ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 06:45

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Top Channel | 13-Oct-2019 21:59
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Negociatat, ministri gjerman: Nëse refuzojmë Tiranën dhe Shkupin, vakuumin do ta mbushin shumë pa ceremoni Rusia, Turqia e Kina
Bashkimi Europian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:00
Bashkimi Europian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Përplasje për negociatat në Shkup
Vetëm dy dite përpara takimit të ministrave të jashtëm në Bruksel, janë shtuar zërat skeptikë mbi të ardhmen e negociatave për Tiranën dhe Shkupin. Kryeministri Zoran Zaev megjithatë nuk e ka humbur optimizmin. Sipas ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Vetëm dy dite përpara takimit të ministrave të jashtëm në Bruksel, janë shtuar zërat skeptikë mbi të ardhmen e negociatave për Tiranën dhe Shkupin. Kryeministri Zoran Zaev megjithatë nuk e ka humbur optimizmin. Sipas ...

Bloomberg: Franca këmbëngul që të mos u jepet datë Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë
Franca këmbëngul se Bashkimi Evropian ende nuk është gati për të diskutuar mundësinë e pranimit të anëtarëve të rinj, tregojnë dokumentet e shkëmbyera midis diplomatëve në Bruksel të cilat i sigurojë “Bloomberg”, ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 20:27
Franca këmbëngul se Bashkimi Evropian ende nuk është gati për të diskutuar mundësinë e pranimit të anëtarëve të rinj, tregojnë dokumentet e shkëmbyera midis diplomatëve në Bruksel të cilat i sigurojë “Bloomberg”, ...

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen
Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit” pasi Franca këmbëngul se blloku nuk është ende gati për të diskutuar mundësinë e pranimit të anëtarëve të rinj. ...
Lapsi | 13-Oct-2019 22:06
Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit” pasi Franca këmbëngul se blloku nuk është ende gati për të diskutuar mundësinë e pranimit të anëtarëve të rinj. ...

Roth: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Aktuale.MK | 13-Oct-2019 22:31
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe RMV-në
ashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Shenja | 13-Oct-2019 22:23
ashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Roth: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
AlbInfo | 13-Oct-2019 22:22
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Indeks Online | 13-Oct-2019 22:16
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Klan Kosova | 13-Oct-2019 22:09
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Alsat-M | 13-Oct-2019 22:07
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Arbresh | 13-Oct-2019 22:06
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Zeri | 13-Oct-2019 22:02
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
“Refuzimi do të rrezikonte seriozisht besueshmërinë e BE-së, paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Po të krijojmë një vakum politik, atë do ta mbushin pa shumë ceremoni aktorë si Rusia, Kina, Turqia apo Lindja ...
Lajminet | 13-Oct-2019 22:00
“Refuzimi do të rrezikonte seriozisht besueshmërinë e BE-së, paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Po të krijojmë një vakum politik, atë do ta mbushin pa shumë ceremoni aktorë si Rusia, Kina, Turqia apo Lindja ...

Kancelarja gjermane: Duam qëndrim të unifikuar në Këshillin Europian
Gjermania shton përpjekjet për të arritur në një qëndrim të unifikuar me Francën përpara mbledhjes së këshillit europian në 17 dhe 18 tetor. Vetë kancelarja Angela Merkel është angazhuar në bisedime me parisin zyrtar, ...
VizionPlus | 12-Oct-2019 15:38
Gjermania shton përpjekjet për të arritur në një qëndrim të unifikuar me Francën përpara mbledhjes së këshillit europian në 17 dhe 18 tetor. Vetë kancelarja Angela Merkel është angazhuar në bisedime me parisin zyrtar, ...

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Kosova Press | 13-Oct-2019 21:56
Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

(VIDEO) Ka filluar takimi Makron- Merkel
Presidenti i Francës Emanuel Makron e ka pritur kancelaren gjermane Angela Merkel në Paris, ka publikuar AFP. Në takim pritet mes tjerash të bisedohet edhe për refuzimin e Francës që të pranoj fillim të bisedimeve me ...
Shenja | 13-Oct-2019 21:05
Presidenti i Francës Emanuel Makron e ka pritur kancelaren gjermane Angela Merkel në Paris, ka publikuar AFP. Në takim pritet mes tjerash të bisedohet edhe për refuzimin e Francës që të pranoj fillim të bisedimeve me ...

Bloomberg: Franca këmbëngul që të mos u jepet datë Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë
Franca këmbëngul se Bashkimi Evropian ende nuk është gati për të diskutuar mundësinë e pranimit të anëtarëve të rinj, tregojnë dokumentet e shkëmbyera midis diplomatëve në Bruksel të cilat i sigurojë “Bloomberg”, ...
Arbresh | 13-Oct-2019 21:01
Franca këmbëngul se Bashkimi Evropian ende nuk është gati për të diskutuar mundësinë e pranimit të anëtarëve të rinj, tregojnë dokumentet e shkëmbyera midis diplomatëve në Bruksel të cilat i sigurojë “Bloomberg”, ...

Shkupi me sytë nga takimi Merkel – Macron
Vëmendja e opinionit vendas në Maqedoninë e Veriut dhe në Shqipëri është kthyer kah Parisi, me shpresë se Kancelarja gjermane do të arrijë ta bind Presidentin francez të “zbutet” rreth procesit të zgjerimit të Bashkimit ...
Koha.mk | 13-Oct-2019 19:11
Vëmendja e opinionit vendas në Maqedoninë e Veriut dhe në Shqipëri është kthyer kah Parisi, me shpresë se Kancelarja gjermane do të arrijë ta bind Presidentin francez të “zbutet” rreth procesit të zgjerimit të Bashkimit ...

Negociatat, ministri Gjerman: Refuzimi do të rrezikonte seriozisht besueshmërinë e BE-së, paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor
Bashkimi Europian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...
Lexo | 13-Oct-2019 19:07
Bashkimi Europian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri gjerman i Shtetit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved