ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 18:22

“Forcat irakiane vrasin protestuesit me predhat e gazit lotsjellës”

“Forcat irakiane vrasin protestuesit me predhat e gazit lotsjellës”
Human Rights Watch (HRW) ka akuzuar forcat irakiane të sigurisë se kanë shtënë me predhat e gazit lotsjellës drejt në kokat e protestuesve që ka shkaktuar vdekjen e 16 prej tyre që nga 25 tetori. “Forcat e sigurisë në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 23:25
Human Rights Watch (HRW) ka akuzuar forcat irakiane të sigurisë se kanë shtënë me predhat e gazit lotsjellës drejt në kokat e protestuesve që ka shkaktuar vdekjen e 16 prej tyre që nga 25 tetori. “Forcat e sigurisë në ...

Protestat antiqeveritare në Irak, vriten 10 persona
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 10:10
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Viktima në protestat antiqeveritare në Irak
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
RTSH | 08-Nov-2019 09:40
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 09:37
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Protestat antiqeveritare në Irak, vriten 10 persona
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 09:10
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar, njofton REL. ...
Portalb | 08-Nov-2019 09:28
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar, njofton REL. ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 09:22
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 09:16
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...
Radio Evropa e Lire | 08-Nov-2019 08:49
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve antiqeveritar. Forcat e sigurisë ...

Vriten katër protestues në Bagdad
Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të sigurisë në përpjekjen e tyre për të shpërndarë demonstruesit nga qendra e Bagdadit, sipas një burimi mjekësor, raporton Anadolu Agency (AA). Dhjetëra njerëz u ...
Arbresh | 07-Nov-2019 22:16
Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të sigurisë në përpjekjen e tyre për të shpërndarë demonstruesit nga qendra e Bagdadit, sipas një burimi mjekësor, raporton Anadolu Agency (AA). Dhjetëra njerëz u ...

Të paktën gjashtë vik*tima të reja gjatë protestave në Irak
Bagdad, 7 nëntor – Të paktën gjashtë protestues antiqeveritar u vranë, ndërsa 38 janë lënduar kur forcat irakiane të sigurisë sot hapën zjarr ndaj atyre në Bagdad, kumtoi policia dhe burime mjekësore, transmeton gazeta ...
Koha.mk | 07-Nov-2019 20:49
Bagdad, 7 nëntor – Të paktën gjashtë protestues antiqeveritar u vranë, ndërsa 38 janë lënduar kur forcat irakiane të sigurisë sot hapën zjarr ndaj atyre në Bagdad, kumtoi policia dhe burime mjekësore, transmeton gazeta ...

Forcat irakiane vrasin 4 protestues në Bagdad
Dhjetëra demonstrues të tjerë janë plagosur nga plumbat e vërtetë të forcave të sigurisë që po përpiqen të shpërndajnë protestuesit. Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të sigurisë në përpjekjen e ...
Flaka | 07-Nov-2019 20:13
Dhjetëra demonstrues të tjerë janë plagosur nga plumbat e vërtetë të forcave të sigurisë që po përpiqen të shpërndajnë protestuesit. Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të sigurisë në përpjekjen e ...

Forcat irakiane vrasin 4 protestues në Bagdad
Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të sigurisë në përpjekjen e tyre për të shpërndarë demonstruesit nga qendra e Bagdadit, sipas një burimi mjekësor, raporton AA. Dhjetëra njerëz u plagosën ...
Shenja | 07-Nov-2019 17:53
Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të sigurisë në përpjekjen e tyre për të shpërndarë demonstruesit nga qendra e Bagdadit, sipas një burimi mjekësor, raporton AA. Dhjetëra njerëz u plagosën ...

Protestuesit e Irakut sulmojnë urën në Bagdad, një mjek mbetet i vrarë
Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa dhe gaz lotsjellës, duke plagosur dhjetëra, dhe një mjek u vra pranë një ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 05:37
Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa dhe gaz lotsjellës, duke plagosur dhjetëra, dhe një mjek u vra pranë një ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved