ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 16:49

Takimi i parë Kurti- Osmani/ LDK nuk e njeh kreun e VV si kryeministër

Takimi i parë Kurti- Osmani/ LDK nuk e njeh kreun e VV si kryeministër
Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk po e pranon kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si kryeministër të ardhshëm.
Top Channel | 10-Oct-2019 20:23
Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk po e pranon kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si kryeministër të ardhshëm.

“Ka një zbutje të Albin Kurtit”, analisti: Zgjedhja e tij kryeministër është e mirë për Kosovën
KOSOVË Analisti dhe opinionisti, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 u ndal edhe tek zhvillimet politike në Kosovë, ndërsa “skanoi” në detaje edhe raportin mes Liderit të Vetëvendosjes dhe Vjosa ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 18:07
KOSOVË Analisti dhe opinionisti, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 u ndal edhe tek zhvillimet politike në Kosovë, ndërsa “skanoi” në detaje edhe raportin mes Liderit të Vetëvendosjes dhe Vjosa ...

Debat i ashpër: Olluri e akuzon për “luks”, Konjufca thotë se në takimin LDK-VV u shpenzuan vetëm katër euro
Në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, sonte po debatohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje. Debate të ashpra janë zhvilluar mes Glauk Konjufcës dhe Parim Ollurit për vendin ku është mbajtur takimi i ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 22:08
Në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, sonte po debatohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje. Debate të ashpra janë zhvilluar mes Glauk Konjufcës dhe Parim Ollurit për vendin ku është mbajtur takimi i ...

“Vullnet për të qeverisur bashkë” Vjosa Osmani flet pas takimit me Albin Kurtin: Do reduktohet numri i ministrive
Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 13:59
Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. ...

Albin Kurti: Do të qeverisim me LDK-në, nuk do vrapojmë pas Listës serbe
Pas përfundimit të takimit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe zëvendës ministrave në Qeverinë e Re. Kurti ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 14:09
Pas përfundimit të takimit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe zëvendës ministrave në Qeverinë e Re. Kurti ...

Përfundon takimi Osmani-Kurti: Kushdo që ka marrë më shumë vota do caktohet kryeministër
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.
Top Channel | 10-Oct-2019 13:58
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.

Arrihet marrëveshja, Osmani: Në qeverisje bashkë me Albin Kurtin
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...
Telegraf | 10-Oct-2019 14:33
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...

Arrihet marrëveshja, Vetëvendosje dhe LDK bashkë për të qeverisur
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhje Demokratike e Kosovës kanë vendosur këtë të enjte fillimin e bisedimeve për krijimin koalicionit qeverisës. Menjëherë pas takimit dypalësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 14:26
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhje Demokratike e Kosovës kanë vendosur këtë të enjte fillimin e bisedimeve për krijimin koalicionit qeverisës. Menjëherë pas takimit dypalësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ...

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike takohen për koalicionin qeverisës
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 13:55
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...

Baraliu: Qeveria VV-LDK do të ishte më e fuqishme nëse do të kishte mbi 80 vota
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, të cilat kanë zhvilluar sot takimin e parë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, kanë arritur një marrëveshje në parim, ku janë pajtuar që të presin certifikimin final të ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 17:07
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, të cilat kanë zhvilluar sot takimin e parë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, kanë arritur një marrëveshje në parim, ku janë pajtuar që të presin certifikimin final të ...

Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...
Top Channel | 10-Oct-2019 13:20
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...

Mustafa për takimin me Kurtin: Do të përpiqemi të gjejmë zgjidhje për mënyrën e participimit në Qeveri
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për takimin që kishin së bashku me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, si dhe me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa në një ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 15:34
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për takimin që kishin së bashku me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, si dhe me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa në një ...

Vjosa Osmani me deklaratën e papritur: Nuk e kam të domosdoshme të jem në Qeverinë Kurti
Vjosa Osmani, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, në Rubikon të KTV-së tha se ende nuk ka vendosur nëse do të jetë pjesë e Qeverisë që do të mund të drejtohej nga lideri i Vetëvendosjes, Albin ...
Medial | 11-Oct-2019 00:35
Vjosa Osmani, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, në Rubikon të KTV-së tha se ende nuk ka vendosur nëse do të jetë pjesë e Qeverisë që do të mund të drejtohej nga lideri i Vetëvendosjes, Albin ...

“Fillimi i qeverisjes” Albin Kurti flet para takimit me Vjosa Osmanin
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 12:42
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

Vjosa Osmani me deklaratën e papritur: Nuk e kam të domosdoshme të jem në Qeverinë Kurti
Vjosa Osmani, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, në Rubikon të KTV-së tha se ende nuk ka vendosur nëse do të jetë pjesë e Qeverisë që do të mund të drejtohej nga lideri i Vetëvendosjes, Albin ...
Arbresh | 11-Oct-2019 00:26
Vjosa Osmani, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, në Rubikon të KTV-së tha se ende nuk ka vendosur nëse do të jetë pjesë e Qeverisë që do të mund të drejtohej nga lideri i Vetëvendosjes, Albin ...

Çfarë po ndodhë me Molliqajn? E bën LIKE takimin VV-LDK!
Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i LDK-së postoi një fotografi dhe shkroi se çka ndodhi në takim. ...
InFokusi | 10-Oct-2019 23:53
Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i LDK-së postoi një fotografi dhe shkroi se çka ndodhi në takim. ...

Qeveria e re në Kosovë, takohen VV dhe LDK, Kurti: Ramë dakord për të bashkëqeverisur
Janë takuar paraditen e së enjtes dy partitë më të mëdha të dala nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Kurti u shpreh se kanë rënë dakord të bashkëqeverisin ndërsa ...
ABCNews | 10-Oct-2019 16:04
Janë takuar paraditen e së enjtes dy partitë më të mëdha të dala nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Kurti u shpreh se kanë rënë dakord të bashkëqeverisin ndërsa ...

Çfarë po ndodhë me Molliqajn? E bën LIKE takimin VV-LDK!
Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i LDK-së postoi një fotografi dhe shkroi se çka ndodhi në......
Zeri | 10-Oct-2019 23:46
Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i LDK-së postoi një fotografi dhe shkroi se çka ndodhi në......

Çfarë po ndodhë me Molliqajn? E bën LIKE takimin VV-LDK!
Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i LDK-së postoi një fotografi dhe shkroi se çka ndodhi në takim, ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 23:35
Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i LDK-së postoi një fotografi dhe shkroi se çka ndodhi në takim, ...

Vjosa Osmani thotë se Kurti duhet ta ndiejë vizitën te varri i Rugovës
E pyetur për vizitën e Albin Kurtit te varri i presidentit tashmë të ndjerë, Ibrahim Rugova, Vjosa Osmani ka thënë se “Kurti duhet ta ndiejë për ta bërë një gjë të tillë”. “Kjo është çështje që duhet ta ndiesh. Për mua ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 23:28
E pyetur për vizitën e Albin Kurtit te varri i presidentit tashmë të ndjerë, Ibrahim Rugova, Vjosa Osmani ka thënë se “Kurti duhet ta ndiejë për ta bërë një gjë të tillë”. “Kjo është çështje që duhet ta ndiesh. Për mua ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved