ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 02:47

Nis operacioni ushtarak i Turqisë në Siri, zhvillohen luftime të ashpra në territorin sirian

Nis operacioni ushtarak i Turqisë në Siri, zhvillohen luftime të ashpra në territorin sirian
Ushtria turke vazhdoi të enjten ditën e dytë të ofensivës kundër milicive kurde, që kontrollojnë territorin e Sirisë përgjatë kufirit me Turqinë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i hodhi poshtë kritikat ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 15:28
Ushtria turke vazhdoi të enjten ditën e dytë të ofensivës kundër milicive kurde, që kontrollojnë territorin e Sirisë përgjatë kufirit me Turqinë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i hodhi poshtë kritikat ...

5 shtete kërkojnë mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit për kurdët
Belgjika, Franca, Gjermania, Polonia dhe Britania e Madhe kanë kërkuar një mbledhje urgjente të këshillit të sigurimit pas përshkallëzimit të tensioneve mes Uashingtonit dhe Ankarasë dhe nisjes së operacioneve ushtarake ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 11:50
Belgjika, Franca, Gjermania, Polonia dhe Britania e Madhe kanë kërkuar një mbledhje urgjente të këshillit të sigurimit pas përshkallëzimit të tensioneve mes Uashingtonit dhe Ankarasë dhe nisjes së operacioneve ushtarake ...

“I uroj sukses heronjve tanë dhe i puth në ballë”, Erdogan urdhëron bombardimet kundër kurdëve
“I uroj sukses heronjve tanë që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” dhe i puth të gjithë në ballë. Besoj se së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane do të arrijmë sukses të madh kundër militantëve kurdë dhe ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 09:28
“I uroj sukses heronjve tanë që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” dhe i puth të gjithë në ballë. Besoj se së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane do të arrijmë sukses të madh kundër militantëve kurdë dhe ...

BE nuk di si të veprojë me sulmin turk në Siri
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Bernd Riegert Udhëheqësit e ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 09:28
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Bernd Riegert Udhëheqësit e ...

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 07:58
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...

Turqi, Erdogan: Ofensiva turke do të sjellë paqe dhe stabilitet
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 03:38
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...

Erdogan kërcënon se do të dërgojë ‘miliona’ refugjatë në Evropë, nëse BE e quan “pushtim” operacionin ndaj Sirisë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kërcënuar se do të dërgojë “miliona” refugjatë sirianë në Evropë në përgjigje të kritikave për ofensivën e tij ushtarake në Sirinë e kontrolluar nga kurdët. Duke folur para ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 13:17
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kërcënuar se do të dërgojë “miliona” refugjatë sirianë në Evropë në përgjigje të kritikave për ofensivën e tij ushtarake në Sirinë e kontrolluar nga kurdët. Duke folur para ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Sulmi turk, një ide jo e mirë
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 00:19
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

SHBA, Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë së OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 23:51
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Turqia sulmon ushtrinë kurde në Siri, Erdogan kërcënon Europën me 3 milion refugjatë
Turqia vijon sulmet në veri të Sirisë kundër kurdëve. Presidenti turk Erdogan paralajmëroi Bashkimin Europian se nëse do e pengonte atëherë do hapte portat për 3 milion refugjatë. Ankaraja nga ana tjetër deklaroi se nuk ...
ABCNews | 10-Oct-2019 13:55
Turqia vijon sulmet në veri të Sirisë kundër kurdëve. Presidenti turk Erdogan paralajmëroi Bashkimin Europian se nëse do e pengonte atëherë do hapte portat për 3 milion refugjatë. Ankaraja nga ana tjetër deklaroi se nuk ...

Shefi i OKB-së bën thirrje për ndalimin e luftimeve në lindje të Sirisë
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, bëri thirrje për ndalimin e luftimeve në lindje të Sirisë. "Dua të shpreh shqetësimin tim të thellë për përshkallëzimin e konfliktit në lindje të ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 20:08
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, bëri thirrje për ndalimin e luftimeve në lindje të Sirisë. "Dua të shpreh shqetësimin tim të thellë për përshkallëzimin e konfliktit në lindje të ...

Shefi i OKB’së bën thirrje të ndalohen luftimet në lindje të Sirisë
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, bëri thirrje për ndalimin e luftimeve në lindje të Sirisë. “Dua të shpreh shqetësimin tim të thellë për përshkallëzimin e konfliktit në lindje të ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 20:08
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, bëri thirrje për ndalimin e luftimeve në lindje të Sirisë. “Dua të shpreh shqetësimin tim të thellë për përshkallëzimin e konfliktit në lindje të ...

Pas sulmit në Siri, Erdogan kërcënon edhe Europën
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka kërcënuar se do të “hapë dyert” për refugjatët sirian në shtetin e tij që të emigrojnë në Europë. Kjo nëse liderët e kontinentit e quajnë fushatën ushtarake të Turqisë në ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 19:53
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka kërcënuar se do të “hapë dyert” për refugjatët sirian në shtetin e tij që të emigrojnë në Europë. Kjo nëse liderët e kontinentit e quajnë fushatën ushtarake të Turqisë në ...

Erdogan ‘kërcënon’ Europën
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan sot në Ankara deklaroi se vendet evropiane duhet patjetër t’i ekstradojnë në Turqi personat e arratisur të organizatës së klerikut Fetulla Gylen e quajtur FETO që në këmbim të ...
Gazeta Monitor | 09-Oct-2017 09:35
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan sot në Ankara deklaroi se vendet evropiane duhet patjetër t’i ekstradojnë në Turqi personat e arratisur të organizatës së klerikut Fetulla Gylen e quajtur FETO që në këmbim të ...

Rajoni turk Mardin është qëlluar me 130 r?keta
Ankara, 10 tetor – Rreth 130 raketa, të gjuajtura nga Siria, e kanë goditur rajonin kufitar turk Nusajbin, në provincën juglindore Mardin, lajmëron agjencia Anadolia. Raketat kanë rënë mbi zona banesore. Pesë persona ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 18:47
Ankara, 10 tetor – Rreth 130 raketa, të gjuajtura nga Siria, e kanë goditur rajonin kufitar turk Nusajbin, në provincën juglindore Mardin, lajmëron agjencia Anadolia. Raketat kanë rënë mbi zona banesore. Pesë persona ...

Netanyahu dënon fuqishëm pushtimin turk të Kurdistanit Sirian, ofron ndihmë për kurdët
Komentet ishin të parat nga Netanyahu për situatën në Siri pasi heshti për disa ditë pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane nga vendi dhe lejimin e ofensivës turke të ecë ...
Lajminet | 10-Oct-2019 18:37
Komentet ishin të parat nga Netanyahu për situatën në Siri pasi heshti për disa ditë pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane nga vendi dhe lejimin e ofensivës turke të ecë ...

Netanyahu dënon fuqishëm pushtimin turk të Kurdistanit Sirian, ofron ndihmë për kurdët
Kryeministri Benjamin Netanyahu të enjten denoncoi pushtimin e Turqisë në zonat e kontrolluara nga kurdët në verilindje të Sirisë dhe tha që Izraeli ishte i gatshëm të ofrojë ndihmë humanitare për kurdët në Siri ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 18:25
Kryeministri Benjamin Netanyahu të enjten denoncoi pushtimin e Turqisë në zonat e kontrolluara nga kurdët në verilindje të Sirisë dhe tha që Izraeli ishte i gatshëm të ofrojë ndihmë humanitare për kurdët në Siri ...

Pompeo: Turqia ka shqetësime legjitime të sigurisë
Turqia ka shqetësime legjitime të sigurisë, ndërsa në jug të vendit ekziston një kërcënim terrorist, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me operacionin “Burimi i Paqes” të cilin ushtria turke e ...
Shenja | 10-Oct-2019 18:21
Turqia ka shqetësime legjitime të sigurisë, ndërsa në jug të vendit ekziston një kërcënim terrorist, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me operacionin “Burimi i Paqes” të cilin ushtria turke e ...

Liga Arabe do të mblidhet për të diskutuar mbi Operacionin “Burimi i Paqes”
Liga Arabe mori vendim për të zhvilluar mbledhje të jashtëzakonshme më 12 tetor të shtunën për të diskutuar mbi Operacionin “Burimi i Paqes” të cilin Turqia e nisi dje, tranmseton AA. Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i ...
Shenja | 10-Oct-2019 18:21
Liga Arabe mori vendim për të zhvilluar mbledhje të jashtëzakonshme më 12 tetor të shtunën për të diskutuar mbi Operacionin “Burimi i Paqes” të cilin Turqia e nisi dje, tranmseton AA. Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i ...

Erdogan: ja ç’mund të ndodhë nëse Europa e quan “pushtim” ndërhyrjen turke në Siri
Turqia ka ripërsëritur qëndrimin e saj se do të hapë rrugët e “vërshimit” të refugjatëve sirian në Evropë, nëse jo e fundit vazhdon ta konsideroj si okupim operacionin ushtarak turk në verilindje të Sirisë. Turqia ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 18:19
Turqia ka ripërsëritur qëndrimin e saj se do të hapë rrugët e “vërshimit” të refugjatëve sirian në Evropë, nëse jo e fundit vazhdon ta konsideroj si okupim operacionin ushtarak turk në verilindje të Sirisë. Turqia ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved