ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 06:21

VIDEO | Belgjika shënon 9 herë, triumf dhe për Kroacinë e Holandën

VIDEO | Belgjika shënon 9 herë, triumf dhe për Kroacinë e Holandën
Janë luajtur sot shumë sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Ekipet e mëdha kanë arritur të fitojnë dhe nuk ka pasur asnjë hap fals. Qipro triumfoi 1-2 kundër Kazakistanit, ndërsa Bjellorusi-Estoni u nda në ...
ABCNews | 11-Oct-2019 00:03
Janë luajtur sot shumë sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Ekipet e mëdha kanë arritur të fitojnë dhe nuk ka pasur asnjë hap fals. Qipro triumfoi 1-2 kundër Kazakistanit, ndërsa Bjellorusi-Estoni u nda në ...

Belgjika kombëtarja e parë që kualifikohet në EURO 2020
Belgjika ka arritur të shënojë fitore ndaj San Marion me rezultat 9-0, duke e siguruar kualifikimin për në EURO 2020. Kjo ishte fitorja e shtatë e Belgjikës në shtatë ndeshje, duke tubuar 21 pikë. Sulmuesi i Interit, ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 23:12
Belgjika ka arritur të shënojë fitore ndaj San Marion me rezultat 9-0, duke e siguruar kualifikimin për në EURO 2020. Kjo ishte fitorja e shtatë e Belgjikës në shtatë ndeshje, duke tubuar 21 pikë. Sulmuesi i Interit, ...

Gabimi trashanik i De Ligt që i kushtoi me gol Holandës
Holanda arriti që me përmbysje rezultati të shënonte fitore ndaj Irlandës së Veriut 3:1. Mysafirët shënuan golin e parë në minutën e 75-të pas gabimit trashanik të qendërmbrojtësit të Juventusit, Matthijs de Ligt, ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 23:56
Holanda arriti që me përmbysje rezultati të shënonte fitore ndaj Irlandës së Veriut 3:1. Mysafirët shënuan golin e parë në minutën e 75-të pas gabimit trashanik të qendërmbrojtësit të Juventusit, Matthijs de Ligt, ...

De Ligt nuk vlen 75 milionë euro, gabimi fatal i tij sonte dëshmoi se ai duhet të mësojë ende
Mbrojtësi i Holandës dhe Juventusit Matthijs de Ligt ka qenë njëri prej futbollistëve më të përmendur në edicionin e kaluar. Ai ishte kapiten i Ajaxit në edicionin e kaluar kur skuadra arriti gjysmëfinalen e Ligës së ...
Zeri | 10-Oct-2019 23:42
Mbrojtësi i Holandës dhe Juventusit Matthijs de Ligt ka qenë njëri prej futbollistëve më të përmendur në edicionin e kaluar. Ai ishte kapiten i Ajaxit në edicionin e kaluar kur skuadra arriti gjysmëfinalen e Ligës së ...

Belgjika e shkatërron San Marinon dhe kualifikohet në Euro 2020 (VIDEO)
Edhe matematikisht Belgjika tashmë është kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2020. Skuadra e Roberto Martinez e mposhti 9-0 San Marinon për të siguruar biletën për “Euro 2020”. Romelu Lukaku la ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 23:26
Edhe matematikisht Belgjika tashmë është kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2020. Skuadra e Roberto Martinez e mposhti 9-0 San Marinon për të siguruar biletën për “Euro 2020”. Romelu Lukaku la ...

Euro 2020: Holanda bën super përmbysje, Belgjika kualifikohet në Europian
Holanda sot ka bërë një ndeshje të madhe duke përmbysur Irlandën e Veriut në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020, duke triumfuar me shifrat 3-1. Skuadrat pësuan gol në minutën e 76-të nga goli i Magennis, ...
Politiko | 10-Oct-2019 23:18
Holanda sot ka bërë një ndeshje të madhe duke përmbysur Irlandën e Veriut në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020, duke triumfuar me shifrat 3-1. Skuadrat pësuan gol në minutën e 76-të nga goli i Magennis, ...

Liburni barazon sërish në Ligën e Kampionëve, s’ka gjasa për kualifikim
Kombëtarja e Holandës ka shënuar dy herë në sekondat e fundit në ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut. Sulmuesi, Luuk De Jong ka shënuar gol në minutën e 92’të për të dërguar Holandën në epërsi – kurse dy minuta më pas ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 23:15
Kombëtarja e Holandës ka shënuar dy herë në sekondat e fundit në ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut. Sulmuesi, Luuk De Jong ka shënuar gol në minutën e 92’të për të dërguar Holandën në epërsi – kurse dy minuta më pas ...

Belgjika e shkatërron San Marinon dhe kualifikohet në Euro 2020
Edhe matematikisht Belgjika tashmë është kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2020. Skuadra e Roberto Martinez e mposhti 9-0 San Marinon për të siguruar biletën për “Euro 2020”. Romelu Lukaku la ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 23:10
Edhe matematikisht Belgjika tashmë është kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2020. Skuadra e Roberto Martinez e mposhti 9-0 San Marinon për të siguruar biletën për “Euro 2020”. Romelu Lukaku la ...

23:04 Modric ndihmon Kroacinë, Bale gabon me Uellsin Kroacia është gjithnjë e më...
Kroacia është gjithnjë e më pranë Euro 2020. Finalisti i Kupës së Botës në “Rusia 2018”, e mundi në xhiron e gjashtë në Grupin E Hungarinë, me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shënoi Luka Modric, në minutën e pestë të ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 23:10
Kroacia është gjithnjë e më pranë Euro 2020. Finalisti i Kupës së Botës në “Rusia 2018”, e mundi në xhiron e gjashtë në Grupin E Hungarinë, me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shënoi Luka Modric, në minutën e pestë të ...

Modric ndihmon Kroacinë, Bale gabon me Uellsin
Kroacia është gjithnjë e më pranë Euro 2020. Finalisti i Kupës së Botës në “Rusia 2018”, e mundi në xhiron e gjashtë në Grupin E Hungarinë, me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shënoi Luka Modric, në minutën e pestë të ...
InFokusi | 10-Oct-2019 23:09
Kroacia është gjithnjë e më pranë Euro 2020. Finalisti i Kupës së Botës në “Rusia 2018”, e mundi në xhiron e gjashtë në Grupin E Hungarinë, me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shënoi Luka Modric, në minutën e pestë të ...

Këto janë rezultatet e takimeve të sotme kualifikuese për Euro 2020
Sot u zhvilluan 10 takime në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Nga 10 takimet u shënuan 36 gola, ndërsa më së shumti pati në ndeshjen Belgjikë — San Marino, ku vendasit triumfuan me rezultat ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 23:09
Sot u zhvilluan 10 takime në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Nga 10 takimet u shënuan 36 gola, ndërsa më së shumti pati në ndeshjen Belgjikë — San Marino, ku vendasit triumfuan me rezultat ...

Kjo është kombëtarja e parë që siguron Euro 2020
Me një fitore të thellë 9:0 në shtëpi ndaj San Marinos, Belgjika ka siguruar një vend në garën më të rëndësishme evropiane. Në këtë ndeshje për Belgjikën shkëlqeu Romelu Lukaku me dy gola të shënuara, që njëherit u bë ...
Lajminet | 10-Oct-2019 23:09
Me një fitore të thellë 9:0 në shtëpi ndaj San Marinos, Belgjika ka siguruar një vend në garën më të rëndësishme evropiane. Në këtë ndeshje për Belgjikën shkëlqeu Romelu Lukaku me dy gola të shënuara, që njëherit u bë ...

Holanda arrin fitore me përmbysje madhështore, pushton vendin e dytë
Holanda ka pushtuar vendin e dytë në Grupin C, pasi e mposhti 3-1 Irlandën e Veriut. Në një ndeshje dramatike të zhvilluar në Stadiumin e Feyenoordit, Holanda ka përmysur rezultatin kundër Irlandës së Veriut për të ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 23:03
Holanda ka pushtuar vendin e dytë në Grupin C, pasi e mposhti 3-1 Irlandën e Veriut. Në një ndeshje dramatike të zhvilluar në Stadiumin e Feyenoordit, Holanda ka përmysur rezultatin kundër Irlandës së Veriut për të ...

Belgjika numëron deri në 9 ndaj San Marinos, Lukaku shkruan historinë (VIDEO)
Belgjika ishte e pamëshirshme ndaj modestëve të San Marinos, duke i mundur ata me rezultatin 9:0 në ndeshjen e vlefshme të grupit “I”, ku në 7 ndeshje kanë shënuar po aq fitore, duke kryesuar bindshëm renditjen tabelare ...
InfoSport.mk | 10-Oct-2019 23:03
Belgjika ishte e pamëshirshme ndaj modestëve të San Marinos, duke i mundur ata me rezultatin 9:0 në ndeshjen e vlefshme të grupit “I”, ku në 7 ndeshje kanë shënuar po aq fitore, duke kryesuar bindshëm renditjen tabelare ...

Belgjika e shkatërron San Marinon, shënon fitore edhe Kroacia
Pas fitores së sotme, Belgjika është kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2020.
Kosova Press | 10-Oct-2019 23:02
Pas fitores së sotme, Belgjika është kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në vitin 2020.

Maqedonia mund Slloveninë dhe vazhdon garën për vendi e dytë
Belgjika ka mposhtur San Marinon me rezultat 9-0 për ta siguruar edhe matematikisht kualifikimin në EURO 2020. Kombëtarja nga Beneluksi, me fitoren ndaj autsajderit të grupit, arkëtoi tre-pikëshin e radhës, për ta ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 23:02
Belgjika ka mposhtur San Marinon me rezultat 9-0 për ta siguruar edhe matematikisht kualifikimin në EURO 2020. Kombëtarja nga Beneluksi, me fitoren ndaj autsajderit të grupit, arkëtoi tre-pikëshin e radhës, për ta ...

Holanda përmbys Irlandën Veriore dhe merr kreun e grupit
Holanda ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Iralndës Veriore me rezultat 3:1. Megjithatë “Tulipanët ishin në disavantazh të vonë, kur Magennis kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 75-të. Holandezët u këndellën ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 22:56
Holanda ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Iralndës Veriore me rezultat 3:1. Megjithatë “Tulipanët ishin në disavantazh të vonë, kur Magennis kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 75-të. Holandezët u këndellën ...

Modric ndihmon Kroacinë, Bale gabon me Uellsin
Kroacia është gjithnjë e më pranë Euro 2020. Finalisti i Kupës së Botës në “Rusia 2018”, e mundi në xhiron e gjashtë në Grupin E Hungarinë, me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shënoi Luka Modric, në minutën e pestë të ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 22:55
Kroacia është gjithnjë e më pranë Euro 2020. Finalisti i Kupës së Botës në “Rusia 2018”, e mundi në xhiron e gjashtë në Grupin E Hungarinë, me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shënoi Luka Modric, në minutën e pestë të ...

Holanda arrin fitore me përmbysje madhështore, pushton vendin e dytë
Holanda ka pushtuar vendin e dytë në Grupin C, pasi e mposhti 3-1 Irlandën e Veriut. Në një ndeshje dramatike të zhvilluar në Stadiumin e Feyenoordit, Holanda ka përmysur rezultatin kundër Irlandës së Veriut për të ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 22:48
Holanda ka pushtuar vendin e dytë në Grupin C, pasi e mposhti 3-1 Irlandën e Veriut. Në një ndeshje dramatike të zhvilluar në Stadiumin e Feyenoordit, Holanda ka përmysur rezultatin kundër Irlandës së Veriut për të ...

Holanda fantastike, mposht me përmbysje Irlandën Veriore
Fundi i kësaj ndeshje ishte dramatik, me katër gola të shënuara. Në minutën e 75’, Josh Magennis befasoi Holandën duke i dhuruar epërsinë Irlandës Veriore, shkruan . Vendasit nuk u dorëzuan për asnjë moment, dhe në ...
Lajminet | 10-Oct-2019 22:48
Fundi i kësaj ndeshje ishte dramatik, me katër gola të shënuara. Në minutën e 75’, Josh Magennis befasoi Holandën duke i dhuruar epërsinë Irlandës Veriore, shkruan . Vendasit nuk u dorëzuan për asnjë moment, dhe në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved