ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:10

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore, shkruan DW. Brexiti vjen ...
Portalb | 08-Nov-2019 14:47
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore, shkruan DW. Brexiti vjen ...

Viza të veçanta për mjekët dhe infermierët në Britani, pas Brexit
Boris Johnson premton viza të reja pas Brexit-iti për mjekët dhe infermierët. Kryeministri britanik njoftoi planet për viza speciale për ta lehtësuar Shërbimin Kombëtar të Shëndetit të SHBA-së për të rekrutuar mjekë dhe ...
Monitor | 08-Nov-2019 09:27
Boris Johnson premton viza të reja pas Brexit-iti për mjekët dhe infermierët. Kryeministri britanik njoftoi planet për viza speciale për ta lehtësuar Shërbimin Kombëtar të Shëndetit të SHBA-së për të rekrutuar mjekë dhe ...

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...
EkonomiaOnline | 07-Nov-2019 17:52
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...

ANALIZA: Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 17:23
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Brexiti vjen në muajin pas zgjedhjeve, kreu i laburistëve, Jeremy Corbyn krahasohet me diktatorin sovjetik, Stalin, dhe opozita nuk ka gjë tjetër në mendje veçse të shkatërrojë pasurinë britanike – deklaratat e Boris ...
Lajminet | 07-Nov-2019 17:45
Brexiti vjen në muajin pas zgjedhjeve, kreu i laburistëve, Jeremy Corbyn krahasohet me diktatorin sovjetik, Stalin, dhe opozita nuk ka gjë tjetër në mendje veçse të shkatërrojë pasurinë britanike – deklaratat e Boris ...

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...
Alsat-M | 07-Nov-2019 17:19
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...

BM, Boris Johnson nis fushatën zgjedhore të Konservatorëve
Kryeministri britanik Boris Johnson filloi zyrtarisht fushatën zgjedhore të Partisë Konservatore. Duke u bërë thirrje votuesve që t’i bashkohen për ta realizuar Brexit-in, Johnson tha se Brexit është “shumë afër”. ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 06:56
Kryeministri britanik Boris Johnson filloi zyrtarisht fushatën zgjedhore të Partisë Konservatore. Duke u bërë thirrje votuesve që t’i bashkohen për ta realizuar Brexit-in, Johnson tha se Brexit është “shumë afër”. ...

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...
Koha.mk | 07-Nov-2019 14:51
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...
Lapsi | 07-Nov-2019 13:10
Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë e Madhe ka filluar ndërkohë zyrtarisht fushata zgjedhore. Brexiti vjen në muajin ...

A do të jenë zgjedhjet e dhjetorit zgjedhje për Brexit?
Mbretëria e Bashkuar do të mbajë zgjedhjet muajin e ardhshëm për shkak të mospajtimeve në parlament për Brexitin apo largimin e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Mirëpo në çfarë shkalle do të jetë largimi i këtij shteti ...
Radio Evropa e Lire | 07-Nov-2019 14:10
Mbretëria e Bashkuar do të mbajë zgjedhjet muajin e ardhshëm për shkak të mospajtimeve në parlament për Brexitin apo largimin e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Mirëpo në çfarë shkalle do të jetë largimi i këtij shteti ...

Boris Johnson nis fushatën zgjedhore të Konservatorëve
Duke u bërë thirrje votuesve që t’i bashkohen për ta realizuar Brexit-in, Johnson tha se Brexit është “shumë afër”. Johnson njoftoi para kryeministrisë se mbretëresha ka pranuar të shpërbëjë parlamentin, si proces para ...
Lajminet | 07-Nov-2019 08:18
Duke u bërë thirrje votuesve që t’i bashkohen për ta realizuar Brexit-in, Johnson tha se Brexit është “shumë afër”. Johnson njoftoi para kryeministrisë se mbretëresha ka pranuar të shpërbëjë parlamentin, si proces para ...

Shpërndahet parlamenti britanik, nis zyrtarisht fushata elektorale
Nis zyrtarisht fushata elektorale në Mbretërinë e Bashkuar për zgjedhjet e parakohshme të 12 dhjetorit. Kryeministri, Boris Johnson, u takua në Pallatin Buckingham me Mbretëreshën Elizabet, e cila garantoi lejen për ...
RTSH | 07-Nov-2019 07:30
Nis zyrtarisht fushata elektorale në Mbretërinë e Bashkuar për zgjedhjet e parakohshme të 12 dhjetorit. Kryeministri, Boris Johnson, u takua në Pallatin Buckingham me Mbretëreshën Elizabet, e cila garantoi lejen për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved