ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 17:29

‘Shengeni Ballkanik’/ Politikanja e Kosovës godet Ramën: Mekanizëm artificial, pjesë e planit për ‘Serbinë e Madhe’

‘Shengeni Ballkanik’/ Politikanja e Kosovës godet Ramën: Mekanizëm artificial, pjesë e planit për ‘Serbinë e Madhe’
Ish-kryenegociatorja e dialogut Prishtinë-Beograd, Edita Tahiri thotë se Shqipëria nuk duhet të ishte bërë pjesë e takimit me Aleksandër Vuçiç për të ashtuquajturin “Shengeni ballkanik”. Në një prononcim televiziv, ...
Telegraf | 10-Oct-2019 21:42
Ish-kryenegociatorja e dialogut Prishtinë-Beograd, Edita Tahiri thotë se Shqipëria nuk duhet të ishte bërë pjesë e takimit me Aleksandër Vuçiç për të ashtuquajturin “Shengeni ballkanik”. Në një prononcim televiziv, ...

‘Mini-Shengeni’, Paskal Milo paralajmëron: Tregu serb mund të “mbysë” ekonominë shqiptare
Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh ish-ministër i Jashtëm, Paskal Milo ka bindjen se politika shqiptare nuk duhet ta kërkojë fajin tek të tjerët dhe euroskpetikët, për çeljen e negociatave me Bashkimin ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 21:42
Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh ish-ministër i Jashtëm, Paskal Milo ka bindjen se politika shqiptare nuk duhet ta kërkojë fajin tek të tjerët dhe euroskpetikët, për çeljen e negociatave me Bashkimin ...

Milo për Shengenin ballkanik: Ekonomia shqiptare mund të vendoset nën presionin e Serbisë
Ish ministri i Jashtëm Paskal Milo e shikon me dyshim marrëveshjen për formimin e një Shengeni ballkanik. Ai shprehet se diçka e tillë është bërë edhe në vendet skandinave dhe se po bëhet për t’i përgatitur vendet që të ...
Politiko | 10-Oct-2019 21:20
Ish ministri i Jashtëm Paskal Milo e shikon me dyshim marrëveshjen për formimin e një Shengeni ballkanik. Ai shprehet se diçka e tillë është bërë edhe në vendet skandinave dhe se po bëhet për t’i përgatitur vendet që të ...

Paskal Milo: Mini-Shengeni ballkanik duhet parë me kujdes
Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh ish-ministër i Jashtëm, Paskal Milo ka bindjen se politika shqiptare nuk duhet ta kërkojë fajin tek të tjerët dhe euroskpetikët, për çeljen e negociatave me Bashkimin ...
Portalb | 10-Oct-2019 21:13
Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh ish-ministër i Jashtëm, Paskal Milo ka bindjen se politika shqiptare nuk duhet ta kërkojë fajin tek të tjerët dhe euroskpetikët, për çeljen e negociatave me Bashkimin ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved