ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 03:38

Gjermani, Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes

Gjermani, Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:08
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, Lambrecht: Terror i së djathtës ekstreme
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë “sulm terrorist i së djathtës ekstreme”, tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 19:06
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë “sulm terrorist i së djathtës ekstreme”, tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...

Sulmi me 2 të vdekur në Gjermani/ Ja kush është i riu me veshje kamuflazh që hapi zjarr drejt një sinagoge
GJERMANI Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 22:03
GJERMANI Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një ...

Sulmi me dy të vdekur në Gjermani/ Ja kush është i riu me veshje kamuflazh që hapi zjarr drejt një sinagoge
Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një grua dhe një ...
Telegraf | 10-Oct-2019 13:14
Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë një grua dhe një ...

FOTOT: Dalin pamjet nga vrasja e hebrenjve në Gjermani, nga 27-vjeçari nazist
Vrasësi që filmoi veten drejtpërsëdrejti në Facebook teksa futej me armë pranë një sinagoge, në Gjermani, e teksa fliste me zemërim kundër holokaustit, feminizmit dhe emigrimit, u arrestua nga policia gjermane. I veshur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 21:18
Vrasësi që filmoi veten drejtpërsëdrejti në Facebook teksa futej me armë pranë një sinagoge, në Gjermani, e teksa fliste me zemërim kundër holokaustit, feminizmit dhe emigrimit, u arrestua nga policia gjermane. I veshur ...

Sulmi me armë në Gjermani, autori planifikoi masakër makabre
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 20:16
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...

Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 20:09
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...

Merkeli: Nuk ka tolerancë për urrejtjen
Berlin, 10 tetor – Kancelarja gjermane Angela Merkel premtoi “zero tolerancë” për urrejtjen, një ditë pas sulmit ndaj sinagogës në qytetin Hale, me ç’rast dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar më rëndë. ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 19:03
Berlin, 10 tetor – Kancelarja gjermane Angela Merkel premtoi “zero tolerancë” për urrejtjen, një ditë pas sulmit ndaj sinagogës në qytetin Hale, me ç’rast dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar më rëndë. ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, “terror i së djathtës ekstreme”
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 18:50
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...

Sulmi që tronditi Gjermaninë, prokuroria nis hetimet, dyshimet mbi rastin
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në lidhje me ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:44
Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar në lidhje me ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, “terror i së djathtës ekstreme”
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...
Lajminet | 10-Oct-2019 18:37
Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë dhe u plagosën nëntë të tjerë. Sulmuesi i dyshuar, Stephan Balliet, ka pasur katër kilogramë eksplozivë në makinën e tij, tha Lambrecht në një deklaratë me prokurorin e ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë, “terror i së djathtës ekstreme”
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë “sulm terrorist i së djathtës ekstreme”, tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 18:03
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë “sulm terrorist i së djathtës ekstreme”, tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...

Sulmi në Gjermani u ndoq “live” nga 2200 persona, komuniteti hebre akuzon policinë
Komuniteti hebre në Gjermani akuzon policinë për neglizhencë, pas sulmit të armatosur në një sinagogë, ku u vranë dy persona. Kreu i këshillit qendror të hebrenjve tha se ishte skandaloze që policia nuk po e mbronte ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 17:58
Komuniteti hebre në Gjermani akuzon policinë për neglizhencë, pas sulmit të armatosur në një sinagogë, ku u vranë dy persona. Kreu i këshillit qendror të hebrenjve tha se ishte skandaloze që policia nuk po e mbronte ...

Sulmi në Halle të Gjermanisë - "terror i së djathtës ekstreme"
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë "sulm terrorist i së djathtës ekstreme", tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 17:50
Të shtënat në një sinagogë në qytetin Halle të Gjermanisë kanë qenë "sulm terrorist i së djathtës ekstreme", tha ministrja e Drejtësisë e Gjermanisë, Christine Lambrecht. Në sulmin që ndodhi të mërkurën u vranë dy vetë ...

Del videoja e sulmit me dy të vdekur në Gjermani, autori i veshur me kamuflazh qëllon me automatik
GJERMANI Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua dhe një burrë e duke ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:28
GJERMANI Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua dhe një burrë e duke ...

Si Brenton Tarrant: I marri që mori jetët e pafajshme pranë sinagogës, synim dhe xhaminë
Agresori i marrë që iu turr me armë sinagogës në Gjermani u përshkrua si adhurues i neonazimit që kishte në plan të godiste një xhami “të pambrojtur”. Neonazisti i identifikuar nga policia si Stefan Balliet, 27 vjeç, ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 16:21
Agresori i marrë që iu turr me armë sinagogës në Gjermani u përshkrua si adhurues i neonazimit që kishte në plan të godiste një xhami “të pambrojtur”. Neonazisti i identifikuar nga policia si Stefan Balliet, 27 vjeç, ...

Sulmet në Gjermani, policia heton ngjarjen si agresion kundër komunitetit hebre
Autori i dy sulmeve te armatosura ne Gjermani ishte një person me qëndrime të qarta kundër hebrenjve, që i cilëson rrënjë të të gjitha problemeve. Policia gjermane po e heton ngjarjen si një sulm anti-semit, por disa ...
ABCNews | 09-Oct-2019 22:36
Autori i dy sulmeve te armatosura ne Gjermani ishte një person me qëndrime të qarta kundër hebrenjve, që i cilëson rrënjë të të gjitha problemeve. Policia gjermane po e heton ngjarjen si një sulm anti-semit, por disa ...

Sulmi me armë në Gjermani, autori planifikoi masakër makabre
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 16:00
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...

Sulmi me armë në Gjermani, autori planifikoi masakër makabre
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 15:54
Autori që vrau dy persona dhe plagosi disa të tjerë në një sinagogë në Halle të Gjermanisë kishte planifikuar një “masakër”. Një prokuror gjerman tha se ai dëshironte të frymëzonte të tjerët të bënin të njëjtën gjë. ...

Merkel: Zero tolerancë ndaj urrejtjes
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 15:34
Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi zero tolerancë kundrejt urrejtjes, një ditë pas sulmit kundër sinagogës në Halle, ku mbetën të vrarë dy persona. “Përfaqësuesit e drejtësisë duhet të përdorin të gjitha mjetet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved