ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 20:39

Turqi, Erdogan: Ofensiva turke do të sjellë paqe dhe stabilitet

Turqi, Erdogan: Ofensiva turke do të sjellë paqe dhe stabilitet
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 03:38
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...

Operacioni “Burimi i Paqes”: Komandot turke vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë ka bërë të ditur se komandot tona që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit, raporton Anadolu Agency (AA). . . . . Burimi: ...
Medial | 10-Oct-2019 01:23
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë ka bërë të ditur se komandot tona që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit, raporton Anadolu Agency (AA). . . . . Burimi: ...

“Askush mos ta kundërshtojë këtë operacion duke u fshehur pas çështjeve të tjera”
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, lidhur me operacionin “Burimi i Paqes” tha se problemi i Turqisë janë terroristët dhe “askush mos ta kundërshtojë këtë operacion duke u fshehur pas çështjeve të ...
Arbresh | 10-Oct-2019 01:09
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, lidhur me operacionin “Burimi i Paqes” tha se problemi i Turqisë janë terroristët dhe “askush mos ta kundërshtojë këtë operacion duke u fshehur pas çështjeve të ...

“Askush mos ta kundërshtojë këtë operacion duke u fshehur pas çështjeve të tjera”
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, lidhur me operacionin “Burimi i Paqes” tha se problemi i Turqisë janë terroristët dhe “askush mos ta kundërshtojë këtë operacion duke u fshehur pas çështjeve të ...
Medial | 10-Oct-2019 00:56
Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, lidhur me operacionin “Burimi i Paqes” tha se problemi i Turqisë janë terroristët dhe “askush mos ta kundërshtojë këtë operacion duke u fshehur pas çështjeve të ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Sulmi turk, një ide jo e mirë
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 00:19
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

SHBA, Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë së OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 23:51
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Konflikti Turqi – Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
Arbresh | 10-Oct-2019 00:23
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Konflikti Turqi – Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Presidenti i saj aktual, ambasadori i Afrikës së Jugut, Jerry Matthews Matjila, i bëri thirrje Turqisë që të kursejë civilët dhe të ushtrojë vetëpërmbajtje maksimale. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude ...
Lajminet | 09-Oct-2019 23:45
Presidenti i saj aktual, ambasadori i Afrikës së Jugut, Jerry Matthews Matjila, i bëri thirrje Turqisë që të kursejë civilët dhe të ushtrojë vetëpërmbajtje maksimale. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude ...

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. “Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe stabilitetit në Siri, si dhe do ...
Arbresh | 09-Oct-2019 23:45
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. “Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe stabilitetit në Siri, si dhe do ...

Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 23:26
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Turqi nis ofensivën ushtarake në veri të Sirisë, Erdogan: Eliminim i “korridorit të terrorit” në kufirin jugor
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:32
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...

Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 23:26
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Sulmi në veri të Sirisë, NATO: Turqia na ka informuar në lidhje me operacionin “Burimi i Paqes”
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:17
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...

Nga Trump tek Erdogan, fuqitë botërore po masin muskujt mbi kurrizin e refugjatëve në Siri
SHBA janë të zemëruara me ndërhyrjen e paralajmëruar të Turqisë në Sirinë veriore, thuhet. Por ajo që dëshiron Erdogan, nuk është kundër interesit të Donald Trump, është i mendimit Miodrag Soric Presidenti Trump nuk e ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 12:21
SHBA janë të zemëruara me ndërhyrjen e paralajmëruar të Turqisë në Sirinë veriore, thuhet. Por ajo që dëshiron Erdogan, nuk është kundër interesit të Donald Trump, është i mendimit Miodrag Soric Presidenti Trump nuk e ...

Trump tërheq ushtrinë nga Siria, frikë se një ofensivë nga Ankaraja do sillte një masakër si në Srebrenicë. Kush janë kurdët dhe çfarë kërkojnë ata?
Vendimi i papritur i presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u tërhequr nga Siria veriore, duke u larguar në mënyrë efektive nga rajoni i trazuar, ka vendosur Kombet e Bashkuara dhe liderët evropianë mes frikës se një ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 07:24
Vendimi i papritur i presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u tërhequr nga Siria veriore, duke u larguar në mënyrë efektive nga rajoni i trazuar, ka vendosur Kombet e Bashkuara dhe liderët evropianë mes frikës se një ...

Francë, Ministria e Punëve të Jashtme: Turqia të mos dëmtojë luftën kundër ISIS
Franca i kërkoi Turqisë të shmanget nga çdo operacion ushtarak pas tërheqjes së SHBA-së nga Siria, që do të kontribuonte në ringjalljen e grupit Shteti Islamik (IS), dhe bëri thirrje për mbajtjen e xhihadistëve të huaj ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 06:52
Franca i kërkoi Turqisë të shmanget nga çdo operacion ushtarak pas tërheqjes së SHBA-së nga Siria, që do të kontribuonte në ringjalljen e grupit Shteti Islamik (IS), dhe bëri thirrje për mbajtjen e xhihadistëve të huaj ...

SHBA, Trump: Ka ardhur koha t’u ikim luftërave qesharake pa fund
Ka ardhur koha që ne të dalim nga luftërat qesharake dhe pa fund, shumë prej të cilave janë fisnore, ndërkohë që ka ardhur koha të kthejmë ushtarët tanë në shtëpi, deklaroi Trump në një mesazh në rrjetin social Twitter, ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 06:30
Ka ardhur koha që ne të dalim nga luftërat qesharake dhe pa fund, shumë prej të cilave janë fisnore, ndërkohë që ka ardhur koha të kthejmë ushtarët tanë në shtëpi, deklaroi Trump në një mesazh në rrjetin social Twitter, ...

BE bën thirrje për tranzicion “të mirëfilltë” politik në Siri
Duke njohur shqetësimet e sigurisë së Turqisë, Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin e saj se ndonjë zgjidhje për konfliktin sirian nuk mund të arrihet me mjete ushtarake, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ne mund të ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 06:08
Duke njohur shqetësimet e sigurisë së Turqisë, Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin e saj se ndonjë zgjidhje për konfliktin sirian nuk mund të arrihet me mjete ushtarake, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ne mund të ...

Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 23:19
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Parlamenti turk miraton mocionin për të zgjatur vendosjen e trupave në Irak dhe Siri… edhe për një vit tjetër
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:46
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved