ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 16:03

Këshillat e Rita Orës për një jetë më të lumtur

Këshillat e Rita Orës për një jetë më të lumtur
Ndonëse artistët janë të destinuar që t’i argëtojnë të tjerët, shpesh ata janë vet personat që vuajnë nga pasojat e shëndetit mental. Duke qenë gjatë gjithë kohë në presion të famës, kjo i bënë ata që të kenë edhe më ...
Telegraf | 10-Oct-2019 20:31
Ndonëse artistët janë të destinuar që t’i argëtojnë të tjerët, shpesh ata janë vet personat që vuajnë nga pasojat e shëndetit mental. Duke qenë gjatë gjithë kohë në presion të famës, kjo i bënë ata që të kenë edhe më ...

Getinjo bëhet nostalgjik për projektin e tij të parë “No”: Isha i vërtetë që nga dita e parë
Reperi nga Ferizaj, Getinjo, tash e shumë vite është pjesë e estradës shqiptare dhe tashmë ka rrëmbyer zemrat e publikut me projektet që ka sjellë. I njëjti duket se është bërë nostalgjik për kohën kur filloi karrierën ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 23:09
Reperi nga Ferizaj, Getinjo, tash e shumë vite është pjesë e estradës shqiptare dhe tashmë ka rrëmbyer zemrat e publikut me projektet që ka sjellë. I njëjti duket se është bërë nostalgjik për kohën kur filloi karrierën ...

Një gjë a gjëzë me zë e figurë nga Luana Vjollca
Moderatorja ka menduar te provokoje fans-at e saj kur postoi nje video shoqeruar edhe me fjale. E ulur ne nje karrige ajo eshte e rrethuar nga disa persona qe po kujdesen per te. Me nje fustan qe nxjerr ne pah format e ...
ikub.al | 10-Oct-2019 13:07
Moderatorja ka menduar te provokoje fans-at e saj kur postoi nje video shoqeruar edhe me fjale. E ulur ne nje karrige ajo eshte e rrethuar nga disa persona qe po kujdesen per te. Me nje fustan qe nxjerr ne pah format e ...

Noizy thotë disa fjalë për Albin Kurtin
Në Kosovë të dielën janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Siç është raportuar deri më tani zgjedhjet u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për kryeministër ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:54
Në Kosovë të dielën janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Siç është raportuar deri më tani zgjedhjet u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për kryeministër ...

Bora dhe Jonida, kunata dhe partnere
Por qe veç kesaj do te jene edhe partnere. Po jua shpjegojme me qarte: Ështe vendosur qe Bora Zemani do te vije ne ekran me nje spektakel ku do te flitet per moden dhe konkurrencen mes dizajnereve te rinj shqiptare. Ai ...
ikub.al | 10-Oct-2019 12:48
Por qe veç kesaj do te jene edhe partnere. Po jua shpjegojme me qarte: Ështe vendosur qe Bora Zemani do te vije ne ekran me nje spektakel ku do te flitet per moden dhe konkurrencen mes dizajnereve te rinj shqiptare. Ai ...

Thepak dhe Skerdi sjellin këngën e re “Diablo”
Reperi i njohur shqiptar, Skerdi, ka publikuar projektin e ri muzikor. “Diablo” mban titullin kënga e re, derisa vjen në bashkëpunim me artistin Thepak. Kënga e dyshes është e kompletuar edhe me klip, tekstin e së cilës ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:20
Reperi i njohur shqiptar, Skerdi, ka publikuar projektin e ri muzikor. “Diablo” mban titullin kënga e re, derisa vjen në bashkëpunim me artistin Thepak. Kënga e dyshes është e kompletuar edhe me klip, tekstin e së cilës ...

“Jom Rrit” vjen së shpejti nga Fero
Javë më parë është bërë e ditur se reperi nga Gjilani, Feronit Shabani – Fero, është zhvendosur në Berlin për të jetuar. Në të njëjtin vend, ai do të zhvillojë karrierën e tij, ndërsa ka themeluar edhe labelin e ri me ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:23
Javë më parë është bërë e ditur se reperi nga Gjilani, Feronit Shabani – Fero, është zhvendosur në Berlin për të jetuar. Në të njëjtin vend, ai do të zhvillojë karrierën e tij, ndërsa ka themeluar edhe labelin e ri me ...

Tayna vjen sensuale në një fotografi pa sytjena
Reperja e famshme shqiptare, Doruntina Shala e njohur me emrin e artit, Tayna, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet më të frekuentuara sociale. Me këtë rast, ajo publikon imazhe dhe video të llojllojshme, ndërsa ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 18:10
Reperja e famshme shqiptare, Doruntina Shala e njohur me emrin e artit, Tayna, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet më të frekuentuara sociale. Me këtë rast, ajo publikon imazhe dhe video të llojllojshme, ndërsa ...

Getinjo kthehet prapa në kohë, kujton me nostalgji një nga hitet e tij
Getinjo është mallëngjyer për projektin e tij të para shumë vitesh ‘No’. Reperi i famshëm kosovar ka kujtuar një nga këngët e tij të para e cila u publikua në vitin 2014. “Isha i vërtetë që nga dita e parë”, ka shkruar ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 23:53
Getinjo është mallëngjyer për projektin e tij të para shumë vitesh ‘No’. Reperi i famshëm kosovar ka kujtuar një nga këngët e tij të para e cila u publikua në vitin 2014. “Isha i vërtetë që nga dita e parë”, ka shkruar ...

Publikohet foto e Jonidës dhe Romeos si çift
Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj janë ndër çiftet më të komentuara aktualisht, shkruan . Tash e sa muaj, lidhja e tyre komentohet vazhdimisht, por sot dyshja vendosën të shfaqen së bashku në një foto. Ishte Romeo ai i ...
Lajminet | 10-Oct-2019 23:42
Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj janë ndër çiftet më të komentuara aktualisht, shkruan . Tash e sa muaj, lidhja e tyre komentohet vazhdimisht, por sot dyshja vendosën të shfaqen së bashku në një foto. Ishte Romeo ai i ...

Rita Ora: Mamaja më ndihmon t’ja dal me gjendjen mendore
Data 10 tetor, e cila njihet ndërkombëtarisht si dita ndërkombëtare e shëndetit mental, është shënuar me aktivitete dhe mënyra të ndryshme në mbarë globin. Edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, nuk ...
Lapsi | 10-Oct-2019 18:47
Data 10 tetor, e cila njihet ndërkombëtarisht si dita ndërkombëtare e shëndetit mental, është shënuar me aktivitete dhe mënyra të ndryshme në mbarë globin. Edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, nuk ...

Gashi befason me deklaratën e radhës në rrjetet sociale, ka një kërkesë të çuditshme
Reperi shqiptar me famë ndërkombëtare, Gashi bën vazhdimisht deklarata interesante në rrjete sociale që komentohen shumë. Edhe me postimin e radhës në Instagram ka befasura derisa ka patur edhe një kërkesë interesante, ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 23:21
Reperi shqiptar me famë ndërkombëtare, Gashi bën vazhdimisht deklarata interesante në rrjete sociale që komentohen shumë. Edhe me postimin e radhës në Instagram ka befasura derisa ka patur edhe një kërkesë interesante, ...

Vuçiq: Çfarë shteti është Kosova, kur i ndiqni të tjerët nëpër korridoret e OKB-së?
Aleksandar Vuçiq, Presidenti i Serbisë ka thënë në një intervistë për Klan Kosovës, se çfarë shteti është Kosova kur akoma nuk ka ambasada në vende të ndryshme. “Ju duhet të keni ftesa dhe leje speciale të ndjekni në ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 23:15
Aleksandar Vuçiq, Presidenti i Serbisë ka thënë në një intervistë për Klan Kosovës, se çfarë shteti është Kosova kur akoma nuk ka ambasada në vende të ndryshme. “Ju duhet të keni ftesa dhe leje speciale të ndjekni në ...

Dikur dhe tani: Ndryshimi radikal i Morena Tarakut në këto 10 vite
Bukuroshja me prejardhje nga Peja, Morena Taraku, e nisi karrierën e saj në moshë shumë të re fillimisht si modele, e më pas edhe si këngëtare. Ajo u shpall “Miss Kosova 2010” dhe po në të njëjtin vit mori pjesë në ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 16:27
Bukuroshja me prejardhje nga Peja, Morena Taraku, e nisi karrierën e saj në moshë shumë të re fillimisht si modele, e më pas edhe si këngëtare. Ajo u shpall “Miss Kosova 2010” dhe po në të njëjtin vit mori pjesë në ...

Rita Ora uron ditën botërore të shëndetit mental
Ndonëse artistët janë të destinuar që t’i argëtojnë të tjerët, shpesh ata janë vet personat që vuajnë nga pasojat e shëndetit mental. Duke qenë gjatë gjithë kohë në presion të famës, kjo i bënë ata që të kenë edhe më ...
Flaka | 10-Oct-2019 23:09
Ndonëse artistët janë të destinuar që t’i argëtojnë të tjerët, shpesh ata janë vet personat që vuajnë nga pasojat e shëndetit mental. Duke qenë gjatë gjithë kohë në presion të famës, kjo i bënë ata që të kenë edhe më ...

Vuçiq: Do të doja ta mësoj Shqipen
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka pranuar si dhuratë një fjalorë të Gjuhës Shqipe nga gazetari i TV Klan Idro Seferi. Pasi ka pranuar dhuratën, Vuçiq ka thënë se ka dëshirë që ta mësojë Shqipen në të ardhmen, ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 23:02
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka pranuar si dhuratë një fjalorë të Gjuhës Shqipe nga gazetari i TV Klan Idro Seferi. Pasi ka pranuar dhuratën, Vuçiq ka thënë se ka dëshirë që ta mësojë Shqipen në të ardhmen, ...

Vuçiq: Do të doja ta mësoj Shqipen
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka pranuar si dhuratë një fjalorë të Gjuhës Shqipe nga gazetari i TV Klan Idro Seferi. Pasi ka pranuar dhuratën, Vuçiq ka thënë se ka dëshirë që ta mësojë Shqipen në të ardhmen, ...
Medial | 10-Oct-2019 23:02
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka pranuar si dhuratë një fjalorë të Gjuhës Shqipe nga gazetari i TV Klan Idro Seferi. Pasi ka pranuar dhuratën, Vuçiq ka thënë se ka dëshirë që ta mësojë Shqipen në të ardhmen, ...

Vuçiq nuk pranon të komentoj reciprocitetin: Kurti nuk është Hegeli që t’i komentoj fjalët e tij
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq gjatë një interviste në Klan Kosova nuk ka pranuar që ta komentoj çështjen e reciprocitetit për të cilën Albin Kurti ka thënë se do ta zbatoj sapo të marrë postin e kryeministrit. ...
Zeri | 10-Oct-2019 22:55
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq gjatë një interviste në Klan Kosova nuk ka pranuar që ta komentoj çështjen e reciprocitetit për të cilën Albin Kurti ka thënë se do ta zbatoj sapo të marrë postin e kryeministrit. ...

Vuçiq: Kurti e fyeu vajzën time dhe nuk kërkoi falje
Presidenti Serb, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për Klan Kosova e ka pranuar që momentalisht raportet mes shtetit të tij dhe Kosovës nuk janë në pikën më të mirë dhe ka folur në lidhje me atë se çfarë po......
Zeri | 10-Oct-2019 22:55
Presidenti Serb, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për Klan Kosova e ka pranuar që momentalisht raportet mes shtetit të tij dhe Kosovës nuk janë në pikën më të mirë dhe ka folur në lidhje me atë se çfarë po......

Vuçiq: Nëse s’doni marrëveshje na tregoni njerëz, ne i kemi punët më mirë se ju
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sonte në një intervistë për Klan Kosova ka thënë se edhe shqiptarët duhet të angazohen për një marrëveshje, pasi sipas tij, nga Prishtina ka veç fjalë, transmeton Periskopi. Vuçiq ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 22:55
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sonte në një intervistë për Klan Kosova ka thënë se edhe shqiptarët duhet të angazohen për një marrëveshje, pasi sipas tij, nga Prishtina ka veç fjalë, transmeton Periskopi. Vuçiq ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved