ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 08:11

Rama konfirmon takimin me Macron: S’ka zgjedhje të parakohshme

Rama konfirmon takimin me Macron: S’ka zgjedhje të parakohshme
Kryeministri Rama ka lajmeruar nje takim me presidentin e frances Emanuel Macron, i cili vendosi veton kunder hapjes se negociatave me Shqiperine e Maqedonine e Veriut. Pas mbledhjes se kryesise se partise socialiste, ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 15:29
Kryeministri Rama ka lajmeruar nje takim me presidentin e frances Emanuel Macron, i cili vendosi veton kunder hapjes se negociatave me Shqiperine e Maqedonine e Veriut. Pas mbledhjes se kryesise se partise socialiste, ...

Italia e kthen në tryezë çështjen e fillimit të bisedimeve me BE-në
Italia do të kthejë çështjen e negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë dhe Shqipërisë në tryezë në Këshillin e Çështjeve të Përgjithshme, që do të mbahet më 19 nëntor. Nga Qeveria për “Telma” konfirmojnë se ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 15:09
Italia do të kthejë çështjen e negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë dhe Shqipërisë në tryezë në Këshillin e Çështjeve të Përgjithshme, që do të mbahet më 19 nëntor. Nga Qeveria për “Telma” konfirmojnë se ...

Rikthehet shpresa, Emmanuel Macron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm
Sipas disa mediave të brendshme, Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Exit.al konfirmon këtë vizitë sipas disa burimeve diplomatike, megjithatë ende ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 12:46
Sipas disa mediave të brendshme, Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Exit.al konfirmon këtë vizitë sipas disa burimeve diplomatike, megjithatë ende ...

Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 13:50
Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...

Rama për reformën zgjedhore: Nuk do presim opozitën, e kanë vendin bosh
Kërkesës së Lulzim Bashë që Shqipëria të ketë një qeveri të re për të drejtuar procesin e negociatave, kryeministri shqiptar Edi Rama i ka dhënë një “JO”, të prerë madje e ka akuzuar kryedemokratin, se punoi në drejtim ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 15:52
Kërkesës së Lulzim Bashë që Shqipëria të ketë një qeveri të re për të drejtuar procesin e negociatave, kryeministri shqiptar Edi Rama i ka dhënë një “JO”, të prerë madje e ka akuzuar kryedemokratin, se punoi në drejtim ...

Macron së shpejti vizitë në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 14:56
Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se ...

Makron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...
Albportali | 21-Oct-2019 14:52
Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...

Edi Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...
Shenja | 21-Oct-2019 14:33
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...

Rama: asgjë e re në kërkesën e Bashës, qeverisja vazhdon
Paralel me Bashën, kreu imazhorancës Rama tha se nuk e çudiste kërkesa e Bashës për dorëheqje. Sapo doli nga një mbledhje e kryesisë së PS-së, Rama tha: “Këtu nuk ka asgjë të re. Ata kanë punuar shumë fortë dhe nuk ...
Tesheshi | 21-Oct-2019 14:21
Paralel me Bashën, kreu imazhorancës Rama tha se nuk e çudiste kërkesa e Bashës për dorëheqje. Sapo doli nga një mbledhje e kryesisë së PS-së, Rama tha: “Këtu nuk ka asgjë të re. Ata kanë punuar shumë fortë dhe nuk ...

Edi Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë......
Zeri | 21-Oct-2019 14:13
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë......

Presidenti i Francës viziton Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Emmanuel Macron, presidenti francez pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...
InFokusi | 21-Oct-2019 14:06
Emmanuel Macron, presidenti francez pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...

?Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 13:32
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...

Macroni pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...
Arbresh | 21-Oct-2019 13:03
Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...

Makron vjen në Tiranë dhe Shkup
Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...
Ina-Online | 21-Oct-2019 13:03
Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...

Makron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 13:00
Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me ...

Makron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se ...
Shenja | 21-Oct-2019 12:54
Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se ...

Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...
Kosova Press | 21-Oct-2019 12:53
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...

Macroni pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me kryeministrat Rama dhe Zaev për të folur për reformat dhe hapat që duhet të bëjnë këto vende. Me vizitën e ...
Lajminet | 21-Oct-2019 12:47
Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së negociatave me këto vende, ai u shpreh se do të takohet me kryeministrat Rama dhe Zaev për të folur për reformat dhe hapat që duhet të bëjnë këto vende. Me vizitën e ...

“Ne nuk do të presim”, Rama i prerë: Ja kur dhe me kë do ta votojmë Reformën Zgjedhore
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka deklaruar sot prerë se shumica qeverisëse nuk do të presë për të finalizimin e Reformës Zgjedhore. Në një deklaratë për mediat, kryeministri ka theksuar se Reforma Zgjedhore do të ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 12:46
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka deklaruar sot prerë se shumica qeverisëse nuk do të presë për të finalizimin e Reformës Zgjedhore. Në një deklaratë për mediat, kryeministri ka theksuar se Reforma Zgjedhore do të ...

Rama: Votojmë Reformën Zgjedhore, me ata që do binden. S’ka dorëheqje
mapo.al Kryeministri Edi Rama foli për mediat sot paradite pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PS-së. Ai tha se e ka në plan të vazhdojë me agjendën e tij, duke mos pranuar të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri ...
Mapo | 21-Oct-2019 12:23
mapo.al Kryeministri Edi Rama foli për mediat sot paradite pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PS-së. Ai tha se e ka në plan të vazhdojë me agjendën e tij, duke mos pranuar të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved