ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 01:36

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:42
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...

Hahn paralajmëron Bullgarinë që të mos përdor procesin e anëtarësimit për çështje bilaterale
Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn është “i sigurt” se Sofja nuk do të bllokojë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, por i kërkoi asaj që të mos përdorë procesin e pranimit për ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 18:21
Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn është “i sigurt” se Sofja nuk do të bllokojë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, por i kërkoi asaj që të mos përdorë procesin e pranimit për ...

Dimitrov: Çështja e identitetin nuk mund të jenë kusht në rrugën tonë drejt BE-së
Maqedonia e Veriut mirëpret mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian në vendet e Ballkanit Perëndimor. Ne gjithashtu besojmë se respektimi i Marrëveshjes për Fqinjësisë ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 18:00
Maqedonia e Veriut mirëpret mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian në vendet e Ballkanit Perëndimor. Ne gjithashtu besojmë se respektimi i Marrëveshjes për Fqinjësisë ...

Zaev: Zgjidhje përmes dialogut me Bullgarinë miqësore
Përmbushja e marrëveshjes është obligim i të dyja palëve dhe besoj se do të vazhdojmë të gjejmë zgjidhje me Bullgarinë miqësore, thotë kryeministri Zoran Zaev, në komentin për mbështetjen nga Bullgaria për fillim të ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 19:53
Përmbushja e marrëveshjes është obligim i të dyja palëve dhe besoj se do të vazhdojmë të gjejmë zgjidhje me Bullgarinë miqësore, thotë kryeministri Zoran Zaev, në komentin për mbështetjen nga Bullgaria për fillim të ...

Zaev: Zgjidhje përmes dialogut me Bullgarinë miqësore
Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Përmbushja e marrëveshjes është obligim i të dyja palëve dhe besoj se do të vazhdojmë të gjejmë zgjidhje me Bullgarinë miqësore, thotë kryeministri Zoran Zaev, në komentin për ...
Medial | 10-Oct-2019 19:52
Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Përmbushja e marrëveshjes është obligim i të dyja palëve dhe besoj se do të vazhdojmë të gjejmë zgjidhje me Bullgarinë miqësore, thotë kryeministri Zoran Zaev, në komentin për ...

Zaev: Nuk pres nga Bullgaria kushtëzim për datën
Kryeministri Zaev nuk komenton kushtet e paralajmëruara nga Bullgaria për procesin e negociatave ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut. Ai pret që shteti fqinj të jetë ndër mbështetësit më të mëdhenj për marrjen e ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 19:44
Kryeministri Zaev nuk komenton kushtet e paralajmëruara nga Bullgaria për procesin e negociatave ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut. Ai pret që shteti fqinj të jetë ndër mbështetësit më të mëdhenj për marrjen e ...

Kuvendi i Bullgarisë voton pro hapjes së negociatave për Tiranën dhe Shkupin
129 vota pro, katër kundër dhe një abstenim ka miratuar Kuvendi i Bullgarisë deklaratën me të cilën i jepet mbështetje e plotë plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në BE. ...
Gazeta Dita | 10-Oct-2019 19:21
129 vota pro, katër kundër dhe një abstenim ka miratuar Kuvendi i Bullgarisë deklaratën me të cilën i jepet mbështetje e plotë plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në BE. ...

Zaev: Nuk pres nga Bullgaria kushtëzim për datën
Kryeministri Zaev nuk komenton kushtet e paralajmëruara nga Bullgaria për procesin e negociatave ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut. Ai pret që shteti fqinj të jetë ndër mbështetësit më të mëdhenj për marrjen e ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 19:03
Kryeministri Zaev nuk komenton kushtet e paralajmëruara nga Bullgaria për procesin e negociatave ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut. Ai pret që shteti fqinj të jetë ndër mbështetësit më të mëdhenj për marrjen e ...

Dimitrov: Çështjet e identitetit nuk mund të jenë kusht për rrugëtimin tonë drejtë Evropës
Maqedonia e Veriut e përshëndet mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian, drejtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, vlerësojmë se respekti i Marrëveshjes për ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 18:30
Maqedonia e Veriut e përshëndet mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian, drejtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, vlerësojmë se respekti i Marrëveshjes për ...

Dimitrov: Çështjet e identitetit nuk mund të jenë kusht për rrugëtimin tonë drejtë Evropës
Maqedonia e Veriut e përshëndet mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian, drejtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, vlerësojmë se respekti i Marrëveshjes për ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 18:14
Maqedonia e Veriut e përshëndet mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian, drejtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, vlerësojmë se respekti i Marrëveshjes për ...

Dimitrov: Çështjet e identitetit nuk mund të jenë kusht për rrugëtimin tonë drejtë Evropës
Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut e përshëndet mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian, drejtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, vlerësojmë se ...
Medial | 10-Oct-2019 17:54
Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut e përshëndet mbështetjen e vazhdueshme të Republikës së Bullgarisë për zgjerimin e Bashkimit Evropian, drejtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, vlerësojmë se ...

Han: Bullgaria të mos e keqpërdorë procesin inkuadrues për konteste dypalëshe
Komisari evropian për zgjerim Johanes Han është i “bindur” se Sofja nuk do ta bllokojë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, por i bëri thirrje të mos e shfrytëzojë procesin inkuadrues ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 17:22
Komisari evropian për zgjerim Johanes Han është i “bindur” se Sofja nuk do ta bllokojë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, por i bëri thirrje të mos e shfrytëzojë procesin inkuadrues ...

(VIDEO) Parlamenti bullgar voton “pro” negociatave për Maqedoninë e Veriut
Kuvendi Popullor bullgar sot miratoi Deklaratën me të cilën parasheh që Bullgaria të japë mbështetje të plotë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Në ...
Shenja | 10-Oct-2019 17:04
Kuvendi Popullor bullgar sot miratoi Deklaratën me të cilën parasheh që Bullgaria të japë mbështetje të plotë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Në ...

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...
Lexo | 10-Oct-2019 16:49
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...

Bullgaria merr vendimin përfundimtar për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Postuar: 10/10/2019 - 16:45 Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me ...
Sot.Al | 10-Oct-2019 16:48
Postuar: 10/10/2019 - 16:45 Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me ...

Han: Bullgaria të mos e keqpërdorë procesin inkuadrues për konteste dypalëshe
Bruksel, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Komisari evropian për zgjerim Johanes Han është i “bindur” se Sofja nuk do ta bllokojë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, por i bëri thirrje të mos e ...
Medial | 10-Oct-2019 16:30
Bruksel, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Komisari evropian për zgjerim Johanes Han është i “bindur” se Sofja nuk do ta bllokojë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, por i bëri thirrje të mos e ...

Kuvendi i Bullgarisë diskuton për Propozim-deklaratën për mbështetjen e integrimit të Maqedonisë së Veriut në BE
Kuvendi i Bullgarisë sot diskuton për Propozim-deklaratën, në të cilën Bullgaria i jep mbështetje të plotë nisjes së bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Siç raportojnë nga BVNES, ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 11:03
Kuvendi i Bullgarisë sot diskuton për Propozim-deklaratën, në të cilën Bullgaria i jep mbështetje të plotë nisjes së bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Siç raportojnë nga BVNES, ...

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 15:57
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 15:28
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 15:20
Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian, por me vërejtje se çfarë duhet të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved