ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 01:06

Banka Botërore publikon vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë!

Banka Botërore publikon vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë!
Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare.
Top Channel | 08-Nov-2019 17:35
Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare.

BB: Ulet korrupsioni për lejet/ Nga 32% në vitin 2013 në 17% në vitin 2019
Shefja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri shpjegon për Top Channel gjetjet e një raporti në lidhje me biznesin, ekonominë dhe korrupsioni. Ajo thotë se është vërejtur një ulje e korrupsionit për lejet e ndërtimit ...
Top Channel | 08-Nov-2019 15:15
Shefja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri shpjegon për Top Channel gjetjet e një raporti në lidhje me biznesin, ekonominë dhe korrupsioni. Ajo thotë se është vërejtur një ulje e korrupsionit për lejet e ndërtimit ...

Raporti i BB, Vasili: Shqipëria në greminën e kolapsit ekonomik, korrupsioni 3 herë më i lartë se vendet e rajonit
TIRANË Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se korrupsioni në Shqipëri ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 12:49
TIRANË Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se korrupsioni në Shqipëri ...

BB: Rritet përqindja e firmave me gra sipërmarrëse, nga 13,1% në 2013, në 20,7% në 2019
TIRANË, 8 nëntor/MEDIAL/ Në Shqipëri përqindja e firmave me gra sipërmarrëse është rritur nga 13,1 % në 2013, në 20,7% në 2019. Sipas Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë të publikuar nga Banka Botërore përqindja e ...
Medial | 08-Nov-2019 21:19
TIRANË, 8 nëntor/MEDIAL/ Në Shqipëri përqindja e firmave me gra sipërmarrëse është rritur nga 13,1 % në 2013, në 20,7% në 2019. Sipas Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë të publikuar nga Banka Botërore përqindja e ...

Korrupsioni në rritje galopante në Shqipëri, sugjeron vrojtimi i Bankës Botërore
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Një numër treguesish që masin nivelin e korrupsionit që kompanitë e biznesit detyrohen të paguajnë kanë shënuar rritje ...
Reporter | 08-Nov-2019 19:44
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Një numër treguesish që masin nivelin e korrupsionit që kompanitë e biznesit detyrohen të paguajnë kanë shënuar rritje ...

Banka Botërore: Perceptimi i korrupsionit dhe ryshfetit është rritur dukshëm në Shqipëri
Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare. Vrojtimi bën një renditje të pengesave që has biznesi bazuar në ...
Monitor | 08-Nov-2019 17:42
Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare. Vrojtimi bën një renditje të pengesave që has biznesi bazuar në ...

Vrojtimi i ndërmarrjeve për Shqipërinë/ Banka Botërore: Rriten shitjet vjetore, ulet më shumë se 50% korrupsioni!
BB ka publikuar Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019. Ajo që bie në sy është rritja reale e shitjeve vjetore e cila është shumë më e lartë se në 2013 dhe po kështu rritja e punësimit vjetor. Po kështu, sipas BB, ...
Dritare | 08-Nov-2019 19:44
BB ka publikuar Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019. Ajo që bie në sy është rritja reale e shitjeve vjetore e cila është shumë më e lartë se në 2013 dhe po kështu rritja e punësimit vjetor. Po kështu, sipas BB, ...

Shqipëria rritje ekonomike dhe zhvillime pozitive/ BB: 15% e firmave në 2019 eksportuan drejtpërdrejt të paktën 10% të shitjeve
TIRANË, 8 nëntor/MEDIAL/ Që nga viti 2013, ekonomia shqiptare ka parë një rritje të konsiderueshme në përqindjen e mallrave që firmat eksportojnë në tregjet ndërkombëtare. Sipas Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë ...
Medial | 08-Nov-2019 19:28
TIRANË, 8 nëntor/MEDIAL/ Që nga viti 2013, ekonomia shqiptare ka parë një rritje të konsiderueshme në përqindjen e mallrave që firmat eksportojnë në tregjet ndërkombëtare. Sipas Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë ...

BB publikon Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019: Nga rritja e shitjeve vjetore te ulja me më shumë se 50% e korrupsionit (dhe krahasimi me 2013)
BB ka publikuar Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019. Ajo që bie në sy është rritja reale e shitjeve vjetore e cila është shumë më e lartë se në 2013 dhe po kështu rritja e punësimit vjetor. Po kështu, sipas BB, ...
Lexo | 08-Nov-2019 18:52
BB ka publikuar Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019. Ajo që bie në sy është rritja reale e shitjeve vjetore e cila është shumë më e lartë se në 2013 dhe po kështu rritja e punësimit vjetor. Po kështu, sipas BB, ...

BB: Në 2019, perceptimi i korrupsionit në Shqipëri është rritur
Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë, për vitin 2019 flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare, shkruan Monitor. Vrojtimi bën një renditje të ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 18:26
Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë, për vitin 2019 flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare, shkruan Monitor. Vrojtimi bën një renditje të ...

‘36.1% e bizneseve thonë se është kërkuar ryshfet’, raporti i BB: Ryshfeti në Shqiperi më i larti në rajon
Korrupsioni në Shqipëri është tre herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë qendrore. Nuk ka krahasim me vendet e BE ku duam të hapim negociatat për anëtarësim. Shifra më e lartë në rajon vjen ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 16:30
Korrupsioni në Shqipëri është tre herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë qendrore. Nuk ka krahasim me vendet e BE ku duam të hapim negociatat për anëtarësim. Shifra më e lartë në rajon vjen ...

Ekipi i Vrojtimit të Ndërmarrjeve të Grupit të BB, publikon të dhënat nga anketa e re për Shqipërinë për 2019-n
Ekipi i Vrojtimit të Ndërmarrjeve të Grupit të Bankës Botërore ka publikuar të dhënat nga anketa e re për Shqipërine për 2019. Të dhënat janë mbledhur në bashkëpunim me Bankën Europiane për Rindertim e Zhvillim (BERZH) ...
RTSH | 08-Nov-2019 18:13
Ekipi i Vrojtimit të Ndërmarrjeve të Grupit të Bankës Botërore ka publikuar të dhënat nga anketa e re për Shqipërine për 2019. Të dhënat janë mbledhur në bashkëpunim me Bankën Europiane për Rindertim e Zhvillim (BERZH) ...

Projekt-buxheti për 2020-n, reagon LSI: Ky është parashikimi i Bankës Botërore, me gënjeshtrat e Rilindjes jemi deri ne fyt! ?
Postuar: 08/11/2019 - 15:38 Ish deputeti dhe aktualisht nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar mbi projekt-buxhetin e qeverisë për vitin 2020, duke hedhur poshtë treguesin se rritja ekonomike do të jetë 4.1%. ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 15:43
Postuar: 08/11/2019 - 15:38 Ish deputeti dhe aktualisht nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar mbi projekt-buxhetin e qeverisë për vitin 2020, duke hedhur poshtë treguesin se rritja ekonomike do të jetë 4.1%. ...

Banka Botërore përgënjeshtron opozitën: Ulet korrupsioni, nga 32% në 2013 zbret në 19% në 2019
Shefja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri shpjegon për Top Channel gjetjet e një raporti në lidhje me biznesin, ekonominë dhe korrupsioni. Ajo thotë se është vërejtur një ulje e korrupsionit për lejet e ndërtimit ...
Lexo | 08-Nov-2019 15:24
Shefja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri shpjegon për Top Channel gjetjet e një raporti në lidhje me biznesin, ekonominë dhe korrupsioni. Ajo thotë se është vërejtur një ulje e korrupsionit për lejet e ndërtimit ...

Raporti i BB, Tabaku: Alarmant, biznesi detyrohet të paguajë ryshfet
mapo.al Partia Demokratike e konsideron alarmant raportin e fundit të Bankës Botërore për korrupsionin. Përmes një deklarate për mediat, ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku.Sipas gjetjeve të raportit, 34.6% e biznesit ...
Mapo | 07-Nov-2019 13:11
mapo.al Partia Demokratike e konsideron alarmant raportin e fundit të Bankës Botërore për korrupsionin. Përmes një deklarate për mediat, ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku.Sipas gjetjeve të raportit, 34.6% e biznesit ...

Vasili: Shqiperia ne kolaps ekonomik, korrupsioni 3 here me i larte se vendet e rajonit
TIRANË Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se korrupsioni në Shqipëri ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 13:00
TIRANË Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se korrupsioni në Shqipëri ...

Ish deputeti ngre alarmin: Shqipëria në greminën e kolapsit ekonomik. Ky është armiku i jashtëzakonshëm që rëndon mbi buxhetin e të gjithë shqiptarëve
Postuar: 08/11/2019 - 12:56 Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 13:00
Postuar: 08/11/2019 - 12:56 Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se ...

Raporti i BB-së: Ryshfeti në Shqipëri, më i larti në rajon
Korrupsioni në Shqipëri është tri herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë Qendrore. Nuk ka krahasim me vendet e BE-së, ku duam të hapim negociatat për anëtarësim. Shifra më e lartë në rajon ...
AlbInfo | 08-Nov-2019 10:04
Korrupsioni në Shqipëri është tri herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë Qendrore. Nuk ka krahasim me vendet e BE-së, ku duam të hapim negociatat për anëtarësim. Shifra më e lartë në rajon ...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku: Qeveria “Rama” ka prodhuar korrupsionin më të pamenduar për shqiptarët
Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për shtyp, u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar ...
RTSH | 07-Nov-2019 16:39
Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për shtyp, u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar ...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku: Qeveria “Rama” ka prodhuar korrupsionin më të pamenduar për shqiptarët
Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për shtyp, u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar ...
Medial | 07-Nov-2019 16:35
Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për shtyp, u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved