër të Ligës Premier. Reds janë nikoqir të Qytetarëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Ligës Premier, e cila zhvillohet të dielën në Anfield ...

Ndeshja me City-n, Klopp i çudit të gjithë: Djemtë e hot dogëve i dua në formë!
Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka folur para medieve për superndeshjen e së dielës kundër Manchester City-t. Vendi i parë do të vendoset nga ndeshja ndërmjet dy ekipeve. Tekniku Klopp e di rëndësinë e sfidës dhe ...
Politiko | 08-Nov-2019 15:58
Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka folur para medieve për superndeshjen e së dielës kundër Manchester City-t. Vendi i parë do të vendoset nga ndeshja ndërmjet dy ekipeve. Tekniku Klopp e di rëndësinë e sfidës dhe ...

Guardiola i ka “dy fjalë” për formën e Liverpoolit
Liverpool dhe Man City do të përballen këtë fundjavë në luftën për titull të Premierligës Te kampionët në fuqi është konfirmuar mungesa e portierit Ederson. Para ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 15:58
Liverpool dhe Man City do të përballen këtë fundjavë në luftën për titull të Premierligës Te kampionët në fuqi është konfirmuar mungesa e portierit Ederson. Para ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka ...

Guardiola zbulon se cili mund të jetë destinacioni i tij i radhës
Guardiola ka pasur një periudhë të sukseshme në Serie A si lojtar, pas largimit nga Barcelona. Në Itali, Guardiola ka veshur fanellën e Brescias dhe Romës. “Trajner në Itali? Pse jo? Ishte një kënaqësi të qenit atje si ...
Lajminet | 08-Nov-2019 15:51
Guardiola ka pasur një periudhë të sukseshme në Serie A si lojtar, pas largimit nga Barcelona. Në Itali, Guardiola ka veshur fanellën e Brescias dhe Romës. “Trajner në Itali? Pse jo? Ishte një kënaqësi të qenit atje si ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved