ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 01:34

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PS e hapur për depolitizimin e komisionerëve, javën e ardhshme diskutojmë direktivat e OSBE

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PS e hapur për depolitizimin e komisionerëve, javën e ardhshme diskutojmë direktivat e OSBE
Kreu i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri shprehet se Partia Socialiste është e hapur për depolitizimin e qendrave të votimit dhe komisionerëve. “Duhet të kemi depolitizim të plotë të qendrave të votimit ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 20:38
Kreu i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri shprehet se Partia Socialiste është e hapur për depolitizimin e qendrave të votimit dhe komisionerëve. “Duhet të kemi depolitizim të plotë të qendrave të votimit ...

Kjo PD mëkatare, nuk vjen kurrë në pushtet
Nga Artua Ajazi E ndërsa këto ditë mbeten vendimtare për fatin e hapjes ose jo,të negociatave me BE, kryeministri Rama ka vendosur të nisë procesin e hershëm për të përmbyllur deri në 2021, mini- shengenin Ballkanik mes ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 20:08
Nga Artua Ajazi E ndërsa këto ditë mbeten vendimtare për fatin e hapjes ose jo,të negociatave me BE, kryeministri Rama ka vendosur të nisë procesin e hershëm për të përmbyllur deri në 2021, mini- shengenin Ballkanik mes ...

Reforma zgjedhore, transparencë me dyer të mbyllura!
Nga Mentor Kikia Komisioni për reformën zgjedhore nisi sot nga puna. Pa PD-në dhe LSI-në. Opozitën e përfaqëson ajo që tani quhet opozita parlamentare. Reforma do të bazohet mbi rekomandimet e OSBE-së, që nuk ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 15:41
Nga Mentor Kikia Komisioni për reformën zgjedhore nisi sot nga puna. Pa PD-në dhe LSI-në. Opozitën e përfaqëson ajo që tani quhet opozita parlamentare. Reforma do të bazohet mbi rekomandimet e OSBE-së, që nuk ...

Përplasje për Reformën Zgjedhore/ Gjiknuri: Puna në dy faza, Hajdari: Sistemi bashkë me rekomandimet e Odihr
Opozita parlamentare forcoi sërish pozitat e saj në komisionin e reformës zgjedhore përmes kushtit të saj për ndryshimin e sistetmit.
Top Channel | 10-Oct-2019 15:20
Opozita parlamentare forcoi sërish pozitat e saj në komisionin e reformës zgjedhore përmes kushtit të saj për ndryshimin e sistetmit.

Sekretari i Përgjithshëm Montella pret delegacionin e Kuvendit të Shqipërisë, përsërit mbështetjen e Asamblesë Parlamentare, në prag të Kryesisë së OSBE-së 2020
KOPENHAGË, 9 tetor 2019 – Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, u takua sot, në Sekretariatin Ndërkombëtar të Asamblesë, me një delegacion të Komisionit për Integrimin Evropian ...
Telegraf | 10-Oct-2019 19:21
KOPENHAGË, 9 tetor 2019 – Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, u takua sot, në Sekretariatin Ndërkombëtar të Asamblesë, me një delegacion të Komisionit për Integrimin Evropian ...

Hajdari: Nuk ka reformë me dy faza, do jetë tërësore, ftesa për PD e hapur
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën zgjedhore, Rudina Hajdari ka folur pas mbledhjes së sotme, ku i ka bërë sërish ftesë Partisë Demokratike dhe partive të tjera jashtë sistemit të depozitojnë propozimet e tyre. ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 12:29
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën zgjedhore, Rudina Hajdari ka folur pas mbledhjes së sotme, ku i ka bërë sërish ftesë Partisë Demokratike dhe partive të tjera jashtë sistemit të depozitojnë propozimet e tyre. ...

Nis puna për rekomandimet e ODIHR, Gjiknuri: Presim propozimet e opozitës
Komisioni i Reformës Zgjedhore nisi zyrtarisht punën me rekomandimet e OSBE ODIHR, duke u lënë dëtyre ekspërtëve që të hartojnë ndryshimet ligjore, për administratën publike, median dhe barazinë gjinore. Mbledhja e parë ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 15:20
Komisioni i Reformës Zgjedhore nisi zyrtarisht punën me rekomandimet e OSBE ODIHR, duke u lënë dëtyre ekspërtëve që të hartojnë ndryshimet ligjore, për administratën publike, median dhe barazinë gjinore. Mbledhja e parë ...

Reforma Zgjedhore, Hajdari: Fokusi ynë është ndryshimi i sistemit, ftesa mbetet e hapur për PD-në
Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e Komisionit, Rudina Hajdari u shpreh në një deklaratë për mediat se afati i realizimit të reformës varet nga vendimi i Këshillit të ...
Top Channel | 10-Oct-2019 12:29
Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetarja e Komisionit, Rudina Hajdari u shpreh në një deklaratë për mediat se afati i realizimit të reformës varet nga vendimi i Këshillit të ...

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk e njeh Komisionin, u kemi kërkuar propozime
Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht me çështjet e ...
Top Channel | 10-Oct-2019 12:15
Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht me çështjet e ...

Dorëheqje nga komisioni për reformën zgjedhore? Gjiknuri: Cështje e ezauruar, PD tashmë ka objektiva të tjera
TIRANE “Rekomandimet e OSBE/ODIHR për reformën zgjedhore janë të realizuashme brenda dhejtorit” – kështu u shpreh bashkëkryetari komisionin për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat në ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 12:15
TIRANE “Rekomandimet e OSBE/ODIHR për reformën zgjedhore janë të realizuashme brenda dhejtorit” – kështu u shpreh bashkëkryetari komisionin për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat në ...

Mbledhja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, opozita refuzon ftesën. Gjiknuri: PD nuk ka sjellë propozime
“PD nuk ka sjellë propozime “ , kështu deklaroi Damian Gjiknuri pak minuta nga fillimi i mbledhjes së njoftuar në Komisionin e Reformës Zgjedhore. Teksa po futej në Kryesinë e Kuvendit, Gjiknuri nuk dha detaje për ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 10:56
“PD nuk ka sjellë propozime “ , kështu deklaroi Damian Gjiknuri pak minuta nga fillimi i mbledhjes së njoftuar në Komisionin e Reformës Zgjedhore. Teksa po futej në Kryesinë e Kuvendit, Gjiknuri nuk dha detaje për ...

Propozimet e PD për reformën zgjedhore nuk diskutohen. Burimet nga komisioni: Nuk i kanë bërë te ne
Pritet të nisë mbledhja me dyer të mbyllura e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Gjetjet e tryezës së Reformës Zgjedhore të organizuar nga OSBE, që u mbajt pak javë më parë, do të jenë objekti i punës së komisionit sot. ...
Top Channel | 10-Oct-2019 10:10
Pritet të nisë mbledhja me dyer të mbyllura e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Gjetjet e tryezës së Reformës Zgjedhore të organizuar nga OSBE, që u mbajt pak javë më parë, do të jenë objekti i punës së komisionit sot. ...

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk e njeh Komisionin
Në një deklaratë për media, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht me ...
Flaka | 10-Oct-2019 23:09
Në një deklaratë për media, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht me ...

Reforma Zgjedhore, Damian Gjiknuri zbulon çfarë do ndodhë javën e ardhshme me direktivat e OSBE
Postuar: 10/10/2019 - 20:54 Kreu i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri shprehet se Partia Socialiste është e hapur për depolitizimin e qendrave të votimit dhe komisionerëve. “Duhet të kemi depolitizim të ...
Sot.Al | 10-Oct-2019 20:57
Postuar: 10/10/2019 - 20:54 Kreu i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri shprehet se Partia Socialiste është e hapur për depolitizimin e qendrave të votimit dhe komisionerëve. “Duhet të kemi depolitizim të ...

Kjo PD mëkatare, nuk vjen kurrë në pushtet
Nga Artua Ajazi E ndërsa këto ditë mbeten vendimtare për fatin e hapjes ose jo,të negociatave me BE, kryeministri Rama ka vendosur të nisë procesin e hershëm për të përmbyllur deri në 2021, mini- shengenin Ballkanik mes ...
Lexo | 10-Oct-2019 20:16
Nga Artua Ajazi E ndërsa këto ditë mbeten vendimtare për fatin e hapjes ose jo,të negociatave me BE, kryeministri Rama ka vendosur të nisë procesin e hershëm për të përmbyllur deri në 2021, mini- shengenin Ballkanik mes ...

Mblidhet sot Komisioni për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk ka sjellë asnjë propozim
TIRANE Në një kohë kur sot pritet të mblidhet Komisioni i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se Partia Demokratike nuk ka sjellë propozimet e saj. Bashkëkryetari i Komisionit, Gjinkuri pak para nisjes së ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 09:57
TIRANE Në një kohë kur sot pritet të mblidhet Komisioni i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se Partia Demokratike nuk ka sjellë propozimet e saj. Bashkëkryetari i Komisionit, Gjinkuri pak para nisjes së ...

Reforma zgjedhore, Gjiknuri: Të gatshëm të dëgjojmë propozimet  e PD, Hajdari: Të ndryshojë sistemi
Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se maxhoranca do të jetë e hapur për të pritur propozimet e Partisë Demokratike për reformën zgjedhore. Pas mbledhjes së Komisionit, Gjiknuri ...
ABCNews | 10-Oct-2019 13:24
Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se maxhoranca do të jetë e hapur për të pritur propozimet e Partisë Demokratike për reformën zgjedhore. Pas mbledhjes së Komisionit, Gjiknuri ...

Nesër mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë zyrtare PD-së që të marrë pjesë
Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ka dërguar sot një ftesë zyrtare Partisë Demokratike që të marrë nesër pjesë në mbledhjen e komisionit. Ftesa i është drejtuar përfaqësuesit të PD, ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 20:08
Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ka dërguar sot një ftesë zyrtare Partisë Demokratike që të marrë nesër pjesë në mbledhjen e komisionit. Ftesa i është drejtuar përfaqësuesit të PD, ...

Ftesa e Gjiknurit, Bardhi i pergjigjet: Plani yne eshte ne tryeze
Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman Stafa, Sekretari i ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 20:08
Menjëherë pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim për gazetarin e “BalkanWeb”, Osman Stafa, Sekretari i ...

Nis puna për rekomandimet e ODIHR, Gjiknuri: Presim propozimet e opozitës
Komisioni i Reformës Zgjedhore nisi zyrtarisht punën me rekomandimet e OSBE ODIHR, duke u lënë dëtyre ekspërtëve që të hartojnë ndryshimet ligjore, për administratën publike, median dhe barazinë gjinore. Mbledhja e parë ...
Arbresh | 10-Oct-2019 15:34
Komisioni i Reformës Zgjedhore nisi zyrtarisht punën me rekomandimet e OSBE ODIHR, duke u lënë dëtyre ekspërtëve që të hartojnë ndryshimet ligjore, për administratën publike, median dhe barazinë gjinore. Mbledhja e parë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved