ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 08:21

“Falimenton” Organizata e Kombeve të Bashkuara? Guterres: Nuk kemi para as për të paguar stafin

“Falimenton” Organizata e Kombeve të Bashkuara? Guterres: Nuk kemi para as për të paguar stafin
Organizata e Kombeve të Bashkuara, mund të mos ketë para të mjaftueshme për të paguar stafin muajin e ardhshëm nëse shtetet anëtare nuk paguajnë detyrimet. Ky paralajmërim ka ardhur nga Sekretari i Përgjithshëm i ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 14:18
Organizata e Kombeve të Bashkuara, mund të mos ketë para të mjaftueshme për të paguar stafin muajin e ardhshëm nëse shtetet anëtare nuk paguajnë detyrimet. Ky paralajmërim ka ardhur nga Sekretari i Përgjithshëm i ...

OKB mbetet pa para, rrezikon të mos paguajë pagat për punonjësit
Kombet e Bashkuara gjenden përballë një momenti mjaft të vështirë. Organizata ndërkombëtare rrezikon të mos paguajë dot pagat. “Kemi probleme të mëdha likuiditetit,” deklaroi sekretari i përgjithshëm i saj, Antonio ...
Arbresh | 11-Oct-2019 02:00
Kombet e Bashkuara gjenden përballë një momenti mjaft të vështirë. Organizata ndërkombëtare rrezikon të mos paguajë dot pagat. “Kemi probleme të mëdha likuiditetit,” deklaroi sekretari i përgjithshëm i saj, Antonio ...

Detyrimet e shteteve anëtare të OKB, Shqipëria paguan gjithmonë me vonesë
Sipas disa të dhënave të bëra publike së fundmi, rezulton se Shqipëria, sikurse edhe vendet e tjera të rajonit, është një nga shtetet që paguan me vonesë ‘detyrimet’ e saj si anëtare e Organizatës Botërore të Kombeve të ...
Monitor | 10-Oct-2019 13:04
Sipas disa të dhënave të bëra publike së fundmi, rezulton se Shqipëria, sikurse edhe vendet e tjera të rajonit, është një nga shtetet që paguan me vonesë ‘detyrimet’ e saj si anëtare e Organizatës Botërore të Kombeve të ...

“Falimenton” Organizata e Kombeve të Bashkuara! – Guterres: Nuk kemi para as për të paguar stafin
Kombet e Bashkuara mund të mos kenë para të mjaftueshme për të paguar stafin muajin e ardhshëm nëse vendet anëtare nuk paguajnë detyrimet, paralajmëroi Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. ...
ScanTv | 09-Oct-2019 13:02
Kombet e Bashkuara mund të mos kenë para të mjaftueshme për të paguar stafin muajin e ardhshëm nëse vendet anëtare nuk paguajnë detyrimet, paralajmëroi Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. ...

OKB përballet me një krizë të rëndë financiare
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka një mungesë prej 1,4 miliardë dollarë në buxhetin e saj dhe do të duhet të fillojë me uljen e pagave të stafit nëse vendet anëtare nuk i paguajnë detyrimet e tyre në mënyrë të ...
Kosova Press | 09-Oct-2019 11:24
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka një mungesë prej 1,4 miliardë dollarë në buxhetin e saj dhe do të duhet të fillojë me uljen e pagave të stafit nëse vendet anëtare nuk i paguajnë detyrimet e tyre në mënyrë të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved