ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 02:17

U shfrytëzua për të “spiunuar” lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin

U shfrytëzua për të “spiunuar” lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin
Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e kompanisë. Sipas ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 12:00
Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e kompanisë. Sipas ...

“Shkaku i presionit nga Kina”, Apple e largoi aplikacionin që shfrytëzohej nga protestuesit në Hong Kong
Apple e ka larguar HKmap.live nga App Store, një aplikacion ky i mbledhjes së të dhënave nëpër harta, që protestuesit në Hong Kong, e shfrytëzonin në masë të madhe. Ky aplikacion dhe shërbimi shoqërues në rrjet, ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 17:46
Apple e ka larguar HKmap.live nga App Store, një aplikacion ky i mbledhjes së të dhënave nëpër harta, që protestuesit në Hong Kong, e shfrytëzonin në masë të madhe. Ky aplikacion dhe shërbimi shoqërues në rrjet, ...

Apple e heq aplikacionin e përdorur nga protestuesit, në Hong-Kong
Kompania amerikane, Apple, ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong- Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 14:05
Kompania amerikane, Apple, ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong- Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar ...

Apple mbyll një aplikacion të përdorur nga protestuesit në Hong Kong për të gjurmuar policinë
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...
Medial | 10-Oct-2019 11:04
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...

U përdor për të regjistruar lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin
Sipas Apple, aplikacioni, HKmap.live, është “shfrytëzuar në një mënyrë që ka rrezikuar zbatuesit e ligjit dhe banorët”. Apple e ka kundërshtuar edhe më parë këtë aplikacion, që shfrytëzon të dhëna nga protestuesit në ...
Lajminet | 10-Oct-2019 10:55
Sipas Apple, aplikacioni, HKmap.live, është “shfrytëzuar në një mënyrë që ka rrezikuar zbatuesit e ligjit dhe banorët”. Apple e ka kundërshtuar edhe më parë këtë aplikacion, që shfrytëzon të dhëna nga protestuesit në ...

U përdor për të regjistruar lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin!
Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e kompanisë. Sipas ...
IliriaNews | 10-Oct-2019 10:42
Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e kompanisë. Sipas ...

U përdor për të regjistruar lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin!
Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e kompanisë. Sipas ...
InFokusi | 10-Oct-2019 10:38
Apple ka hequr një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkelur rregullat e kompanisë. Sipas ...

Apple mbyll një aplikacion të përdorur nga protestuesit në Hong Kong për të gjurmuar policinë
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...
PC World | 10-Oct-2019 10:25
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...

Apple e heq aplikacionin e përdorur nga protestuesit, në Hong-Kong
Kompania amerikane, Apple, ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong- Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 10:04
Kompania amerikane, Apple, ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong- Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar ...

Apple largon aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 08:47
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...

Apple largon aplikacionin e përdorur nga protestuesit në Hong Kong
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 08:47
Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë dhe përdorimin e gazit lotsjellës, duke thënë se aplikacioni ka shkeluar rregullat ...

Kina kundër aplikacionit që e tregon vendndodhjen e policisë
Mediet shtetërore kineze e kanë akuzuar kompaninë amerikane “Apple” për përkrahje dhe mbrojtje të protestuesve në protestat gjithnjë e më të dhunshme të Hong Kongut përmes mundësimit të një aplikacioni që e tregon ...
Arbresh | 09-Oct-2019 08:37
Mediet shtetërore kineze e kanë akuzuar kompaninë amerikane “Apple” për përkrahje dhe mbrojtje të protestuesve në protestat gjithnjë e më të dhunshme të Hong Kongut përmes mundësimit të një aplikacioni që e tregon ...

Kina kundër aplikacionit që e tregon vendndodhjen e policisë
Mediet shtetërore kineze e kanë akuzuar kompaninë amerikane “Apple” për përkrahje dhe mbrojtje të protestuesve në protestat gjithnjë e më të dhunshme të Hong Kongut përmes mundësimit të një aplikacioni që e tregon ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 08:31
Mediet shtetërore kineze e kanë akuzuar kompaninë amerikane “Apple” për përkrahje dhe mbrojtje të protestuesve në protestat gjithnjë e më të dhunshme të Hong Kongut përmes mundësimit të një aplikacioni që e tregon ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved