ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 02:27

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 22:46
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 23:00
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...
Albportali | 10-Oct-2019 14:30
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...
Republika | 10-Oct-2019 14:23
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 13:52
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...
Zeri Amerikes | 09-Oct-2019 17:10
Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe ...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 15:30
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 13:28
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...

SHBA-ja ka aplikuar kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës, ...
Portalb | 09-Oct-2019 13:11
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës, ...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...
Radio Evropa e Lire | 09-Oct-2019 12:08
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang të Kinës. ...

ShBA-ja u vendos kushte për viza zyrtarëve kinezë për shkak të shtypjes së myslimanëve
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do ta vendosin regjimin e vizave ndaj zyrtarëve kinezë që akuzohen për përfshirje në shtypjen e komunitetit mysliman në Kinë. Ky vendim erdhi pas një vendimi tjetër të ditës së hënë për ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 10:55
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do ta vendosin regjimin e vizave ndaj zyrtarëve kinezë që akuzohen për përfshirje në shtypjen e komunitetit mysliman në Kinë. Ky vendim erdhi pas një vendimi tjetër të ditës së hënë për ...

ShBA-ja u vendos regjim vizash zyrtarëve kinezë për shkak të shtypjes së myslimanëve
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do ta vendosin regjimin e vizave ndaj zyrtarëve kinezë që akuzohen për përfshirje në shtypjen e komunitetit mysliman në Kinë. Ky vendim erdhi pas një vendimi tjetër të ditës së hënë për ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 10:52
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do ta vendosin regjimin e vizave ndaj zyrtarëve kinezë që akuzohen për përfshirje në shtypjen e komunitetit mysliman në Kinë. Ky vendim erdhi pas një vendimi tjetër të ditës së hënë për ...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën e represionit ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 09:29
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën e represionit ...

Albin Kurti: Me Shqipërinë, marrëveshje jo për kamera, por për zbatim!
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, i cili ka fituar zgjedhjet në Kosovë, ka folur për çështjen e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Ai ka thënë se me Shqipërinë do të bëjë marrëveshje për zbatim, jo për kamera. “Me ...
Dritare | 08-Oct-2019 23:31
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, i cili ka fituar zgjedhjet në Kosovë, ka folur për çështjen e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Ai ka thënë se me Shqipërinë do të bëjë marrëveshje për zbatim, jo për kamera. “Me ...

Bashkim kombëtar, Albin Kurti flet për idenë e federatës shqiptare
Kreu i Vetevendosjes Albin Kurti, kandidat për kryeministër në Kosovë nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila u shpall fituese në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, ka folur për mundësinë e bashkimit kombëtar si dhe për krimet e ...
Albportali | 08-Oct-2019 22:28
Kreu i Vetevendosjes Albin Kurti, kandidat për kryeministër në Kosovë nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila u shpall fituese në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, ka folur për mundësinë e bashkimit kombëtar si dhe për krimet e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved