ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 18:01

Bosnje, hebrenjtë dhe myslimanë kremtojnë festën 200-vjeçare hebraike

Bosnje, hebrenjtë dhe myslimanë kremtojnë festën 200-vjeçare hebraike
Historia është 200-vjeçare dhe e panjohur në Sarajevë. Sipas saj, në vitin 1819, myslimanët u ngritën kundër një guvernatori osman, i cili kërcënoi të vriste elitën hebreje të qytetit. Për të kremtuar 200-vjetorin e ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:03
Historia është 200-vjeçare dhe e panjohur në Sarajevë. Sipas saj, në vitin 1819, myslimanët u ngritën kundër një guvernatori osman, i cili kërcënoi të vriste elitën hebreje të qytetit. Për të kremtuar 200-vjetorin e ...

Bosnjë, hebrenj dhe myslimanë kremtojnë festën 200-vjeçare hebraike
Historia është 200-vjeçare dhe e panjohur në Sarajevë. Sipas saj, në vitin 1819, myslimanët u ngritën kundër një guvernatori osman, i cili kërcënoi të vriste elitën hebreje të qytetit. Për të kremtuar 200-vjetorin e ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 17:21
Historia është 200-vjeçare dhe e panjohur në Sarajevë. Sipas saj, në vitin 1819, myslimanët u ngritën kundër një guvernatori osman, i cili kërcënoi të vriste elitën hebreje të qytetit. Për të kremtuar 200-vjetorin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved