ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 11:28

Kurti kritika Macron: Evropa është shumë e rëndësishme, nuk mund të drejtohet nga një person i vetëm

Kurti kritika Macron: Evropa është shumë e rëndësishme, nuk mund të drejtohet nga një person i vetëm
“Bashkimi Evropian u formua si përgjigje ndaj fashizmit, por tani po vrapon e frikësuar përballë populizmit dhe fashizmit”. Ky është qëndrimi që Albin Kurti, fitues i zgjedhjeve në Kosovë, ka mbajtur gjatë një ...
Top Channel | 21-Oct-2019 14:20
“Bashkimi Evropian u formua si përgjigje ndaj fashizmit, por tani po vrapon e frikësuar përballë populizmit dhe fashizmit”. Ky është qëndrimi që Albin Kurti, fitues i zgjedhjeve në Kosovë, ka mbajtur gjatë një ...

“BE po frikësohet nga…”, Albin Kurti për “The Guardian”: Bllokimi i Shqipërisë dëmton dhe Kosovën, Beogradi t’i japë fund fushatës kundër nesh
Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, i cili pritet të bëhet kryeministër i vendit, ka dhënë një intervistë për gjigantin britanik “The Guardian”, ku ka dënuar vendimin e Bashkimit Evropian për të bllokuar ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 10:59
Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, i cili pritet të bëhet kryeministër i vendit, ka dhënë një intervistë për gjigantin britanik “The Guardian”, ku ka dënuar vendimin e Bashkimit Evropian për të bllokuar ...

Kurti dënon vendimin e BE-së për Shkupin dhe Tiranën
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti në një intervistë për gazetën britanike “The Guardian”e ka dënuar vendimin e BE-së për ta ndërprerë zgjerimin e bllokut në ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 15:16
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti në një intervistë për gazetën britanike “The Guardian”e ka dënuar vendimin e BE-së për ta ndërprerë zgjerimin e bllokut në ...

Kurti dënon vendimin e BE-së për Shkupin dhe Tiranën
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti në një intervistë për gazetën britanike “The Guardian”e ka dënuar vendimin e BE-së për ta ndërprerë zgjerimin e bllokut në ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 14:23
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti në një intervistë për gazetën britanike “The Guardian”e ka dënuar vendimin e BE-së për ta ndërprerë zgjerimin e bllokut në ...

The Guardian skaner në trurin e Albin Kurtit
Albin Kurti i cili pritet të bëhet kryeministër i Kosovës, ka dhënë një intervistë për të përditshmen britanike “The Guardian”. Kjo gazetë e qendrës së majtë i ka bërë një skaner të plotë ideve të kryeministrit të ...
Lapsi | 21-Oct-2019 11:59
Albin Kurti i cili pritet të bëhet kryeministër i Kosovës, ka dhënë një intervistë për të përditshmen britanike “The Guardian”. Kjo gazetë e qendrës së majtë i ka bërë një skaner të plotë ideve të kryeministrit të ...

Albin Kurti, kritika BE-së: harruat pse u krijuat!
Një i majtë që pritet të bëhet kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, dënoi vendimin e Bashkimit Evropian për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm në Ballkan, duke thënë se vendimi tregoi se udhëheqësit perëndimorë kishin ...
Tesheshi | 21-Oct-2019 14:21
Një i majtë që pritet të bëhet kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, dënoi vendimin e Bashkimit Evropian për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm në Ballkan, duke thënë se vendimi tregoi se udhëheqësit perëndimorë kishin ...

Albin Kurti flet për ‘The Guardian’: Refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga BE dëmton edhe Kosovën
Albin Kurti, kreu i Vetëvendosjes, i cili kryesoi zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, ka folur për median e njohur britanike ‘ The Guardian ’, lidhur me vendimin e BE për të mos nisur bisedimet për zgjerim ...
Politiko | 21-Oct-2019 13:53
Albin Kurti, kreu i Vetëvendosjes, i cili kryesoi zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, ka folur për median e njohur britanike ‘ The Guardian ’, lidhur me vendimin e BE për të mos nisur bisedimet për zgjerim ...

Kurti për The Guardian: BE-ja është krijuar si kundërpërgjigje ndaj fashizmit, por po ikë e frikësuar përballë populistëve dhe fashizmit
Në një intervistë ekskluzive dhënë mediumit britanik The Guardian , kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për çështje të ndryshme siç është vendimi i bllokut për të ndalë bisedimet për zgjerim sa i ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 11:01
Në një intervistë ekskluzive dhënë mediumit britanik The Guardian , kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për çështje të ndryshme siç është vendimi i bllokut për të ndalë bisedimet për zgjerim sa i ...

Kurti për “The Guardian”: Serbia të mos e shikojë më Kosovën me dylbi ushtarake
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...
Aktuale.MK | 21-Oct-2019 12:16
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...

“BE u formua si përgjigje ndaj fashizmit, ka harruar mësimet e dy luftërave”
Albin Kurti është i shqetësuar se mos’hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut mund të destabilizojë Kosovën. Në një interviste me gazetën britanike “The Guardian”, kreu i Vetëvendosjes ka dënuar ...
Gazeta Dita | 21-Oct-2019 11:53
Albin Kurti është i shqetësuar se mos’hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut mund të destabilizojë Kosovën. Në një interviste me gazetën britanike “The Guardian”, kreu i Vetëvendosjes ka dënuar ...

Kurti për The Guardian: BE-ja është krijuar si kundërpërgjigje ndaj fashizmit, por po ikë e frikësuar përballë populistëve dhe fashizmit
Në një intervistë ekskluzive dhënë mediumit britanik The Guardian, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për çështje të ndryshme siç është vendimi i bllokut për të ndalë bisedimet për zgjerim sa i ...
Shenja | 21-Oct-2019 11:37
Në një intervistë ekskluzive dhënë mediumit britanik The Guardian, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për çështje të ndryshme siç është vendimi i bllokut për të ndalë bisedimet për zgjerim sa i ...

“Vendimi i BE dëmton edhe Kosovën”, Albin Kurti intervistë për “The Guardian”: Berlini dhe Parisi duhet ta dinë mirë që... (Kritika për Macron)
Postuar: 21/10/2019 - 11:06 Albin Kurti, i cili pritet të bëhet kryeministër i vendit, ka dhënë një intervistë për prestigjiozen britanike “The Guardian”, ku ka dënuar vendimin e Bashkimit Evropian për të bllokuar ...
Sot.Al | 21-Oct-2019 11:07
Postuar: 21/10/2019 - 11:06 Albin Kurti, i cili pritet të bëhet kryeministër i vendit, ka dhënë një intervistë për prestigjiozen britanike “The Guardian”, ku ka dënuar vendimin e Bashkimit Evropian për të bllokuar ...

Kurti për “The Guardian”: BE-ja po frikësohet nga fashizmi dhe populizmi
Prishtinë, 21 tetor 2019 – Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ...
Illyriapress | 21-Oct-2019 10:35
Prishtinë, 21 tetor 2019 – Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ...

Kurti për “The Guardian”: Serbia mos ta shikojë Kosovën dhe Shqipërinë me dylbi ushtarake
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, që doli fitues nga zgjedhjet e 6 tetorit ka dhënë një intervistë për “The Guardian” ku ka kritikuar vendimet e BE-së për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm të Ballkanit, duke thënë se ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 10:35
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, që doli fitues nga zgjedhjet e 6 tetorit ka dhënë një intervistë për “The Guardian” ku ka kritikuar vendimet e BE-së për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm të Ballkanit, duke thënë se ...

Albin Kurti për “The Guardian”: Serbia të mos e shikojë më Kosovën me dylbi ushtarake. Do bëjmë Vetting në politikë
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 09:58
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...

Kurti për “The Guardian”: Serbia të mos e shikojë më Kosovën me dylbi ushtarake
Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e BE-së për ta ndërprerë zgjerimin e bllokut në Ballkan, duke thënë se liderët perëndimorë i kanë harruar mësimet nga dy luftërat botërore dhe tash po mundohen të këndellen ...
Lajminet | 21-Oct-2019 10:30
Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e BE-së për ta ndërprerë zgjerimin e bllokut në Ballkan, duke thënë se liderët perëndimorë i kanë harruar mësimet nga dy luftërat botërore dhe tash po mundohen të këndellen ...

Albin Kurti tregon se kur do të nënshkruhet marrëveshja me LDK-në
Vetëvendosja e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme muajin e kaluar në Kosovë. Kurti aktualisht ai është në bisedime me LDK-në, e cila doli e dyta, për të formuar qeverinë e re. Kurti, në një ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 10:25
Vetëvendosja e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme muajin e kaluar në Kosovë. Kurti aktualisht ai është në bisedime me LDK-në, e cila doli e dyta, për të formuar qeverinë e re. Kurti, në një ...

Kurti për “The Guardian”: Serbia të përballet me të kaluarën e saj, e jo t’i shikojë Kosovën e Shqipërinë me dylbi ushtarake
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...
PortaliOnline | 21-Oct-2019 10:12
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...

Kurti për “The Guardian”: Serbia të mos e shikojë më Kosovën me dylbi ushtarake
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...
InFokusi | 21-Oct-2019 10:04
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti, e ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetën britanike “The Guardian”. Në këtë intervistë, ai e ka dënuar vendimin e ...

Kurti për “Guardianin”: Serbia të ndalojë së shikuari Kosovën dhe Shqipërinë me dylbi ushtarake
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, që doli fitues nga zgjedhjet e 6 tetorit ka dhënë një intervistë për “The Guardian”, ku ka kritikuar vendimet e BE-së për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm të Ballkanit, duke thënë ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 09:59
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, që doli fitues nga zgjedhjet e 6 tetorit ka dhënë një intervistë për “The Guardian”, ku ka kritikuar vendimet e BE-së për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm të Ballkanit, duke thënë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved