ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 19:46

Hahn: Shtyrja e hapjes së negociatave me Shqipërinë do të ishte gabim i madh politik për BE-në

Hahn: Shtyrja e hapjes së negociatave me Shqipërinë do të ishte gabim i madh politik për BE-në
Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn të enjten deklaroi për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës ...
Alsat-M | 11-Oct-2019 00:09
Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn të enjten deklaroi për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës ...

?Hahn: Shtyrja e hapjes së negociatave me Shqipërinë, do të ishte gabim i madh politik
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi sot për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 23:59
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi sot për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së ...

?Hahn: Shtyrja e hapjes së negociatave me Shqipërinë, do të ishte gabim i madh politik
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn ka thënë se, hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 23:59
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn ka thënë se, hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh ...

?Hahn: Shtyrja e hapjes së negociatave me Shqipërinë, do të ishte gabim i madh politik
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi sot për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së ...
Kosova Press | 10-Oct-2019 23:53
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi sot për agjencinë italiane të lajmeve ANSA se hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së ...

Hahn: Vendimi për negociatat ndikohet nga çështje të brendshme
Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn nuk është pesimist për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai beson ende në arritjen e një kompromisi të shteteve anëtare, edhe ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 23:15
Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn nuk është pesimist për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai beson ende në arritjen e një kompromisi të shteteve anëtare, edhe ...

Franca propozon shtyrjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Franca ka propozuar për draftin e samitit shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian.
Top Channel | 10-Oct-2019 22:08
Franca ka propozuar për draftin e samitit shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian.

Rrugëtimi eurointegrues: Samiti i Londrës historik për Maqedoninë
Samiti i Londrës i 3 dhe 4 dhjetorit është historik për Maqedoninë e Veriut, për arsye se në të do të vendoset fati europian i saj. Elita politike dhe njohësit e zhvillimeve politike në vend vlerësojnë se cilido që të ...
Flaka | 10-Oct-2019 23:10
Samiti i Londrës i 3 dhe 4 dhjetorit është historik për Maqedoninë e Veriut, për arsye se në të do të vendoset fati europian i saj. Elita politike dhe njohësit e zhvillimeve politike në vend vlerësojnë se cilido që të ...

Hapja e negociatave, Hahn: Mosdhënia e datës për Shqipërinë do të ishte një gabim politik i BE
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se “fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh politik për BE-në”. ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 22:02
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se “fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh politik për BE-në”. ...

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë
Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot se nuk mund të ...
Flaka | 10-Oct-2019 23:09
Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot se nuk mund të ...

Bie kandidatura e Macron, PE rrëzon për herë të tretë Ursula von der Leyen
Parlamenti Europian ka rrëzuar kandidaten e propozuar nga Franca për të drejtuar Komisionin e Industrisë. Parlamenti Europian nuk e mbështeti kandidaturën e ish-ministres së Mbrojtjes së Francës, Silvi Gulard, për shkak ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 21:28
Parlamenti Europian ka rrëzuar kandidaten e propozuar nga Franca për të drejtuar Komisionin e Industrisë. Parlamenti Europian nuk e mbështeti kandidaturën e ish-ministres së Mbrojtjes së Francës, Silvi Gulard, për shkak ...

Franca propozon shtyrjen e negociatave për Shqipërinë
Franca ka propozuar për draftin e samitit shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian. ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 23:02
Franca ka propozuar për draftin e samitit shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian. ...

Parlamenti i Holandës, tre mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mos hapjes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan tre mocione bllokuese ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:35
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mos hapjes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan tre mocione bllokuese ...

NEGOCIATAT/ Hahn: Mosdhënia e datës për Shqipërinë do të ishte një gabim politik i BE
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se “fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh politik për BE-në”. ...
Lexo | 10-Oct-2019 22:17
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se “fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh politik për BE-në”. ...

Bisedimet me BE, Zëri i Amerikës: Franca kërkon shtyrjen për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 18:15
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

Negociatat/ Rrëzohen amendamentet e ekstremistëve në parlamentin e Holandës
Tre mocionet e ngritura sot në parlamentin holandez nga e majta ekstreme dhe e djathta ekstreme janë rrëzuar.
Top Channel | 10-Oct-2019 18:03
Tre mocionet e ngritura sot në parlamentin holandez nga e majta ekstreme dhe e djathta ekstreme janë rrëzuar.

Negociatat, Shqipëria “përçan” Bashkimin Europian: Zhgënjyese, besueshmëria jonë është në diskutim
Një lajm i shpërndarë nga Reuters dhe më pas marrë nga Euroneës, njofton se Franca është kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian tani për tani. “Franca u tha vendeve ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:47
Një lajm i shpërndarë nga Reuters dhe më pas marrë nga Euroneës, njofton se Franca është kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian tani për tani. “Franca u tha vendeve ...

Parlamenti i Holandës, 3 mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat, me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t'i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda.
Top Channel | 10-Oct-2019 16:41
Qëndrimi i Francës për t'i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda.

“Zëri i Amerikës”: Pse Franca kërkon shtyrjen e bisedimeve për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:35
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

Reuters: Franca kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, rivlerësim në vitin 2020
Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020. Sipas Reuters, Franca thotë se BE ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 15:14
Franca kundër çeljes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Reuters, teksa thekson se Franca kërkon rivlerësim në vitin 2020. Sipas Reuters, Franca thotë se BE ...

Diplomati francez për Reuters: Jo negociata në 2019, ndoshta në 2020
Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë vit, por situata do ...
Top Channel | 10-Oct-2019 14:46
Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ raporton se Franca kundërshton hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një diplomat francez ka thënë se nuk do të ketë negociata këtë vit, por situata do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved