ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 01:13

Sulmi në Gjermani u ndoq “live” nga 2200 persona, komuniteti hebre akuzon policinë

Sulmi në Gjermani u ndoq “live” nga 2200 persona, komuniteti hebre akuzon policinë
Komuniteti hebre në Gjermani akuzon policinë për neglizhencë, pas sulmit të armatosur në një sinagogë, ku u vranë dy persona. Kreu i këshillit qendror të hebrenjve tha se ishte skandaloze që policia nuk po e mbronte ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 20:23
Komuniteti hebre në Gjermani akuzon policinë për neglizhencë, pas sulmit të armatosur në një sinagogë, ku u vranë dy persona. Kreu i këshillit qendror të hebrenjve tha se ishte skandaloze që policia nuk po e mbronte ...

Gjermani, Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:08
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, Lambrecht: Terror i së djathtës ekstreme
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë “sulm terrorist i së djathtës ekstreme”, tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 19:06
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë “sulm terrorist i së djathtës ekstreme”, tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...

Gjermani, atentatori synonte masakër
Autori i sulmit të armatosur në qytetin Halle të Gjermanisë kishte në plan të kryente një masakër. Në këtë përfundim kanë arritur prokurorët federalë pas një ditë hetimesh intensive, gjatë të cilave gjetën edhe 4 ...
ABCNews | 10-Oct-2019 23:53
Autori i sulmit të armatosur në qytetin Halle të Gjermanisë kishte në plan të kryente një masakër. Në këtë përfundim kanë arritur prokurorët federalë pas një ditë hetimesh intensive, gjatë të cilave gjetën edhe 4 ...

Sulmi me 2 të vdekur në Gjermani/ Ja kush është i riu me veshje kamuflazh që hapi zjarr drejt një sinagoge
GJERMANI Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 22:03
GJERMANI Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një ...

Sulmi me dy të vdekur në Gjermani/ Ja kush është i riu me veshje kamuflazh që hapi zjarr drejt një sinagoge
Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një grua dhe një ...
Telegraf | 10-Oct-2019 13:14
Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një grua dhe një ...

Gjermani, atentatori synonte masakër
Lexime: 6 Autori i sulmit të armatosur në qytetin Halle të Gjermanisë kishte në plan të kryente një masakër. Në këtë përfundim kanë arritur prokurorët federalë pas një ditë hetimesh intensive, gjatë të cilave gjetën ...
Medial | 10-Oct-2019 23:56
Lexime: 6 Autori i sulmit të armatosur në qytetin Halle të Gjermanisë kishte në plan të kryente një masakër. Në këtë përfundim kanë arritur prokurorët federalë pas një ditë hetimesh intensive, gjatë të cilave gjetën ...

FOTOT: Dalin pamjet nga vrasja e hebrenjve në Gjermani, nga 27-vjeçari nazist
Vrasësi që filmoi veten drejtpërsëdrejti në Facebook teksa futej me armë pranë një sinagoge, në Gjermani, e teksa fliste me zemërim kundër holokaustit, feminizmit dhe emigrimit, u arrestua nga policia gjermane. I veshur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 21:18
Vrasësi që filmoi veten drejtpërsëdrejti në Facebook teksa futej me armë pranë një sinagoge, në Gjermani, e teksa fliste me zemërim kundër holokaustit, feminizmit dhe emigrimit, u arrestua nga policia gjermane. I veshur ...

Seehofer: Do të rrisim forcat e sigurisë pas atentatit në Halle
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave. “Ne duhet ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 23:02
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave. “Ne duhet ...

Gjermania zotohet se do të forcojë sigurinë pas sulmit në Halle
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave. “Ne duhet ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 22:56
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave. “Ne duhet ...

Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona.
Kosova Press | 10-Oct-2019 22:38
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona.

Seehofer: Do të rrisim forcat e sigurisë pas atentatit në Halle
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave.
Kosova Press | 10-Oct-2019 22:38
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave.

Gjermania zotohet se do të forcojë sigurinë pas sulmit në Halle
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave. “Ne duhet ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 21:54
Ministri i Brendshëm gjerman, Host Seehofer njoftoi sot se Gjermania do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme forcat e sigurisë, pas atentatit antisemit kundër një sinagoge dhe shkaktoi vdekjen e dy personave. “Ne duhet ...

Gjermani, vrasësi neonazist planifikonte sulm ndaj xhamisë
Vrasësi neonazist i cili të mërkurën vrau dy persona në Gjermaninë lindore, fillimisht kishte planifikuar të sulmojë një xhami, bazuar në manifestin që siç duket është shkruar nga ai dhe është publikuar online, ...
Arbresh | 10-Oct-2019 21:20
Vrasësi neonazist i cili të mërkurën vrau dy persona në Gjermaninë lindore, fillimisht kishte planifikuar të sulmojë një xhami, bazuar në manifestin që siç duket është shkruar nga ai dhe është publikuar online, ...

Sulmi me armë në Gjermani, autori planifikoi masakër makabre
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 20:16
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...

Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 20:09
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...

Merkeli: Nuk ka tolerancë për urrejtjen
Berlin, 10 tetor – Kancelarja gjermane Angela Merkel premtoi “zero tolerancë” për urrejtjen, një ditë pas sulmit ndaj sinagogës në qytetin Hale, me ç’rast dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar më rëndë. ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 19:03
Berlin, 10 tetor – Kancelarja gjermane Angela Merkel premtoi “zero tolerancë” për urrejtjen, një ditë pas sulmit ndaj sinagogës në qytetin Hale, me ç’rast dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar më rëndë. ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, “terror i së djathtës ekstreme”
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 18:50
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...

Sulmi që tronditi Gjermaninë, prokuroria nis hetimet, dyshimet mbi rastin
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në lidhje me ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:44
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në lidhje me ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, “terror i së djathtës ekstreme”
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...
Lajminet | 10-Oct-2019 18:37
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved