ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 08:11

Sejko në mbledhjet vjetore të FMN e BB: Ekonomia shqiptare në trend pozitiv, ka progres drejt rritjes së qëndrueshme dhe afatgjatë

Sejko në mbledhjet vjetore të FMN e BB: Ekonomia shqiptare në trend pozitiv, ka progres drejt rritjes së qëndrueshme dhe afatgjatë
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, në cilësinë e Guvernatorit të Republikës së Shqipërisë në FMN, mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës Botërore ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 12:21
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, në cilësinë e Guvernatorit të Republikës së Shqipërisë në FMN, mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës Botërore ...

Takim me FMN, Sejko: Ekonomia shqiptare në trend pozitiv, vijon mbështetja për kthimin e inflacionit në objektiv
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës Botërore (BB), të cilat u zhvilluan në Uashington. Në këto mbledhje të ...
Monitor | 21-Oct-2019 12:21
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës Botërore (BB), të cilat u zhvilluan në Uashington. Në këto mbledhje të ...

Kosova nënshkruan një marrëveshje me Arabinë Saudite
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...
Monitor | 21-Oct-2019 10:20
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...

Kosova dhe Arabia Saudite nënshkruajnë Marrëveshjen për eliminimin e Tatimit të Dyfishtë
Ministri i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e Tatimit të ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 09:31
Ministri i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e Tatimit të ...

BB e FMN vlerëson pozitivish politikat monetare stimuluese të BSH
Përfaqësuesit e Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar e kanë vlerësuar pozitivisht politikën monetare stimuluese të ndjekur nga Banka e Shqipërisë. Në mbledhjen vjetore të zhvilluar në Uashington, ata mbrojtën ...
Gazeta Dita | 21-Oct-2019 16:09
Përfaqësuesit e Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar e kanë vlerësuar pozitivisht politikën monetare stimuluese të ndjekur nga Banka e Shqipërisë. Në mbledhjen vjetore të zhvilluar në Uashington, ata mbrojtën ...

Sejko: Përshpejtimi i reformave për klimën e biznesit
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka marrë pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe të Grupit të Bankës Botërore, të cilat u zhvilluan në Uashington. Gjatë pjesëmarrjes në këto ...
RTSH | 21-Oct-2019 13:43
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka marrë pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe të Grupit të Bankës Botërore, të cilat u zhvilluan në Uashington. Gjatë pjesëmarrjes në këto ...

Guvernatori Sejko në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore-Diskutohen pritshmëritë për ekonominë
Në datat 18-20 tetor 2019, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në cilësinë e Guvernatorit të Republikës së Shqipërisë në FMN, mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të ...
ScanTv | 21-Oct-2019 12:06
Në datat 18-20 tetor 2019, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në cilësinë e Guvernatorit të Republikës së Shqipërisë në FMN, mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të ...

Kosova nënshkruan Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë  Saudite
Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të ...
InFokusi | 21-Oct-2019 09:51
Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të ...

Mbështetje për reformat, ministrja Denaj takohet me Zv/drejtorin Ekzekutiv të FMN dhe Zv/Presidentin e BB
Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë Anila Denaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vijojnë takimet me përfaqësues të lartë të FMN dhe BB në SHBA. Takime të rëndësishme janë zhvilluar me Z. Tao Zhang, ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 13:37
Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë Anila Denaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vijojnë takimet me përfaqësues të lartë të FMN dhe BB në SHBA. Takime të rëndësishme janë zhvilluar me Z. Tao Zhang, ...

Kosova nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë Saudite
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...
Medial | 21-Oct-2019 09:34
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...

Kosova nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë Saudite
Sipas, Hamzës kjo marrëveshje do të jetë një akt ligjorë që do të përfitojnë qytetarët dhe bizneset të të dyja vendeve, dhe njëherit është një mjetë shtesë ligjor për të motivuar dhe përfituar investime të huaja në ...
Lajminet | 21-Oct-2019 09:29
Sipas, Hamzës kjo marrëveshje do të jetë një akt ligjorë që do të përfitojnë qytetarët dhe bizneset të të dyja vendeve, dhe njëherit është një mjetë shtesë ligjor për të motivuar dhe përfituar investime të huaja në ...

Kosova nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë Saudite
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...
Arbresh | 21-Oct-2019 09:24
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...

Kosova nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë Saudite
Ministri i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të ...
Kosova Press | 21-Oct-2019 09:24
Ministri i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të ...

Kosova nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë Saudite
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 09:21
Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar Marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë ndërmjet Kosovës dhe Arabisë ...

Angelovska: Për rritje më të shpejtë ekonomike më shumë gra në pozitat udhëheqëse
Numri i burrave të punësuar në Republikën e Maqedonisë Veriore është më i lartë për mbi 150 mijë në krahasim me gratë e punësuara, ndërsa gratë përbëjnë një përqindje më të lartë të popullatës joaktive. Vetëm 2.6 ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 13:51
Numri i burrave të punësuar në Republikën e Maqedonisë Veriore është më i lartë për mbi 150 mijë në krahasim me gratë e punësuara, ndërsa gratë përbëjnë një përqindje më të lartë të popullatës joaktive. Vetëm 2.6 ...

Kosova, nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Arabinë Saudite
Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar marrëveshjen për eliminimin e tatimit të ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 09:14
Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë nënshkruar marrëveshjen për eliminimin e tatimit të ...

Kiameti financiar: Lord Kingu paralajmëron krizë shkatërrimtare financiare
Bota po ecën pa ditur drejt një krize të re ekonomike e financiare që do të kishte pasoja shkatërruese për sistemin tregtar demokratik, sipas ish guvernatorit të Bankës së Anglisë, Mervyn Kingut. Lord Kingu, që ishte në ...
Gazeta Monitor | 20-Oct-2019 19:16
Bota po ecën pa ditur drejt një krize të re ekonomike e financiare që do të kishte pasoja shkatërruese për sistemin tregtar demokratik, sipas ish guvernatorit të Bankës së Anglisë, Mervyn Kingut. Lord Kingu, që ishte në ...

Mbështetje për reformat, ministrja Denaj takohet me Zv/drejtorin Ekzekutiv të FMN
Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë Anila Denaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vijojnë takimet me përfaqësues të lartë të FMN dhe BB në SHBA. Takime të rëndësishme janë zhvilluar me Z. Tao Zhang, ...
RTSH | 20-Oct-2019 14:22
Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë Anila Denaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vijojnë takimet me përfaqësues të lartë të FMN dhe BB në SHBA. Takime të rëndësishme janë zhvilluar me Z. Tao Zhang, ...

Angelovska: Për rritje më të shpejtë ekonomike më shumë gra në pozitat udhëheqëse
Numri i burrave të punësuar në Republikën e Maqedonisë Veriore është më i lartë për mbi 150 mijë në krahasim me gratë e punësuara, ndërsa gratë përbëjnë një përqindje më të lartë të popullatës joaktive. Vetëm 2.6 ...
Arbresh | 20-Oct-2019 14:11
Numri i burrave të punësuar në Republikën e Maqedonisë Veriore është më i lartë për mbi 150 mijë në krahasim me gratë e punësuara, ndërsa gratë përbëjnë një përqindje më të lartë të popullatës joaktive. Vetëm 2.6 ...

Mbështetje për reformat, ministrja Denaj takohet me Zv/drejtorin Ekzekutiv të FMN dhe Zv/Presidentin e BB në takimin vjetor
Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë znj. Anila Denaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vijojnë takimet me përfaqësues të lartë të FMN dhe BB në SHBA. Referuar njoftimit zyrtar të Ministrisë së ...
ScanTv | 20-Oct-2019 14:07
Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë znj. Anila Denaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vijojnë takimet me përfaqësues të lartë të FMN dhe BB në SHBA. Referuar njoftimit zyrtar të Ministrisë së ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved