ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 00:46

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 18:54
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE
BERLIN “Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen të Premten, ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 17:21
BERLIN “Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen të Premten, ...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE, përcjell Telegrafi ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 20:54
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE, përcjell Telegrafi ...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE
Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç transmeton Dojçe ...
Aktuale.MK | 08-Nov-2019 21:47
Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç transmeton Dojçe ...

Merkel: BE ka interes strategjik për Ballkanin Perëndimor, mos të humbasë shpresa
Kancelarja Angela Merkel mendon se Bashkimi Evropian duhet që të mos t’i largojë shtetet e Ballkanit Perëndimor nga perspektiva evropiane. Ajo shtoi se është në interes strategjik të unionit, që ky rajon të integrohet e ...
Politiko | 08-Nov-2019 21:40
Kancelarja Angela Merkel mendon se Bashkimi Evropian duhet që të mos t’i largojë shtetet e Ballkanit Perëndimor nga perspektiva evropiane. Ajo shtoi se është në interes strategjik të unionit, që ky rajon të integrohet e ...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE. Sipas “Deutsche ...
Arbresh | 08-Nov-2019 21:19
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE. Sipas “Deutsche ...

Ursula von der Leyen: BE bashkëpunim të ngushtë me Shqipërinë, nëse nuk e bëjmë ne të tjerë do ta mbushin këtë boshllëk
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi sot se sigurimi i një rruge drejt anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është “i një rëndësie strategjike” ...
Lexo | 08-Nov-2019 20:50
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi sot se sigurimi i një rruge drejt anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është “i një rëndësie strategjike” ...

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në!
Postuar: 08/11/2019 - 20:42 Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 20:44
Postuar: 08/11/2019 - 20:42 Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i ...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE
Beograd, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet ...
Medial | 08-Nov-2019 20:44
Beograd, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet ...

Shpresë për hapjen e negociatave? Presidentja e KE-së: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje të pabesueshme, unë do të...!
Postuar: 08/11/2019 - 20:04 Pas takimit në Berlin me kancelaren Angela Merkel, Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 20:06
Postuar: 08/11/2019 - 20:04 Pas takimit në Berlin me kancelaren Angela Merkel, Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për ...

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen që vendet ...
Flaka | 08-Nov-2019 19:59
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen që vendet ...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 19:27
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 18:59
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...

Merkel dhe Von der Leyen kritikojnë Macron për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidentja e caktuar e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen kanë kritikuar sërish qëndrimin e Francës ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për mos-hapjen e negociatave. ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 18:26
Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidentja e caktuar e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen kanë kritikuar sërish qëndrimin e Francës ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për mos-hapjen e negociatave. ...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE
“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi të Premten presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, duke iu ...
Lexo | 08-Nov-2019 18:16
“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi të Premten presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, duke iu ...

Ursula von der Leyen pret nga Oliver Varhelyi të vazhdojë me përkrahjen e Shkupit dhe Tiranës drejt BE-së
Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në letrën dërguar kandidatit për komisarit për zgjerim, Oliver Varheulyi, thuhet se pret nga ai të vazhdojë të angazhohet për nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e ...
Telegrafi | 07-Nov-2019 18:44
Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në letrën dërguar kandidatit për komisarit për zgjerim, Oliver Varheulyi, thuhet se pret nga ai të vazhdojë të angazhohet për nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e ...

Kancelarja Merkel dhe Presidentja e KE, Von der Leyen: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka rëndësi strategjike për BE-në
Presidentja Shefja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u shpreh gjatë një konference shtypi në Berlin se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është me rëndësi të madhe strategjike për ...
RTSH | 08-Nov-2019 17:36
Presidentja Shefja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u shpreh gjatë një konference shtypi në Berlin se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është me rëndësi të madhe strategjike për ...

“Nëse s’e mbajmë afër Ballkanin Perëndimor, do krijohet boshllëk i madh në BE”
Shefja e Komisionit Europian Von der Leyen tha se hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është me rëndësi të madhe strategjike për BE. Komentet e Presidentes së zgjedhur të Komisionit Europian u bënë ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 17:11
Shefja e Komisionit Europian Von der Leyen tha se hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është me rëndësi të madhe strategjike për BE. Komentet e Presidentes së zgjedhur të Komisionit Europian u bënë ...

Presidentja e KE: Do kërkoj rrugë alternative për të forcuar lidhjet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Ursula von der Leyen, presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian tha sot në Berlin se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut “kanë bërë përpjekje të mahnitshme për të arritur në stadin që ne u këkruam”. Në një konferencë ...
Politiko | 08-Nov-2019 16:40
Ursula von der Leyen, presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian tha sot në Berlin se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut “kanë bërë përpjekje të mahnitshme për të arritur në stadin që ne u këkruam”. Në një konferencë ...

Fon der Lejn pret nga Varhejli të vazhdojë me mbështetje për negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe ...
Flaka | 07-Nov-2019 19:47
Kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved