ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 07:43

Pushteti absolut i Kryeministrave shqiptarë

Pushteti absolut i Kryeministrave shqiptarë
Analiza nga Andrea Çupa: Pa kufizim të Pushtetit të Kryeministrit, nuk ka balancë të pushteteve, nuk ka qeveri demokratike. Ky është shkaku kryesor i dështimit të Shqipërisë në rrugën Evropiane. Kërkohet ndarja dhe ...
Telegraf | 21-Oct-2019 12:50
Analiza nga Andrea Çupa: Pa kufizim të Pushtetit të Kryeministrit, nuk ka balancë të pushteteve, nuk ka qeveri demokratike. Ky është shkaku kryesor i dështimit të Shqipërisë në rrugën Evropiane. Kërkohet ndarja dhe ...

Shqiptarët pa shpresë në Evropë, me këtë qeveri
Flet Agostin Marku, ish-deputeti i PS-së: “Jo” e BE është për problemet e mos funksionimit të shtetit ligjor, korrupsionit të zyrtarëve të lartë të qeverisë, azilkërkuesve, vjedhjes së votave. PS-ja nuk ekziston, është ...
Telegraf | 21-Oct-2019 11:30
Flet Agostin Marku, ish-deputeti i PS-së: “Jo” e BE është për problemet e mos funksionimit të shtetit ligjor, korrupsionit të zyrtarëve të lartë të qeverisë, azilkërkuesve, vjedhjes së votave. PS-ja nuk ekziston, është ...

“Për 10 vjet bëhemi si Zvicra” Delina Fico: Çfarë shkoi keq gjatë 3 dekadave të tranzicionit shqiptar
Delina Fico, aktiviste për të drejtat e njerit dhe eksperte për çështje të shoqërisë civile, u është përgjigjur pyetjeve të bota.al në lidhje me tranzicionin 30-vjeçar të Shqipërisë, që pasoi shembjen e sistemit ...
Gazeta Express | 20-Oct-2019 17:28
Delina Fico, aktiviste për të drejtat e njerit dhe eksperte për çështje të shoqërisë civile, u është përgjigjur pyetjeve të bota.al në lidhje me tranzicionin 30-vjeçar të Shqipërisë, që pasoi shembjen e sistemit ...

Ligji dhe drejtësia, çfarë duhet të synojë reforma
Prof. Fatos Tarifa Reformimi i arsimit juridik Një sistem i mirë drejtësie duhet të ketë ligje të mirë dhe juristë të mirë e të ndershëm që t’i administrojnë këta ligje. Për shkak të rolit të rëndësishëm që luan ...
Gazeta Dita | 19-Oct-2019 21:23
Prof. Fatos Tarifa Reformimi i arsimit juridik Një sistem i mirë drejtësie duhet të ketë ligje të mirë dhe juristë të mirë e të ndershëm që t’i administrojnë këta ligje. Për shkak të rolit të rëndësishëm që luan ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved