ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 02:57

Iran. Femrat tifoze në stadium. Kombëtarja fiton 14-0

Iran. Femrat tifoze në stadium. Kombëtarja fiton 14-0
E vene nen presionin e FIFA-s, Irani eshte detyruar te lejoje hyrjen e femrave ne stadium per te ndjekur takimin e ekipit kombetar. Ky eshte ndoshta lajmi me i rendesishem, pasi kjo gje nuk ndodhte qe prej 40 vitesh. ...
ikub.al | 10-Oct-2019 21:10
E vene nen presionin e FIFA-s, Irani eshte detyruar te lejoje hyrjen e femrave ne stadium per te ndjekur takimin e ekipit kombetar. Ky eshte ndoshta lajmi me i rendesishem, pasi kjo gje nuk ndodhte qe prej 40 vitesh. ...

Kjo është deklarata interesante e selektorit të Gjibraltarit, pas humbjes nga Kosova
Mund t’iu duket e pabesueshme, por është më së e vërtetë. Pas plotë 40 vjetësh, gratë iraniane janë lejuar të marrin pjesë në stadium për të përcjellur një ndeshje futbolli, shkruan GazetaBlic . Irani shënoi fitore të ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 22:24
Mund t’iu duket e pabesueshme, por është më së e vërtetë. Pas plotë 40 vjetësh, gratë iraniane janë lejuar të marrin pjesë në stadium për të përcjellur një ndeshje futbolli, shkruan GazetaBlic . Irani shënoi fitore të ...

Për herë të parë në dekada, gratë iraniane shikojnë ndeshje futbolli
Gratë iraniane kanë marrë pjesë në kualifikueset e Kupës së Botës në Teheran pasi më në fund janë lejuar të hyjnë në stadium për ndeshje të meshkujve, hera e parë në dekada. Gratë e kishin të ndaluar të shkojnë në ...
Arbresh | 10-Oct-2019 21:46
Gratë iraniane kanë marrë pjesë në kualifikueset e Kupës së Botës në Teheran pasi më në fund janë lejuar të hyjnë në stadium për ndeshje të meshkujve, hera e parë në dekada. Gratë e kishin të ndaluar të shkojnë në ...

Pas shumë dekadash, gratë iraniane shohin ndeshje futbolli në stadium
Gratë iraniane kanë marrë pjesë në stadium, për të parë ndeshjen kalifikuese për Kupën e Botës në Terehan, pas shumë dekadash. Gratë janë ndaluar të futen në stadiumet ku luajnë burrat, pas revolucionit islamik të vitit ...
Dritare | 10-Oct-2019 19:29
Gratë iraniane kanë marrë pjesë në stadium, për të parë ndeshjen kalifikuese për Kupën e Botës në Terehan, pas shumë dekadash. Gratë janë ndaluar të futen në stadiumet ku luajnë burrat, pas revolucionit islamik të vitit ...

Ditë historike për Iranin, femrat lejohen në stadium
Data e sotme do të hapë një kapitull të ri në historinë e futbollit Iranian. Sot për herë të parë, femrat mund të ndjekin një ndeshje futbolli live nga shkallët e stadiumit. Tingëllon çuditshëm, por deri më sot ato nuk ...
ABCNews | 10-Oct-2019 15:20
Data e sotme do të hapë një kapitull të ri në historinë e futbollit Iranian. Sot për herë të parë, femrat mund të ndjekin një ndeshje futbolli live nga shkallët e stadiumit. Tingëllon çuditshëm, por deri më sot ato nuk ...

Pas 40 viteve u lejohet hyrja në stadium grave në Iran
Për herë të parë në pothuajse katër dekada, gratë u lejuan të blinin bileta dhe të ndiqnin një ndeshje në Iran. Gratë filluan të mblidheshin në stadium disa orë para ndeshjes, dhe shumë ishin tashmë në vendet e tyre dy ...
Lajminet | 10-Oct-2019 18:00
Për herë të parë në pothuajse katër dekada, gratë u lejuan të blinin bileta dhe të ndiqnin një ndeshje në Iran. Gratë filluan të mblidheshin në stadium disa orë para ndeshjes, dhe shumë ishin tashmë në vendet e tyre dy ...

Mijëra gra do të marrin pjesë në ndeshjet për Kupën e Botës në Teheran
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll. Kjo do të jetë ndeshja e parë prej ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 13:32
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll. Kjo do të jetë ndeshja e parë prej ...

Mijëra gra do të marrin pjesë në ndeshjet për Kupën e Botës në Teheran
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll, njofton REL Kjo do të jetë ndeshja e ...
Portalb | 10-Oct-2019 13:18
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll, njofton REL Kjo do të jetë ndeshja e ...

Mijëra gra do të marrin pjesë në ndeshjet për Kupën e Botës në Teheran
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll. Kjo do të jetë ndeshja e parë prej ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 12:55
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll. Kjo do të jetë ndeshja e parë prej ...

Mijëra gra do të marrin pjesë në ndeshjet për Kupën e Botës në Teheran
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll. Kjo do të jetë ndeshja e parë prej ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 12:08
Mijëra tifoze iraniane do të marrinë pjesë në ndeshjen e kombëtares së tyre kundër Kamboxhias në Stadiumin Azadi në Teheran, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës në futboll. Kjo do të jetë ndeshja e parë prej ...

Gratë iraniane lejohen në stadium futbolli për herë të parë në disa dekada
Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të burrave në ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 18:05
Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të burrave në ...

Gratë iraniane lejohen në stadium futbolli për herë të parë në disa dekada
Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të burrave në ...
Kosova Sot | 09-Oct-2019 16:08
Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të burrave në ...

Gratë iraniane lejohen në stadium futbolli për herë të parë në disa dekada
Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të burrave në ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 16:01
Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të burrave në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved