ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 18:17

Kurti paralajmëron rikthimin e Blakajt si kryeprokuror, thotë se Kosova ka nevojë për një Eliot Ness

Kurti paralajmëron rikthimin e Blakajt si kryeprokuror, thotë se Kosova ka nevojë për një Eliot Ness
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë për gazetën britanike se Kosova ka nevojë për një Eliot Ness, i cili do të bëhej njeriu më i famshëm në vend dhe do të udhëhiqte një proces të drejt në drejtësi.
Top Channel | 21-Oct-2019 13:35
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë për gazetën britanike se Kosova ka nevojë për një Eliot Ness, i cili do të bëhej njeriu më i famshëm në vend dhe do të udhëhiqte një proces të drejt në drejtësi.

Albin Kurti feston në Tiranë- Mbledh mbështetësit e Vetëvendosjes në Shqipëri
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosja dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti ndodhet në Tiranë për të festuar fitoren ne zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa ne Prishtine vijojnë bisedimet me LDK-në për qeverinë e re.
Top Channel | 20-Oct-2019 20:54
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosja dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti ndodhet në Tiranë për të festuar fitoren ne zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa ne Prishtine vijojnë bisedimet me LDK-në për qeverinë e re.

Për herë të parë në histori! Albin Kurti feston në Tiranë, mbledh mbështetësit e Vetëvendosjes
Ashtu siç ishte njoftuar nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, pasditen e kësaj të diele, Albin Kurti mbërriti në kryeqytet, në Kinema Millenium.
Top Channel | 20-Oct-2019 20:02
Ashtu siç ishte njoftuar nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, pasditen e kësaj të diele, Albin Kurti mbërriti në kryeqytet, në Kinema Millenium.

Dy variante që Albin Kurti mund të shfrytëzojë dhe të anashkalojë listën serbe
Janë dy variante nëpërmjet të cilave Albin Kurti mund të realizojë dëshirën e tij që në kabinetin e tij qeveritar të mos ketë ministër nga Lista Serbe. Kjo parti e komunitetit serb në Kosovë, funksionon me direktiva të ...
ABCNews | 21-Oct-2019 15:42
Janë dy variante nëpërmjet të cilave Albin Kurti mund të realizojë dëshirën e tij që në kabinetin e tij qeveritar të mos ketë ministër nga Lista Serbe. Kjo parti e komunitetit serb në Kosovë, funksionon me direktiva të ...

Albin Kurti feston fitoren në Tiranë: Takimi me Ramën, çështje ditësh
Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti e ka cilësuar si padrejtësi faktin që Shqipërisë dhe Maqedonisë nuk iu hapën negociatat nga BE-ja. Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, deklaroi se takimi me kryeministrin Rama ...
Telegraf | 20-Oct-2019 20:27
Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti e ka cilësuar si padrejtësi faktin që Shqipërisë dhe Maqedonisë nuk iu hapën negociatat nga BE-ja. Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, deklaroi se takimi me kryeministrin Rama ...

Kurti në Tiranë nuk e takon Ramën, e lë për herën tjetër
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka lënë të hapur pjesëmarrjen e kësaj partie në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Shqipëri. Në një prononcim për gazetarët, Kurti tha se Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 20:47
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka lënë të hapur pjesëmarrjen e kësaj partie në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Shqipëri. Në një prononcim për gazetarët, Kurti tha se Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje ...

JO-ja për Shqipërinë dhe Maqedoninë, Kurti: Padrejtësi, i kanë merituar negociatat
Kandidati për kryeministër në Kosovës, Albin Kurti e cilëson padrejtësi vendimin e Këshillit Europian për të mos çelur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Kurtit të dy vendet e kanë merituar, ...
ABCNews | 20-Oct-2019 21:53
Kandidati për kryeministër në Kosovës, Albin Kurti e cilëson padrejtësi vendimin e Këshillit Europian për të mos çelur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Kurtit të dy vendet e kanë merituar, ...

Albin Kurti: Ja kur do të kem një takim me Edi Ramën
Për herë të parë, një parti politike e Kosovës vjen në Tiranë për të festuar rezultatin zgjedhor me përkrahësit e saj. Kjo po ndodh aktualisht në kryeqytet me Vetëvendosjen, ku pak minuta më parë ka mbërritur vetë Albin ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 19:52
Për herë të parë, një parti politike e Kosovës vjen në Tiranë për të festuar rezultatin zgjedhor me përkrahësit e saj. Kjo po ndodh aktualisht në kryeqytet me Vetëvendosjen, ku pak minuta më parë ka mbërritur vetë Albin ...

Kurti: Jam i gatshëm që të nëshkruajë deklaratë të përbashkët paqeje me Serbinë
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka Live’. Duke folur për situatën paszgjedhore, Kurti është shprehur se me rinumërimin e votave, po rritet fitorja e VV. Albin ...
Zeri | 21-Oct-2019 21:50
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka Live’. Duke folur për situatën paszgjedhore, Kurti është shprehur se me rinumërimin e votave, po rritet fitorja e VV. Albin ...

Çfarë ndodh nëse Thaçi drejton bisedimet me Serbinë? Ja përgjigja e Kurtit
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka Live’. I pyetur nga gazetari, nëse ndërkombëtarët do të thërrasin Hashim Thaçin në bisedime me Serbinë,......
Zeri | 21-Oct-2019 21:26
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka Live’. I pyetur nga gazetari, nëse ndërkombëtarët do të thërrasin Hashim Thaçin në bisedime me Serbinë,......

Albin Kurti tregon se si i ndodhi aksidenti në Tiranë
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, sonte ka folur për herë të parë pas aksidentit në Shqipëri. Që në nisje të intervistës, gazetari Peka e ka pyetur Kurtin në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në ...
Zeri | 21-Oct-2019 21:09
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, sonte ka folur për herë të parë pas aksidentit në Shqipëri. Që në nisje të intervistës, gazetari Peka e ka pyetur Kurtin në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në ...

Kurti deklaron nga Tirana: “Minishengeni”, kujdes me Serbinë!
Duke komentuar takimin në Novi Sad të kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe Presidentit të Serbisë për minishengenin ballkanik, kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin ...
Standard | 21-Oct-2019 19:06
Duke komentuar takimin në Novi Sad të kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe Presidentit të Serbisë për minishengenin ballkanik, kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin ...

Kurti: Vendimi i Këshillit të BE-së është padrejtësi drejtë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, nga Tirana e komentoi vendimin negativ të Këshillit të Evropës, që të mos jepet datë për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij, është bërë ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 19:00
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, nga Tirana e komentoi vendimin negativ të Këshillit të Evropës, që të mos jepet datë për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij, është bërë ...

Kurti: Vendimi i Këshillit të BE-së është padrejtësi drejtë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, nga Tirana e komentoi vendimin negativ të Këshillit të Evropës, që të mos jepet datë për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij, është bërë ...
Shenja | 21-Oct-2019 12:37
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, nga Tirana e komentoi vendimin negativ të Këshillit të Evropës, që të mos jepet datë për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij, është bërë ...

Kurti: Vendimi i Këshillit të BE-së është padrejtësi drejtë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Tiranë, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, nga Tirana e komentoi vendimin negativ të Këshillit të Evropës, që të mos jepet datë për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Medial | 21-Oct-2019 11:51
Tiranë, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, nga Tirana e komentoi vendimin negativ të Këshillit të Evropës, që të mos jepet datë për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

A do të ketë një takim mes Albin Kurtit dhe Edi Ramës?
Për herë të parë, një parti politike e Kosovës vjen në Tiranë për të festuar rezultatin zgjedhor me përkrahësit e saj.
Top Channel | 20-Oct-2019 19:42
Për herë të parë, një parti politike e Kosovës vjen në Tiranë për të festuar rezultatin zgjedhor me përkrahësit e saj.

Kreu i Vetëvendosjes Kurti feston fitoren në Tiranë: Takimi me Ramën, çështje ditësh
Fitoren në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti zgjodhi ta kremtojë edhe me mbështetësit e tij në Tirane. Ashtu siç ishte njoftuar nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, pasditen e të dielës, ...
Medial | 21-Oct-2019 11:14
Fitoren në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti zgjodhi ta kremtojë edhe me mbështetësit e tij në Tirane. Ashtu siç ishte njoftuar nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, pasditen e të dielës, ...

Kreu i Vetëvendosjes Kurti feston fitoren në Tiranë: Takimi me Ramën, çështje ditësh
Fitoren në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti zgjodhi ta kremtojë edhe me mbështetësit e tij në Tirane. Ashtu siç ishte njoftuar nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, pasditen e të dielës, ...
RTSH | 21-Oct-2019 11:10
Fitoren në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti zgjodhi ta kremtojë edhe me mbështetësit e tij në Tirane. Ashtu siç ishte njoftuar nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, pasditen e të dielës, ...

Një fotografi e rrallë e Albin Kurtit nga fëmijëria
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është politikani më i përfolur në Kosovë. Kjo pasi si fitues i zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit, Kurti dhe partia e tij kanë dalë të parët, duke bërë kështu......
Zeri | 21-Oct-2019 08:41
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është politikani më i përfolur në Kosovë. Kjo pasi si fitues i zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit, Kurti dhe partia e tij kanë dalë të parët, duke bërë kështu......

Albin Kurti vjen në Tiranë, por nuk takon Edi Ramën, vërejtje për ‘Shengenin Ballkanik’: Duhet më shumë kujdes me Serbinë
Kreu i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherësh fitues i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë ishte pasditen e djeshme në Tiranë, ku mori pjesë në festimet për fitoren. Në një prononcim për mediat, ...
Politiko | 21-Oct-2019 07:51
Kreu i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherësh fitues i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë ishte pasditen e djeshme në Tiranë, ku mori pjesë në festimet për fitoren. Në një prononcim për mediat, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved