ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 15:41

LETRA/ “Larg qoftë i ndodh diçka, do kërkojmë llogari”, babai i 11-vjeçarit që ndodhet në Siri: Është i plagosur dhe ka nevojë për ndihmë

LETRA/ “Larg qoftë i ndodh diçka, do kërkojmë llogari”, babai i 11-vjeçarit që ndodhet në Siri: Është i plagosur dhe ka nevojë për ndihmë
Ai ka nevojë për ndihmë mjekësore, pasi është i plagosur dhe ndodhet i vetëm në një kamp të ISIS. Ky është alarmi që ngre babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 13:34
Ai ka nevojë për ndihmë mjekësore, pasi është i plagosur dhe ndodhet i vetëm në një kamp të ISIS. Ky është alarmi që ngre babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë ...

11-vjeçari shqiptar në mëshirë të fatit në kampin sirian, autoritetet asnjë reagim
Turqia ka dhënë afat deri të martën që kurdët të largohen nga e ashtuquajtura zona e sigurisë por lufta shpërtheu sërish dhe presidenti turk fajëson kurdët për mosrespektimin e marrëveshjes me Uashingtonin. Mes tyre ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 18:33
Turqia ka dhënë afat deri të martën që kurdët të largohen nga e ashtuquajtura zona e sigurisë por lufta shpërtheu sërish dhe presidenti turk fajëson kurdët për mosrespektimin e marrëveshjes me Uashingtonin. Mes tyre ...

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Cakaj: Jemi të angazhuar maksimalisht
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në mënyrë maksimale për të bërë të mundur kthimin e fëmijëve shqiptarë nga kampet në Siri, ku ndodhen prej vitesh.
Top Channel | 19-Oct-2019 12:52
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në mënyrë maksimale për të bërë të mundur kthimin e fëmijëve shqiptarë nga kampet në Siri, ku ndodhen prej vitesh.

Djali shqiptar në kampet e ISIS, Gent Cakaj reagon për herë të parë: Çështja kalon përtej diplomacisë
Në një kohë kur babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, Aferim Berisha dha alarmin se djali i tij ndodhet i vetëm në një nga kampet e ISIS, ndërsa kërkonte ndërhyrjen e autoriteteve shqiptare, ka reaguar ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 12:43
Në një kohë kur babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, Aferim Berisha dha alarmin se djali i tij ndodhet i vetëm në një nga kampet e ISIS, ndërsa kërkonte ndërhyrjen e autoriteteve shqiptare, ka reaguar ...

Myftiu i Shkodrës thirrje qeverisë: Riktheni fëmijët që janë Siri
mapo.alm Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i bërë thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë. Ai thekson se prindërit e këtyre fëmijëve janë ...
Mapo | 19-Oct-2019 10:58
mapo.alm Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i bërë thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë. Ai thekson se prindërit e këtyre fëmijëve janë ...

Myftiu i Shkodrës mesazh diplomacisë shqiptare: Riktheni fëmijët që janë Siri
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i bërë sot thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë. Sytari thekson se prindërit e këtyre fëmijëve janë ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 10:55
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i bërë sot thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë. Sytari thekson se prindërit e këtyre fëmijëve janë ...

11-vjeçari shqiptar në kampin e ISIS në Siri, reagon Myfiu i Shkodrës: Diplomacia rol vendimtar për kthimin e djalit
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari ka reaguar për rastin e Alvin Berishës, fëmijës shqiptar që ndodhet në një nga kampet e ISIS në Siri. Përmes një deklarate për mediat, Myftiu bëri thirrje familjet shqiptarë që ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 10:23
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari ka reaguar për rastin e Alvin Berishës, fëmijës shqiptar që ndodhet në një nga kampet e ISIS në Siri. Përmes një deklarate për mediat, Myftiu bëri thirrje familjet shqiptarë që ...

Fëmijët e Sirisë, Cakaj: kthimi jo aq i lehtë
Qeveria nuk e ka fuqinë që të kthejë familjet shqiptare e mbetura në Siri, te të cilat ka dhe shumë fëmijë që kanë humbur prindërit në luftime. Këtë ka lënë të kuptuar ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ku ...
Tesheshi | 20-Oct-2019 00:20
Qeveria nuk e ka fuqinë që të kthejë familjet shqiptare e mbetura në Siri, te të cilat ka dhe shumë fëmijë që kanë humbur prindërit në luftime. Këtë ka lënë të kuptuar ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ku ...

Myftiu i Shkodrës thirrje diplomacisë shqiptare: Riktheni fëmijët që janë Siri
mapo.alm Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i ka bërë sot thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë. Sytari thekson se prindërit e këtyre ...
Mapo | 19-Oct-2019 10:32
mapo.alm Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i ka bërë sot thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë. Sytari thekson se prindërit e këtyre ...

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Cakaj: Jemi të angazhuar maksimalisht
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në mënyrë maksimale për të bërë të mundur kthimin e fëmijëve shqiptarë nga kampet në Siri, ku ndodhen prej vitesh. Cakaj theksoi se ...
Flaka | 19-Oct-2019 21:27
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në mënyrë maksimale për të bërë të mundur kthimin e fëmijëve shqiptarë nga kampet në Siri, ku ndodhen prej vitesh. Cakaj theksoi se ...

11-vjeçari shqiptar në mëshirë të fatit në kampin sirian, autoritetet asnjë reagim
Turqia ka dhënë afat deri të martën që kurdët të largohen nga e ashtuquajtura zona e sigurisë por lufta shpërtheu sërish dhe presidenti turk fajëson kurdët për mosrespektimin e marrëveshjes me Uashingtonin. Mes tyre ...
Medial | 19-Oct-2019 18:36
Turqia ka dhënë afat deri të martën që kurdët të largohen nga e ashtuquajtura zona e sigurisë por lufta shpërtheu sërish dhe presidenti turk fajëson kurdët për mosrespektimin e marrëveshjes me Uashingtonin. Mes tyre ...

11-vjeçari shqiptar në kampet e Sirisë, Xhensila Myrtezaj ka dy fajlë për të thënë
Rasti i Alvin Berishës është një nga historitë e trishta dhe më të komentuara të momentit në Shqipëri, sidomos pasi reportazhi për të u bë publik në emisionin investigativ “Le Iene” në Itali. Djaloshi është rrëmbyer nga ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 16:44
Rasti i Alvin Berishës është një nga historitë e trishta dhe më të komentuara të momentit në Shqipëri, sidomos pasi reportazhi për të u bë publik në emisionin investigativ “Le Iene” në Itali. Djaloshi është rrëmbyer nga ...

Myftiu i Shkodrës thirrje diplomacisë shqiptare: Riktheni fëmijët që janë Siri
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i bërë sot thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë.
Top Channel | 19-Oct-2019 10:05
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i bërë sot thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë për të rikthyer në atdhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampet e Sirisë.

“Pse kthimi i Alvinit është i vështirë”, flet avokati i familjes
I shqetësuar për gjendjen shëndetësore të të birit, babai i Alvin Berishës, djalit 11-vjeçar që ndodhet në kampin e “Al Holit” në Siri, vijon të kërkoje ndihmën e autoriteteve shqiptare për ta kthyer djalin pranë ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 16:36
I shqetësuar për gjendjen shëndetësore të të birit, babai i Alvin Berishës, djalit 11-vjeçar që ndodhet në kampin e “Al Holit” në Siri, vijon të kërkoje ndihmën e autoriteteve shqiptare për ta kthyer djalin pranë ...

“Lufta në Siri po ashpërsohet dhe koha nuk premton”, çfarë shkruan babai i Alvin Berishës
Babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë pranë familjes reagon me një letër. Babai i vogëlushit, historia e të cilit preku zemrat e shqiptarëve pas transmetimit të ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 16:12
Babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë pranë familjes reagon me një letër. Babai i vogëlushit, historia e të cilit preku zemrat e shqiptarëve pas transmetimit të ...

11 vjeçari ndodhet në Siri, letra prekëse e babait: Më ndihmoni, ai është i plagosur!
Historia e 11 vjeçarit Alvin Berisha, u publikua fillimisht në “Le Iene” ne “Italia 1”, ndërsa tani është kthyer në një histori, trishtimi, që po komentohet gjerësisht. 11 vjeçari, ndodhet në kampet e ISIS në Siri, ...
Dritare | 19-Oct-2019 15:01
Historia e 11 vjeçarit Alvin Berisha, u publikua fillimisht në “Le Iene” ne “Italia 1”, ndërsa tani është kthyer në një histori, trishtimi, që po komentohet gjerësisht. 11 vjeçari, ndodhet në kampet e ISIS në Siri, ...

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Cakaj: Jemi të angazhuar maksimalisht
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në mënyrë maksimale për të bërë të mundur kthimin e fëmijëve shqiptarë nga kampet në Siri, ku ndodhen prej vitesh. Cakaj theksoi se ...
Aktuale.MK | 19-Oct-2019 14:34
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në mënyrë maksimale për të bërë të mundur kthimin e fëmijëve shqiptarë nga kampet në Siri, ku ndodhen prej vitesh. Cakaj theksoi se ...

Kthimi i fëmijës nga Siria, Cakaj: Angazhim maksimal, çështja shkon përtej diplomacisë
TIRANË, 19 tetor /MEDIAL – I. Vata/ “Çështja e kthimit në atdhe i fëmijës në Siri, shkon përtej diplomacisë”, – tha sot ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndërsa shton se po bëjmë maksimumin ...
Medial | 19-Oct-2019 14:30
TIRANË, 19 tetor /MEDIAL – I. Vata/ “Çështja e kthimit në atdhe i fëmijës në Siri, shkon përtej diplomacisë”, – tha sot ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndërsa shton se po bëjmë maksimumin ...

Familja e Alvinit: Kemi besim të plotë në punën që po bëhet nga ana e Shtetit shqiptar për tërheqjen e tij nga kampi në Siri. S’kemi informacion që ai është larguar nga kampi
Familjarët e Alvinit, 11-vjeçarit që ndodhet në kampin Al Hawl kanë dalë në një komunikatë për shtyp pas lajmeve të shumta në media ku thuhet se Alvini nuk gjendet më në atë kamp. Familjarët kanë sqaruar se nuk kanë ...
Lexo | 19-Oct-2019 14:25
Familjarët e Alvinit, 11-vjeçarit që ndodhet në kampin Al Hawl kanë dalë në një komunikatë për shtyp pas lajmeve të shumta në media ku thuhet se Alvini nuk gjendet më në atë kamp. Familjarët kanë sqaruar se nuk kanë ...

Djali shqiptar prej 5 vitesh ne Siri, myftiu apel diplomacise: Ktheni femijet tek familjet
Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari apelon ndaj diplomacisë shqiptare që të punojnë për të rikthyer me çdo kush në Shqipëri çdo fëmijë e të rritur, që gjenden sot në Siri. Deklarata e myftiut erdhi pas publikimit nga ...
Lajmi i Fundit | 19-Oct-2019 13:54
Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari apelon ndaj diplomacisë shqiptare që të punojnë për të rikthyer me çdo kush në Shqipëri çdo fëmijë e të rritur, që gjenden sot në Siri. Deklarata e myftiut erdhi pas publikimit nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved