ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 08:42

Japonia do ta hapë ambasadën e saj në Kosovë, vitin e ardhshëm

Japonia do ta hapë ambasadën e saj në Kosovë, vitin e ardhshëm
Tokyo, 21 tetor 2019 – Në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Kryeministri i Japonisë, ...
Illyriapress | 21-Oct-2019 21:02
Tokyo, 21 tetor 2019 – Në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Kryeministri i Japonisë, ...

Bërnabiq falëndëron Japoninë për “dy arsye”
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...
Medial | 21-Oct-2019 20:51
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...

Thaçi në Japoni, Bërnabiq falëndëron këtë shtet për “dy arsye”
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 20:48
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...

Thaçi takon kryeministrin Abe, konfirmohet hapja e ambasadës së Japonisë vitin e ardhshëm në Prishtinë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 14:59
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. ...

Bërnabiq falëndëron Japoninë për “dy arsye”
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...
Arbresh | 21-Oct-2019 20:44
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...

Thaçi në Japoni, Bërnabiq falëndëron këtë shtet për “dy arsye”
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 20:36
Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq është në Japoni për një vizitë treditore. Bërnabiq atje është takuar me kryeministrin e këtij vendi, Shinzo Abe. Ajo e falënderoi Aben për qëndrimin e ekuilibruar sa i përket Kosovës. ...

Presidenti Thaçi është pritur nga kryeministri japonez Abe
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në ...
PortaliOnline | 21-Oct-2019 17:44
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në ...

Japonia do të hap ambasadën e saj në Kosovë vitin e ardhshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në Tëitter ka treguar se Japonia do të hap ambasadën e saj në Prishtinë vitin e ardhshëm. Thaçi gjatë ditës është takuar me kryeministrin japonez, Abe Shinzo, ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 16:37
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në Tëitter ka treguar se Japonia do të hap ambasadën e saj në Prishtinë vitin e ardhshëm. Thaçi gjatë ditës është takuar me kryeministrin japonez, Abe Shinzo, ...

Thaçi takon kryeministrin japonez, shprehen të kënaqur me afrimin mes dy vendeve
Presidenti Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në këtë takim ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 16:02
Presidenti Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në këtë takim ...

Thaçi takon kryeministrin japonez, biseduan për  raportet mes dy vendeve
Presidenti i Republikës së Kosovës, HashimThaçi dhe kryeministri Japonez, Shinzo Abe janë takuar gjatë kësaj të hëne. Në këtë takim kanë konfirmuar marrëdhëniet e mira bilaterale në mes dy vendeve, shkruan gazeta ...
InFokusi | 21-Oct-2019 15:20
Presidenti i Republikës së Kosovës, HashimThaçi dhe kryeministri Japonez, Shinzo Abe janë takuar gjatë kësaj të hëne. Në këtë takim kanë konfirmuar marrëdhëniet e mira bilaterale në mes dy vendeve, shkruan gazeta ...

Hashim Thaçi takohet me kryeministrin e Japonisë, shprehet i kënaqur për bashkëpunimin mes dy vendeve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, me të cilin tha se kanë biseduar rreth bashkëpunimit mes dy vendeve. ...
Medial | 21-Oct-2019 15:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, me të cilin tha se kanë biseduar rreth bashkëpunimit mes dy vendeve. ...

Kryeministri Shinzo Abe përmend hapjen e ambasadës japoneze në Kosovë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot me Kryeministrin e Japonisë. Në komunikatën e dërguar nga presidenca, thuhet se kryeministri japonez e ka përmendur hapjen e ambasadës së Japonisë në Kosovë, shkruan ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 15:16
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot me Kryeministrin e Japonisë. Në komunikatën e dërguar nga presidenca, thuhet se kryeministri japonez e ka përmendur hapjen e ambasadës së Japonisë në Kosovë, shkruan ...

Thaçi thotë se vitin tjetër në Kosovë do të hapet ambasada e Japonisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin japonez, Shinzo Abe. Gjatë ditës së sotme presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Përmes një postimi ...
Zeri | 21-Oct-2019 15:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin japonez, Shinzo Abe. Gjatë ditës së sotme presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Përmes një postimi ...

Hashim Thaçi takohet me kryeministrin e Japonisë, shprehet i knaqur për bashkëpunimin mes dy vendeve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, me të cilin tha se kanë biseduar rreth bashkëpunimit mes dy vendeve. ...
Arbresh | 21-Oct-2019 15:06
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, me të cilin tha se kanë biseduar rreth bashkëpunimit mes dy vendeve. ...

Thaçi takon kryeministrin japonez, shprehen të kënaqur me afrimin mes dy vendeve
Presidenti Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në këtë takim ...
Medial | 21-Oct-2019 15:03
Presidenti Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në këtë takim ...

Thaçi thotë se vitin tjetër në Kosovë do të hapet ambasada e Japonisë
Gjatë ditës së sotme presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, Thaçi ka bërë të ditur se vitin e ...
Lajminet | 21-Oct-2019 15:00
Gjatë ditës së sotme presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, Thaçi ka bërë të ditur se vitin e ...

Thaçi takon kryeministrin japonez, shprehen të kënaqur me afrimin mes dy vendeve
Presidenti Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në këtë takim ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 14:59
Presidenti Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. Thaçi dhe Abe në këtë takim ...

Thaçi takon kryeministrin japonez, shprehen të kënaqur me afrimin mes dy vendeve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito.
Kosova Press | 21-Oct-2019 14:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito.

Presidenti Thaçi takon kryeministrin Abe, shprehen të kënaqur me afrimin mes dy vendeve
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 14:52
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito. ...

Presidenti Thaçi takon kryeministrin japonez, shprehen të kënaqur me afrimin midis 2 vendeve
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të perandorit Naruhito. ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 14:48
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në fillim të vizitës zyrtare në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të perandorit Naruhito. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved