ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 06:40

“Nuk punoj për historinë”, Basha: Rinia shqiptare të ketë shanse të barabarta me rininë evropiane

“Nuk punoj për historinë”, Basha: Rinia shqiptare të ketë shanse të barabarta me rininë evropiane
Gjatë bashkëbisedimit të tij me të rinjtë në Krujë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se shpërblimi më i madh për të nuk është të mbetet në histori, por t’i shohë shqiptarët, veçanërisht rininë, të ...
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Gjatë bashkëbisedimit të tij me të rinjtë në Krujë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se shpërblimi më i madh për të nuk është të mbetet në histori, por t’i shohë shqiptarët, veçanërisht rininë, të ...

Takim me të rinjtë në Krujë, Basha: 10 mijë studentët më të mirë do marrin një vit stazh pune me pagesë
Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi se papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja rrugë që kjo qeveri i ...
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi se papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja rrugë që kjo qeveri i ...

Lulzim Basha në Krujë: Edi Rama Neroni i Shqipërisë, ka djegur shumë pjesë të vendit
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me qytetarët në Krujë deklaroi se Edi Rama sot ngjan me Neronin, ish-perandorin e Romës. Basha theksoi se Rama, njësoj si Neroni dikur po djeg pjesë të ndryshme ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:13
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me qytetarët në Krujë deklaroi se Edi Rama sot ngjan me Neronin, ish-perandorin e Romës. Basha theksoi se Rama, njësoj si Neroni dikur po djeg pjesë të ndryshme ...

Basha-të rinjve krutanë: Paguajmë stazhin për 10 mijë studentët më të mirë, s’iu premtoj dot universitet, por …
“Rrugëtimi për Shqipërinë” i Partisë Demokratike ka zbarkuar këtë mbrëmje në qytetin e Krujës. I pranishëm në takim është edhe kreu i PD, Lulzim Basha, i tha se prioritet i opozitës është arsimimi dhe punësimi i të ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 17:57
“Rrugëtimi për Shqipërinë” i Partisë Demokratike ka zbarkuar këtë mbrëmje në qytetin e Krujës. I pranishëm në takim është edhe kreu i PD, Lulzim Basha, i tha se prioritet i opozitës është arsimimi dhe punësimi i të ...

Lulzim Basha në Krujë: Rinia sot në udhëkryq, të shporrim “kalçeton” në pushtet e të sjellim shpresën
Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha tha se rinia shqiptare nuk ka më përse të drejtojë sytë vetëm nga emigrimi. Ai ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 17:50
Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha tha se rinia shqiptare nuk ka më përse të drejtojë sytë vetëm nga emigrimi. Ai ...

Basha nga Kruja: Kemi gjithçka, por na duhet një qeveri që mendon për ju
Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 18:03
Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i ...

Basha vijon takimin me të rinjtë, ndalesa e radhës në Krujë: Të ardhmen do ta ndërtoni këtu
Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar në Krujë turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Duke iu referuar problemeve me të cilën ndeshen sot të rinjtë në Shqipëri si janë papunësia dhe emigracioni, Basha tha se do të bëjë ...
Lapsi | 08-Nov-2019 18:31
Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar në Krujë turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Duke iu referuar problemeve me të cilën ndeshen sot të rinjtë në Shqipëri si janë papunësia dhe emigracioni, Basha tha se do të bëjë ...

Basha me të rinjtë në Krujë: Do bëjmë gjithçka që të qëndroni e të ndërtoni këtu të ardhmen tuaj
Ndalesa e rradhës e kryetarit të PD Lulzim Basha, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë” ishte qyteti i Krujës. Në bashkëbisedimin me të rinjtë krutanë, lideri i opozitës u shreh ndër të tjera se, “Papunësia dhe ...
Telegraf | 08-Nov-2019 17:49
Ndalesa e rradhës e kryetarit të PD Lulzim Basha, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë” ishte qyteti i Krujës. Në bashkëbisedimin me të rinjtë krutanë, lideri i opozitës u shreh ndër të tjera se, “Papunësia dhe ...

Basha: Emigracioni nuk është zgjidhja, ne kemi një plan për rininë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi sërish në rrjetet sociale pas takimit në Vlorë me të rinjtë. Teksa poston disa foto nga takimi, Basha shkruan se emigracioni nuk është zgjidhja. Lideri i opozitës ...
Telegraf | 07-Nov-2019 22:07
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi sërish në rrjetet sociale pas takimit në Vlorë me të rinjtë. Teksa poston disa foto nga takimi, Basha shkruan se emigracioni nuk është zgjidhja. Lideri i opozitës ...

Krujë, kryetari i PD Basha: 10 mijë studentët më të mirë do marrin një vit stazh pune me pagesë
“Rinia është përballë dy zgjidhjeve, kriminalizimin ose emigrimin. Unë ju premtoj se do bëjmë gjithçka që të mos zgjidhni këto dy rrugë, por të qëndroni e të ndërtoni të ardhmen këtu. Kemi gjithçka, por na duhet një ...
Medial | 08-Nov-2019 18:31
“Rinia është përballë dy zgjidhjeve, kriminalizimin ose emigrimin. Unë ju premtoj se do bëjmë gjithçka që të mos zgjidhni këto dy rrugë, por të qëndroni e të ndërtoni të ardhmen këtu. Kemi gjithçka, por na duhet një ...

Krujë, kryetari i PD Basha: 10 mijë studentët më të mirë do marrin një vit stazh pune me pagesë
Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi se “papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja rrugë që kjo qeveri i ...
RTSH | 08-Nov-2019 18:21
Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi se “papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja rrugë që kjo qeveri i ...

Basha takim me të rinjtë në Vlorë: Në qeverisjen e PD-së paga minimale do të jetë 300 euro
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve me të rinjtë. Kësaj radhe ai u ndal në qytetin e Vlorës. Basha ka premtuar para të rinjve rritje të pagës minimale në 300 euro. ‘Paga minimale do të jetë 300 ...
Telegraf | 07-Nov-2019 19:02
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve me të rinjtë. Kësaj radhe ai u ndal në qytetin e Vlorës. Basha ka premtuar para të rinjve rritje të pagës minimale në 300 euro. ‘Paga minimale do të jetë 300 ...

Lulzim Basha flet me shifra dhe “kryqëzon” Ramën: Rinia ka një braktisje totale nga qeveria
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” hodhi kritika të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa e akuzoi atë si përgjegjësin kryesor për largimin e të rinjve nga ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 17:52
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” hodhi kritika të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa e akuzoi atë si përgjegjësin kryesor për largimin e të rinjve nga ...

Basha të rinjve të Krujës: Papunësia, produkt i kësaj qeverie. Të ardhmen do ta ndërtoni këtu
Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Sot është ndalur në Krujë, ku ka biseduar me rininë për problemet që ata ndeshen. Nuk kanë munguar akuzat për kryeministrin Rama, për të cilin ...
Politiko | 08-Nov-2019 18:10
Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Sot është ndalur në Krujë, ku ka biseduar me rininë për problemet që ata ndeshen. Nuk kanë munguar akuzat për kryeministrin Rama, për të cilin ...

Rama ka dështuar, Basha: Duhet të rikthejmë besimin e biznesit
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”, ndalesa e radhës është në Krujë. Basha në bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i rëndojnë më shumë ...
ABCNews | 08-Nov-2019 17:29
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”, ndalesa e radhës është në Krujë. Basha në bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i rëndojnë më shumë ...

Lulzim Basha nxehet në takim dhe zhvishet "live" (Foto)
Postuar: 08/11/2019 - 18:01 Kryedemokrati Lulzim Basha në bashkëbisedimin me të rinjtë në Fushë-Krujë, i ftoi për të bërë pyetje dhe konstatime, por më parë hoqi xhaketën. Duke qeshur, ai tha se po e bënte këtë veprim ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 18:03
Postuar: 08/11/2019 - 18:01 Kryedemokrati Lulzim Basha në bashkëbisedimin me të rinjtë në Fushë-Krujë, i ftoi për të bërë pyetje dhe konstatime, por më parë hoqi xhaketën. Duke qeshur, ai tha se po e bënte këtë veprim ...

Basha-të rinjve krutanë: Paguajmë stazhin për 10 mijë studentët më të mirë, s’iu premtoj dot universitet, por …
“Rrugëtimi për Shqipërinë” i Partisë Demokratike ka zbarkuar këtë mbrëmje në qytetin e Krujës. I pranishëm në takim është edhe kreu i PD, Lulzim Basha, i tha se prioritet i opozitës është arsimimi dhe punësimi i të ...
Medial | 08-Nov-2019 18:03
“Rrugëtimi për Shqipërinë” i Partisë Demokratike ka zbarkuar këtë mbrëmje në qytetin e Krujës. I pranishëm në takim është edhe kreu i PD, Lulzim Basha, i tha se prioritet i opozitës është arsimimi dhe punësimi i të ...

Basha nga Kruja: Kemi gjithçka, por na duhet një qeveri që mendon për ju
Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i ...
Medial | 08-Nov-2019 17:57
Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i ...

Basha me të rinjtë në Vlorë: Emigracioni nuk është zgjidhje, të marrim në dorë fatet e vendit
Në ditën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat ka zhvilluar një takim me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Duke mos kursyer akuzat e sulmet ndaj qeverisë, Basha u bëri apel të rinjëve që të marrin në ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 18:00
Në ditën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat ka zhvilluar një takim me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Duke mos kursyer akuzat e sulmet ndaj qeverisë, Basha u bëri apel të rinjëve që të marrin në ...

U thirr të dëshmojë si i pandehur në Prokurori, Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës
Postuar: 08/11/2019 - 17:52 Pasi doli lajmi se u thirr si i pandehur në Prokurori për çështjen e lobimit rus, kryetari i PD Lulzim Basha ka vazhdur turin e tij nëpër qytetet e vendit. Basha ka deklaruar nga Kruja se ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 17:56
Postuar: 08/11/2019 - 17:52 Pasi doli lajmi se u thirr si i pandehur në Prokurori për çështjen e lobimit rus, kryetari i PD Lulzim Basha ka vazhdur turin e tij nëpër qytetet e vendit. Basha ka deklaruar nga Kruja se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved