ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 03:21

Arsenal pa ide, “Topçinjtë” dorëzohen përballë Sheffield United

Arsenal pa ide, “Topçinjtë” dorëzohen përballë Sheffield United
mapo.alm Sheffield United ka surprizuar në shtëpi Arsenalin, duke e mposhtur me shifrat 1-0, fale një goli të Mousset. “The Blades” shfrytëzuan në maksimum avantazhin e minutës së 30-të, duke mos lënë asnjë hapësirë ...
Mapo | 21-Oct-2019 22:55
mapo.alm Sheffield United ka surprizuar në shtëpi Arsenalin, duke e mposhtur me shifrat 1-0, fale një goli të Mousset. “The Blades” shfrytëzuan në maksimum avantazhin e minutës së 30-të, duke mos lënë asnjë hapësirë ...

Haradinaj sulmon Albin Kurtin: Mashtrues, beson në komunizëm
mapo.al Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit ku ka folur gjerësisht për zhvillimet politike në vend, sidomos për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit dhe rezultatet që ...
Mapo | 21-Oct-2019 22:38
mapo.al Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit ku ka folur gjerësisht për zhvillimet politike në vend, sidomos për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit dhe rezultatet që ...

Negociatat/ Gjekmarkaj: Mazhoranca po e kthen fatkeqësinë në fitore
mapo.alm Analisti Agron Gjekmarkaj tha se maxhoranca ka gënjyer sa i përket çeljes së negociatave dhe për këtë duhet të mbajë përgjegjësi. I ftuar në emisionin “Real Story”, Gjekmarkaj tha se mazhoranca po e kthen ...
Mapo | 21-Oct-2019 22:38
mapo.alm Analisti Agron Gjekmarkaj tha se maxhoranca ka gënjyer sa i përket çeljes së negociatave dhe për këtë duhet të mbajë përgjegjësi. I ftuar në emisionin “Real Story”, Gjekmarkaj tha se mazhoranca po e kthen ...

Prokurori i VIP-ave/ KPA vulos shkarkimin e Ramadan Trocit
mapo.alm Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për të shkarkuar prokurorin Ramadan Troci. Trupa gjykuese e përbërë nga Ardian Hajdari kryesues, Ina Rama relatore, ...
Mapo | 21-Oct-2019 22:36
mapo.alm Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për të shkarkuar prokurorin Ramadan Troci. Trupa gjykuese e përbërë nga Ardian Hajdari kryesues, Ina Rama relatore, ...

Gjeli i kotecit: Pse po heshtin në PS për dështimin e rëndë?
mapo.al Pas dështimit për marrjen e datës për nisjen e negociatave, shumëkush do kishte pritur një reagim më të fortë brenda radhëve të PS. Megjithatë kryeministri Edi Rama duket se nuk do ketë asnjë shqetësim të tijtë, ...
Mapo | 21-Oct-2019 21:37
mapo.al Pas dështimit për marrjen e datës për nisjen e negociatave, shumëkush do kishte pritur një reagim më të fortë brenda radhëve të PS. Megjithatë kryeministri Edi Rama duket se nuk do ketë asnjë shqetësim të tijtë, ...

Spiegel: Rama dyshohet se qëndron në pushtet me ndihmën e krimit
mapo.al Revista më e madhe në Europë, prestigjiozja gjermane Spiegel shkruan se vetoja e Francës ka bllokuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Revista thekson se që tani drejtuesit e lartë në ...
Mapo | 21-Oct-2019 21:22
mapo.al Revista më e madhe në Europë, prestigjiozja gjermane Spiegel shkruan se vetoja e Francës ka bllokuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Revista thekson se që tani drejtuesit e lartë në ...

Moratti: Nuk jam i surprizuar nga ecuria e Interit, ju tregoj arsyen
mapo.alm Interi e ka nisur mjaft mirë sezonin në Serie A, teksa pas tetë javësh, numëron shtatë fitore dhe vetëm një humbje. Zikaltrit renditen të dytët, vetëm një pikë më pak se Juventusi kryesues. Në lidhje me ecurinë ...
Mapo | 21-Oct-2019 21:22
mapo.alm Interi e ka nisur mjaft mirë sezonin në Serie A, teksa pas tetë javësh, numëron shtatë fitore dhe vetëm një humbje. Zikaltrit renditen të dytët, vetëm një pikë më pak se Juventusi kryesues. Në lidhje me ecurinë ...

Elbasan/ Tentoi të vriste gruan me thikë, policia parandalon krimin
mapo.alm Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga policia këtë mbrëmje. Sipas informacioneve paraprake, një çift në Elbasan janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe situata është përshkallëzuar, pasi burri ka tentuar të ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:33
mapo.alm Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga policia këtë mbrëmje. Sipas informacioneve paraprake, një çift në Elbasan janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe situata është përshkallëzuar, pasi burri ka tentuar të ...

Ksamil/ 30-vjeçari gjendet i vdekur në banesë (EMRI)
mapo.al Gjendet i vdekur në banesë një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët ata të cilët kanë gjetur pa shenja jete shtetasin Ervis Oruçi. Mësohet se Oruçi ishte person me precedent penal në vjedhje dhe prodhim ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:33
mapo.al Gjendet i vdekur në banesë një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët ata të cilët kanë gjetur pa shenja jete shtetasin Ervis Oruçi. Mësohet se Oruçi ishte person me precedent penal në vjedhje dhe prodhim ...

Vasili citon Kryemadhin: Kështu BE nuk do të jetë më ëndërr
mapo.alm Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për integrimin në BE dhe aleancën me SHBA. Në një postim në Facebook, Vasili ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:18
mapo.alm Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për integrimin në BE dhe aleancën me SHBA. Në një postim në Facebook, Vasili ...

“Zgjedhje të parakohshme”/ Basha thumbon Ramën me citimin e Zaev
mapo.al Edhe kreu i opozitës nuk ndalet me citatet. Kjo fillimjavë u dominua nga polemikat në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët kanë shkëmbyer mesazhe të shumta në ...
Mapo | 21-Oct-2019 20:18
mapo.al Edhe kreu i opozitës nuk ndalet me citatet. Kjo fillimjavë u dominua nga polemikat në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët kanë shkëmbyer mesazhe të shumta në ...

Basha i “djeg” citatet Ramës: Mbështes qëndrimet e liderëve të BE
mapo.al Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë polemikat në rrjetet sociale lidhur me dështimin e negociatave me BE-në. Kryeministri vijon të publikojë në rrjetet sociale deklarimet e liderëve të BE, sipas të cilëve ...
Mapo | 21-Oct-2019 19:32
mapo.al Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë polemikat në rrjetet sociale lidhur me dështimin e negociatave me BE-në. Kryeministri vijon të publikojë në rrjetet sociale deklarimet e liderëve të BE, sipas të cilëve ...

“E gjithë popullësia e Afrikës dëshiron të zhvendoset në Europë”
mapo.alm Punësimi dhe varfëria mbetet një nga shtysat kryesore që nxit emigrantët nga vendet afrikane të lundrojnë apo udhëtojnë ilegalisht drejt Europës. Por një raport i fundit zbulon se arsyet kanë të bëjnë edhe me ...
Mapo | 21-Oct-2019 18:00
mapo.alm Punësimi dhe varfëria mbetet një nga shtysat kryesore që nxit emigrantët nga vendet afrikane të lundrojnë apo udhëtojnë ilegalisht drejt Europës. Por një raport i fundit zbulon se arsyet kanë të bëjnë edhe me ...

“Rikthimi i Ibrahimovic në Serie A? Unë do ta bëja këtë çmenduri!”
mapo.alm Zlatan Ibrahimovic është padyshim njeriu më i përfolur i momentit në Itali. Suedezit i përfundon kontrata në fund të këtij viti me Los Angeles Galaxy dhe ai nuk e ka përjashtuar një rikthim të mundshëm në Serie ...
Mapo | 21-Oct-2019 17:57
mapo.alm Zlatan Ibrahimovic është padyshim njeriu më i përfolur i momentit në Itali. Suedezit i përfundon kontrata në fund të këtij viti me Los Angeles Galaxy dhe ai nuk e ka përjashtuar një rikthim të mundshëm në Serie ...

Basha i përgjigjet Ramës: Mjaft më me shfajësime, ti ke dështuar!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetin social "Twitter" i përgjigjet Ramës, duke i thënë se ai tashmë ka dështuar dhe ka ardhur koha që të përballet me këto dështime.
Top Channel | 21-Oct-2019 15:28
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetin social "Twitter" i përgjigjet Ramës, duke i thënë se ai tashmë ka dështuar dhe ka ardhur koha që të përballet me këto dështime.

Negociatat/ Basha-Ramës: BE të ka refuzuar, mbaj përgjegjësi
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish përgjegjës kryeministrin Edi Rama për shtyrjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në. Përmes një reagimi në Twitter, Basha shkruan se BE e ka refuzuar kryeministrin dhe ...
Mapo | 21-Oct-2019 17:07
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish përgjegjës kryeministrin Edi Rama për shtyrjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në. Përmes një reagimi në Twitter, Basha shkruan se BE e ka refuzuar kryeministrin dhe ...

“Po flisja me shokun nga Anglia”, bariu tregon si u sulmua nga ariu
mapo.al Ekrem Onuzi i shpëtoi për një fije vdekjes pasi u sulmua nga një ari në malin e Gjallicës një ditë më parë, ndërkohë që kishte dalë për të kullotur bagëtitë. Kafsha e sulmoi papritur duke i shkaktuar dëmtime të ...
Mapo | 21-Oct-2019 16:43
mapo.al Ekrem Onuzi i shpëtoi për një fije vdekjes pasi u sulmua nga një ari në malin e Gjallicës një ditë më parë, ndërkohë që kishte dalë për të kullotur bagëtitë. Kafsha e sulmoi papritur duke i shkaktuar dëmtime të ...

A do ta shpëtonte Ramën një mocion votëbesimi?!
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka deklaruar qartë se nuk ka në plan të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri homologu i tij, Zoran Zaev në Maqedoninë fqinje. Të dyja vendet nuk arritën ti hapin negociatat me Bashkimit ...
Mapo | 21-Oct-2019 15:16
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka deklaruar qartë se nuk ka në plan të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri homologu i tij, Zoran Zaev në Maqedoninë fqinje. Të dyja vendet nuk arritën ti hapin negociatat me Bashkimit ...

Kurti: Pse s’shkova te VIP-at! Bejtja: I duhet Kosovës e Shqipërisë
mapo.al Gazetari Andi Bejtja është takuar me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Nga Prishtina, Bejtja postoi një mesazh online, ku thekson se fitorja e Kurtit është fitore edhe për Shqipërinë. “Erdhi ...
Mapo | 21-Oct-2019 13:43
mapo.al Gazetari Andi Bejtja është takuar me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Nga Prishtina, Bejtja postoi një mesazh online, ku thekson se fitorja e Kurtit është fitore edhe për Shqipërinë. “Erdhi ...

Fermerët e Lushnjës në protestë: Qeveria të plotësojë kërkesat tona
mapo.al Ditën e sotme fermerët e Lushnjës kanë protestuar në rrethrrotullimin e plastmasit, për prodhimet e pashitura si dhe çmimet e larta të karburanteve dhe importeve bujqësore. Po ashtu, nga qeveria kërkojnë që të ...
Mapo | 21-Oct-2019 13:03
mapo.al Ditën e sotme fermerët e Lushnjës kanë protestuar në rrethrrotullimin e plastmasit, për prodhimet e pashitura si dhe çmimet e larta të karburanteve dhe importeve bujqësore. Po ashtu, nga qeveria kërkojnë që të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved