ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 08:07

Leksione demokratike: Si po na parakalojnë vendet e rajonit

Leksione demokratike: Si po na parakalojnë vendet e rajonit
mapo.al Dështimi me hapjen e negociatave dhe sjelljet e kundërta të dy kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Zaev jep dorëheqjen dhe e çon vendin në zgjedhje të parakohshme, kryeministri Rama nuk pranon ...
Mapo | 21-Oct-2019 10:13
mapo.al Dështimi me hapjen e negociatave dhe sjelljet e kundërta të dy kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Zaev jep dorëheqjen dhe e çon vendin në zgjedhje të parakohshme, kryeministri Rama nuk pranon ...

CDU/CSU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 09:14
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Deklarata e CDU/CSU, Bardhi i PD: Shqipëria s’mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar të Edi Ramës
Pas deklaratës së grupit parlamentar gjerman CDU/CSU ndaj refuzimit të çeljes së negociatave me BE-në për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka reaguar sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi. Sipas tij, mesazhi i ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 19:46
Pas deklaratës së grupit parlamentar gjerman CDU/CSU ndaj refuzimit të çeljes së negociatave me BE-në për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka reaguar sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi. Sipas tij, mesazhi i ...

Dështimi i negociatave me BE/ PD nxjerr videon dhe iu bën thirrje qytetarëve: Refuzoni Ramën!
TIRANË Partia Demokratike vijon të akuzojë kryeministrin Edi Rama, të cilin e cilëson si personin kryesor që duhet të mbajë përgjegjësi për shtyrjen e negociatave me Bashkimin Europian. Me një video të shkurtër të ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 19:33
TIRANË Partia Demokratike vijon të akuzojë kryeministrin Edi Rama, të cilin e cilëson si personin kryesor që duhet të mbajë përgjegjësi për shtyrjen e negociatave me Bashkimin Europian. Me një video të shkurtër të ...

CDU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 13:10
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Partnerët e koalicionit të LSDM-së të pajtimit që shteti të vazhdojë nëpër rrugën evropiane
Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e sontëm të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së në selinë e ...
Aktuale.MK | 21-Oct-2019 11:18
Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e sontëm të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së në selinë e ...

CDU/CSU: Rruga evropiane mbetet e hapur për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 10:22
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Edhe pas rezultatit negativ nga takimi në KE, aspirata për BE ngelet
Pas dështimit të marrjes së datës për fillimin e negociatave me BE-në nga ana e Këshillit të Evropës, po vijnë shkëndi shprese për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë, pikërisht nga përfaqësues të lartë të Bashkimit ...
Flaka | 21-Oct-2019 10:13
Pas dështimit të marrjes së datës për fillimin e negociatave me BE-në nga ana e Këshillit të Evropës, po vijnë shkëndi shprese për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë, pikërisht nga përfaqësues të lartë të Bashkimit ...

Integrimi, CDU-CSU: Rruga për Shqipërinë në BE mbetet e hapur, vazhdoni reformat. Franca s’mund të bllokojë negociatat për herë të dytë
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka publikuar qëndrimin të CDU-CSU pas refuzimit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, pasi Macron tha se BE duhet të reformohet ...
Lexo | 21-Oct-2019 09:51
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka publikuar qëndrimin të CDU-CSU pas refuzimit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, pasi Macron tha se BE duhet të reformohet ...

Një shpresë e re nga Gjermania për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
IliriaNews | 21-Oct-2019 09:48
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Deklarata e CDU/CSU, reagon PD: Pa plotësuar kushtet, s’ka negociata
mapo.al Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU / CSU Johann Wadephul dhe relatori përgjegjës, Christian Schmid reaguan sot pas vendimit të Këshillit Evropian, i cili vendosi t’u mbyllë derën përpjekjeve të Shqipërisë ...
Mapo | 20-Oct-2019 19:26
mapo.al Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU / CSU Johann Wadephul dhe relatori përgjegjës, Christian Schmid reaguan sot pas vendimit të Këshillit Evropian, i cili vendosi t’u mbyllë derën përpjekjeve të Shqipërisë ...

Zaev: Jemi para VMRO-së në anketa
Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e djeshëm të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së në selinë e ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 09:41
Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e djeshëm të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së në selinë e ...

CDU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 09:38
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Një shpresë e re nga Gjermania për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
Flaka | 21-Oct-2019 09:31
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

CDU/CSU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
Aktuale.MK | 21-Oct-2019 09:31
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Deklarata e CDU/CSU, Bardhi: Shqipëria s’mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar të Edi Ramës
Pas deklaratës së grupit parlamentar gjerman CDU/CSU ndaj refuzimit të çeljes së negociatave me BE-në për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka reaguar sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi.
Top Channel | 20-Oct-2019 19:09
Pas deklaratës së grupit parlamentar gjerman CDU/CSU ndaj refuzimit të çeljes së negociatave me BE-në për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka reaguar sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi.

Mesazhi i Bundestagut për Shqipërinë, Bardhi: I qartë, pa plotësuar kushtet s’ka negociata
Partia Demokratike e lexon ndryshe nga mazhoranca mesazhin e përcjellë nga grupet parlamentare të CDU/CSU në Gjermani. Në një reagim për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi falenderoi Bundestagun ...
ABCNews | 20-Oct-2019 21:01
Partia Demokratike e lexon ndryshe nga mazhoranca mesazhin e përcjellë nga grupet parlamentare të CDU/CSU në Gjermani. Në një reagim për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi falenderoi Bundestagun ...

Deklarata e CDU-CSU/ Bardhi: Mesazh i qartë i Berlinit! Pa plotësuar kushtet, nuk ka negociata
Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU / CSU Johann Wadephul dhe relatori përgjegjës, Christian Schmidt kanë reaguar ditën e sotme me një deklaratë të përbashkët pas moshapjes së negociatave me BE-në të Shqipërisë dhe ...
Telegraf | 20-Oct-2019 19:29
Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU / CSU Johann Wadephul dhe relatori përgjegjës, Christian Schmidt kanë reaguar ditën e sotme me një deklaratë të përbashkët pas moshapjes së negociatave me BE-në të Shqipërisë dhe ...

CDU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 09:14
Koalicioni qeveritar gjerman CDU/CSU konsideron se rruga e BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë edhe krahas verdiktit negativ nga mbledhja e javës së kaluar të Këshillit të BE-së në lidhje me ...

Zaev: Jemi para VMRO-së në anketa
Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e djeshëm të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së në selinë e ...
Albportali | 21-Oct-2019 09:04
Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e djeshëm të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së në selinë e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved