ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 16:39

Çmimi Nobel për mbrojtësin e Millosheviçit, reagon Rama: Zgjedhje e turpshme e Akademisë Suedeze

Çmimi Nobel për mbrojtësin e Millosheviçit, reagon Rama: Zgjedhje e turpshme e Akademisë Suedeze
Dhënia e Çmimit Nobel për shkrimtarin austriak Peter Handke, që ndër të tjera ka mbrojtur figurën e Slobodan Millosheviç, ka bërë që një shumë politikanësh shqiptarë të reagojnë. Kryeministri shqiptar Edi Rama shprehet ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 19:53
Dhënia e Çmimit Nobel për shkrimtarin austriak Peter Handke, që ndër të tjera ka mbrojtur figurën e Slobodan Millosheviç, ka bërë që një shumë politikanësh shqiptarë të reagojnë. Kryeministri shqiptar Edi Rama shprehet ...

Çmimi Nobel, Rama: Paturpësia po bëhet pjesë normale e botës ku jetojmë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter” në lidhje me çmimin Nobël i fituar nga Peter Handke. Ai njihet gjerësisht për mbështetjen e tij ndaj Serbisë në lidhje me gjenocidin e bërë në Kosovë.
Top Channel | 10-Oct-2019 19:44
Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter” në lidhje me çmimin Nobël i fituar nga Peter Handke. Ai njihet gjerësisht për mbështetjen e tij ndaj Serbisë në lidhje me gjenocidin e bërë në Kosovë.

Rama: Nuk e mendoja kurrë se do më vinte për të vjellë nga një çmim Nobel
Pas fitores së çmimit Nobel nga autori austriak Peter Handke ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në twitter, për Ramën dhënia e këtij çmimi autorit Handke është shenjë e vulosjes së turpit si virtyt i ri dhe ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 19:53
Pas fitores së çmimit Nobel nga autori austriak Peter Handke ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në twitter, për Ramën dhënia e këtij çmimi autorit Handke është shenjë e vulosjes së turpit si virtyt i ri dhe ...

Nobeli për Letërsinë, Rama: Më vjen për të vjellë
mapo.al Kryeministri Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pas shpërndarjes së Çmimeve Nobel për Letërsinë. Akordimi i këtij çmimi për shkrimtarin austriak, Peter Handke ka shkaktuar mjaft reagime të ashpra. Edhe ...
Mapo | 10-Oct-2019 19:44
mapo.al Kryeministri Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pas shpërndarjes së Çmimeve Nobel për Letërsinë. Akordimi i këtij çmimi për shkrimtarin austriak, Peter Handke ka shkaktuar mjaft reagime të ashpra. Edhe ...

Shkrimtari britanik Orlando Figes: I tronditur që një justifikues famëkeq i Slobodan Milosheviçit merr çmimin Nobel në letërsi
Komiteti i Nobelit shkaktoi debate duke i dhënë një nga dy çmimet Nobel në letërsi për vitin 2019 shkrimtarit austriak Peter Handke, i cili ka shprehur simpati për diktatorin e Serbisë Slobodan Milosheviç. Nga Milica ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 19:36
Komiteti i Nobelit shkaktoi debate duke i dhënë një nga dy çmimet Nobel në letërsi për vitin 2019 shkrimtarit austriak Peter Handke, i cili ka shprehur simpati për diktatorin e Serbisë Slobodan Milosheviç. Nga Milica ...

Letra/ Mehmet Kraja-Akademisë së Nobelit: Anuloni çmimin për Handke
mapo.al Kryetari i sapozgjedhur i Akademisë së Shkencave të Kosovës, Mehmet Kraja, i ka dërguar në emër të institucionit një letër-protestë Akademisë Nobelit, pas shpalljes së dy Çmimeve, Nobel 2018 dhe Nobel 2019 për ...
Mapo | 10-Oct-2019 19:22
mapo.al Kryetari i sapozgjedhur i Akademisë së Shkencave të Kosovës, Mehmet Kraja, i ka dërguar në emër të institucionit një letër-protestë Akademisë Nobelit, pas shpalljes së dy Çmimeve, Nobel 2018 dhe Nobel 2019 për ...

Zemërata kundër nobelistit të ri, Robelli: Jeni pak të vonuar, si shoqëri nuk kemi kujtesë të zhvilluar dhe as sens për reagim në çastet e duhura
Gazetari Enver Robelli ka komentuar reagimet e shumta lidhur me fituesin e çmimit Nobël në letërsi Peter Handke. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai gjykon se zemërimi i sotëm i shqiptarëve është i vonuar. ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:21
Gazetari Enver Robelli ka komentuar reagimet e shumta lidhur me fituesin e çmimit Nobël në letërsi Peter Handke. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai gjykon se zemërimi i sotëm i shqiptarëve është i vonuar. ...

Akademia e Shkencave të Kosovës kërkon të anulohet Nobeli për Handken
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës tha se është e zhgënjyer thellësisht me ndarjen e sivjetshme të Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke. Handke njihet si figurë kundërthënëse, për ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 19:29
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës tha se është e zhgënjyer thellësisht me ndarjen e sivjetshme të Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke. Handke njihet si figurë kundërthënëse, për ...

Fituesit i Nobelit për Letërsi mbështetës i Millosheviçit, Çitaku: Skandal, vendim i turpshëm
Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku ka reaguar pasi çmimi NObel për Letërsi për vitin 2019 ka shkuar për shkrimtarin austriak, mbështetës i Millosheviçit, Peter Handke. Çitaku thotë se vendimi i marrë nga ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 17:17
Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku ka reaguar pasi çmimi NObel për Letërsi për vitin 2019 ka shkuar për shkrimtarin austriak, mbështetës i Millosheviçit, Peter Handke. Çitaku thotë se vendimi i marrë nga ...

Fitoi Nobelin shkrimtari austriak, mbështetës i Millosheviçit, ministri Cakaj: Çfarë akti i pakuptimtë dhe i turpshëm
Fill pasi shkrimtari austriak Peter Handke, i cili njihet për mbështetjen e tij ndaj Sllobodan Millosheviçit u shpall fitues i çmimit Nobel në letërsi për vitin 2019 ka reaguar ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e ...
Top Channel | 10-Oct-2019 17:03
Fill pasi shkrimtari austriak Peter Handke, i cili njihet për mbështetjen e tij ndaj Sllobodan Millosheviçit u shpall fitues i çmimit Nobel në letërsi për vitin 2019 ka reaguar ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e ...

Krye-akademiku i Kosovës, Mehmet Kraja i shkruan Akademisë së Suedisë: Anuloni çmimin ndaj një shkrimtari që përkrah fashizmin dhe genocidin ndaj popullit tim
AKADEMIA E SHKENCAVE DHE E ARTEVE TË KOSOVËS Prishtinë, 10 tetor 2019 Akademisë Suedeze, Stokholm Në dijeni: Jurisë për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi Të nderuar titullarë dhe anëtarë të Akademisë, Me indinjatë të ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 17:10
AKADEMIA E SHKENCAVE DHE E ARTEVE TË KOSOVËS Prishtinë, 10 tetor 2019 Akademisë Suedeze, Stokholm Në dijeni: Jurisë për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi Të nderuar titullarë dhe anëtarë të Akademisë, Me indinjatë të ...

Handke fitoi Nobelin, Spiropali: Turp për Komitetin
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali e ka cilësuar si një trup dhënien e çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak Peter Handke. Në një postim në Twitter, Spriopali duke u ndalur qëndrimet e ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 18:06
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali e ka cilësuar si një trup dhënien e çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak Peter Handke. Në një postim në Twitter, Spriopali duke u ndalur qëndrimet e ...

Rama: E paturpshme, nuk mendoja se do më vinte për vjellë nga një Çmim Nobel
Për marrjen e Çmimit Nobel në letërsin nga Peter Handke ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. përmes një postimi në tëitter, kreu i qeverisë shprehet se: “Kurrë nuk mendova se do të bënte për të vjellë një Çmim Nobel, ...
ABCNews | 10-Oct-2019 19:52
Për marrjen e Çmimit Nobel në letërsin nga Peter Handke ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. përmes një postimi në tëitter, kreu i qeverisë shprehet se: “Kurrë nuk mendova se do të bënte për të vjellë një Çmim Nobel, ...

Nobeli për Handke, Cakaj: Turp, iu dha mohuesit të genocidit
mapo.al Çmimi Nobel në letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, ka sjellë edhe reagimin e ministrit në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Nobelisti është i njohur për mbështetjen e tij të hapur ...
Mapo | 10-Oct-2019 17:03
mapo.al Çmimi Nobel në letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, ka sjellë edhe reagimin e ministrit në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Nobelisti është i njohur për mbështetjen e tij të hapur ...

“Turp për Komitetin”, Spiropali reagon për fituesin e Nobelit: Qau mbi varrin e Millosheviçit
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar, pasi çmimi Nobel për Letërsi iu dha shkrimtarit austriak Peter Handke. Spiropali kujtoi se Handke ka qenë një përkrahës i Millosheviçit, madje ai ka ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:51
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar, pasi çmimi Nobel për Letërsi iu dha shkrimtarit austriak Peter Handke. Spiropali kujtoi se Handke ka qenë një përkrahës i Millosheviçit, madje ai ka ...

PROFIL/ Idhtar i Milosheviçit dhe në shërbim të hegjemonisë serbe: Kush është shkrimtari që mori çmimin Nobel
Peter Handke pritet me protesta në Oslo ku para disa vitesh mori çmimin Ibsen Çmimi Nobel për letërsi sot e humbi shkëlqimin moral duke rënë në duart e një adhuruesi të kriminelëve serbë të luftës. Juria e Stockholmit ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 17:00
Peter Handke pritet me protesta në Oslo ku para disa vitesh mori çmimin Ibsen Çmimi Nobel për letërsi sot e humbi shkëlqimin moral duke rënë në duart e një adhuruesi të kriminelëve serbë të luftës. Juria e Stockholmit ...

Fitoi Nobelin në letërsi, kush është shkrimtari austriak që adhuron Millosheviçin
Peter Handke fitoi çmimin Nobel në letërsi këtë të enjte. Por marrja e çmimit Nobel nga ana e Handke ka ngjallur reagime të shutma, pasi ai cilësohet si një nga adhuruesit e të ashtëquajturit “Kasapi i Ballkanit”, ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 17:22
Peter Handke fitoi çmimin Nobel në letërsi këtë të enjte. Por marrja e çmimit Nobel nga ana e Handke ka ngjallur reagime të shutma, pasi ai cilësohet si një nga adhuruesit e të ashtëquajturit “Kasapi i Ballkanit”, ...

Mohoi masakrën e Srebrenicës dhe quan krim bombardimet e NATO-s, Akademia e Shkencave të Kosovës kërkon të anulohet Nobeli për Handken
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës tha se është e zhgënjyer thellësisht me ndarjen e sivjetshme të Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke. Handke njihet si figurë kundërthënëse, për ...
Lapsi | 10-Oct-2019 19:29
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës tha se është e zhgënjyer thellësisht me ndarjen e sivjetshme të Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke. Handke njihet si figurë kundërthënëse, për ...

“Nobeli” për adhuruesin e Millosheviçit, reagon ashpër Cakaj: E turpshme, si viktimë e gjenocidit …
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:34
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...

Fituesi i çmimit Nobel, më 2014 kishte fyer shqiptarët e boshnjakët
Edhe profesori i medias në Universitetin e Adgerit në Norvegji, Kenneth Andresen, ka reaguar pasi shkrimtari austriak Peter Handke mori çmimin e Nobelit për Letërsi. Përmes një shkrimi në Twitter, ku Andresen ka ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 17:46
Edhe profesori i medias në Universitetin e Adgerit në Norvegji, Kenneth Andresen, ka reaguar pasi shkrimtari austriak Peter Handke mori çmimin e Nobelit për Letërsi. Përmes një shkrimi në Twitter, ku Andresen ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved