ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 16:39

Pacolli: Dënoj deklaratat ultra nacionaliste nga klubi serb i futbollit Crvena Zvezda

Pacolli: Dënoj deklaratat ultra nacionaliste nga klubi serb i futbollit Crvena Zvezda
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli e ka deklaruar se futbolli nuk duhet të abuzohet politikisht dhe nuk mund të shërbejë si një mjet për përhapjen e urrejtjes dhe ultra-nacionalizmit.
Top Channel | 09-Oct-2019 21:32
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli e ka deklaruar se futbolli nuk duhet të abuzohet politikisht dhe nuk mund të shërbejë si një mjet për përhapjen e urrejtjes dhe ultra-nacionalizmit.

VIDEO: Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës
Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar Jarinjë, ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:27
Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar Jarinjë, ...

Momenti epik, polici i Kosovës refuzoi t’ia jap dorën zyrtarit të Crvena Zvezdas
Policia e Kosovës dje (e mërkurë) gjatë ditës ka refuzuar të lejojë hyrjen e klubit serb, Crvena Zvezda në territorin e Kosovës, për të zhvilluar një ndeshje zyrtare ndaj klubit ilegal Trepça. Crvena Zvezda kishte marr ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 11:24
Policia e Kosovës dje (e mërkurë) gjatë ditës ka refuzuar të lejojë hyrjen e klubit serb, Crvena Zvezda në territorin e Kosovës, për të zhvilluar një ndeshje zyrtare ndaj klubit ilegal Trepça. Crvena Zvezda kishte marr ...

Kosova kthen mbrapsht futbollistët serbë/ VIDEO
Ekipi i futbollit serb Crvena Zvezda është kthyer mbrapsht në pikën kufitare të Jarinjës, nga policia Kufitare e Kosovës, duke mos u lejuar që të zhvillojë ndeshjen e parashikuar me ekipin e Trepçës. Ekipi i Crvena ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 19:26
Ekipi i futbollit serb Crvena Zvezda është kthyer mbrapsht në pikën kufitare të Jarinjës, nga policia Kufitare e Kosovës, duke mos u lejuar që të zhvillojë ndeshjen e parashikuar me ekipin e Trepçës. Ekipi i Crvena ...

Salihu: FFK bashkë me qeverinë treguan se jemi shtet serioz, u desh të ndalohet ajo ndeshje
Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ka folur për ndalin e Cervena Zvezdas sot në Jarinë nga Policia e Kosovës, duke parandaluar zhvillimin e ndeshjes me Trepçën ilegale serbe. Salihu i ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 20:18
Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ka folur për ndalin e Cervena Zvezdas sot në Jarinë nga Policia e Kosovës, duke parandaluar zhvillimin e ndeshjes me Trepçën ilegale serbe. Salihu i ...

VIDEO/ Policia nuk lejon Crvena Zvezdën të hyjë në Kosovë, i detyron të kthehen andej nga erdhën
Policia e Kosovës ka marrë vendimin që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin kosovar.Poli Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me Trepçën nga Mitrovica Veriore, ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 14:45
Policia e Kosovës ka marrë vendimin që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin kosovar.Poli Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me Trepçën nga Mitrovica Veriore, ...

Polici i Kosovës refuzoi t’ia japë dorën zyrtarit të Zvezdës
Policia e Kosovës dje (e mërkurë) gjatë ditës ka refuzuar të lejojë hyrjen e klubit serb, Crvena Zvezda në territorin e Kosovës, për të zhvilluar një ndeshje zyrtare ndaj klubit ilegal Trepça. Crvena Zvezda kishte marr ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 16:45
Policia e Kosovës dje (e mërkurë) gjatë ditës ka refuzuar të lejojë hyrjen e klubit serb, Crvena Zvezda në territorin e Kosovës, për të zhvilluar një ndeshje zyrtare ndaj klubit ilegal Trepça. Crvena Zvezda kishte marr ...

Përfaqësuesit e Listës Serbe shkëmbejnë dhurata me drejtuesit e Zvezdës
Skuadra e Crvena Zvezdës është duke zhvilluar në këto momente ndeshjen në kuadër të Kupës së Serbisë me skuadrën fantome Trepça e cila po zhvillohet në territorin e Serbisë. Kjo ndeshje ishte paraparë të luhet në......
Zeri | 10-Oct-2019 15:47
Skuadra e Crvena Zvezdës është duke zhvilluar në këto momente ndeshjen në kuadër të Kupës së Serbisë me skuadrën fantome Trepça e cila po zhvillohet në territorin e Serbisë. Kjo ndeshje ishte paraparë të luhet në......

Momenti epik, polici i Kosovës refuzoi t’ia japë dorën zyrtarit të Crvena Zvezdas
Policia e Kosovës dje (e mërkurë) gjatë ditës ka refuzuar të lejojë hyrjen e klubit serb, Crvena Zvezda në territorin e Kosovës, për të zhvilluar një ndeshje zyrtare ndaj klubit ilegal Trepça. Crvena Zvezda kishte marr ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 15:02
Policia e Kosovës dje (e mërkurë) gjatë ditës ka refuzuar të lejojë hyrjen e klubit serb, Crvena Zvezda në territorin e Kosovës, për të zhvilluar një ndeshje zyrtare ndaj klubit ilegal Trepça. Crvena Zvezda kishte marr ...

Mediet serbe: UEFA e FIFA kundër Kosovës, ky pritet të jetë ndëshkimi
Mediet dhe Federata Serbe e Futbollit vazhdon të merren me anulimin e ndeshjes së Kupës së Serbisë ndërmjet skuadrës fantome Trepçës dhe Crvena Zvezdës e paraparë të zhvillohet në Mitrovicën e Veriut, me ç’rast ...
Zeri | 10-Oct-2019 14:05
Mediet dhe Federata Serbe e Futbollit vazhdon të merren me anulimin e ndeshjes së Kupës së Serbisë ndërmjet skuadrës fantome Trepçës dhe Crvena Zvezdës e paraparë të zhvillohet në Mitrovicën e Veriut, me ç’rast ...

UEFA mori licencën stadiumit në Mitrovicë, “shpërthejnë” analistët: Është turp
Pasi Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njoftoi se UEFA i ka marr licencën stadiumit në Mitrovicë për t’u zhvilluar ndeshje ndërkombëtare, për shkak se ai është në gjendje shumë të keqe duke mos u mirëmbajtur fare, ...
Zeri | 10-Oct-2019 12:08
Pasi Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njoftoi se UEFA i ka marr licencën stadiumit në Mitrovicë për t’u zhvilluar ndeshje ndërkombëtare, për shkak se ai është në gjendje shumë të keqe duke mos u mirëmbajtur fare, ...

VIDEO/ Ja si policia e Kosovës ndaloi hyrjen në kufi të skuadrës serbe
Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka ndaluar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda. Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ekipit ilegal ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:55
Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka ndaluar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda. Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ekipit ilegal ...

VIDEO/ “Mirëserdhët” dhe“Mirupafshim”, Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë
Policia e Kosovës ka dhënë urdhër të mos lejohet futja e autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda, i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin kufitar Jarinjë në veri të Kosovës. Lojtarët ishin ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 14:10
Policia e Kosovës ka dhënë urdhër të mos lejohet futja e autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda, i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin kufitar Jarinjë në veri të Kosovës. Lojtarët ishin ...

Tite kritikon federatën se nuk po i përmbahet orarit të FIFA-s
Seleksionuesi i Brazilit, Tite, ka kritikuar Konfederatën e Futbollit të Brazilit se nuk po u përmbahet datave të caktuara për ndeshje të përfaqësueseve nga FIFA dhe i vjen keq se i duhet të marrë lojtarët nga klubet ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 11:50
Seleksionuesi i Brazilit, Tite, ka kritikuar Konfederatën e Futbollit të Brazilit se nuk po u përmbahet datave të caktuara për ndeshje të përfaqësueseve nga FIFA dhe i vjen keq se i duhet të marrë lojtarët nga klubet ...

Emre Can: Nuk jam i lumtur tek skuadra e Juventusit
Federata e Futbollit e Kosovës dje kishte marrë vendim që të anulohej ndeshja ilegale ndërmjet Trepçës së Veriut dhe Crevena Zvesdës – për faktin se kjo ndeshje nuk është në kuadër të FFK-së dhe për këtë nuk mund të ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 11:10
Federata e Futbollit e Kosovës dje kishte marrë vendim që të anulohej ndeshja ilegale ndërmjet Trepçës së Veriut dhe Crevena Zvesdës – për faktin se kjo ndeshje nuk është në kuadër të FFK-së dhe për këtë nuk mund të ...

Futbollistët e Crvena Zvezdës provokojnë me këngë për Kosovën në autobus
Gjatë rrugëtimit të tyre drejt kthimit në Serbi pasi që s’iu lejua hyrja në Kosovë, futbollistët e Crvena Zvezdës u argëtuan në autobus me këngë provokuese për Kosovën. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në orën ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 10:38
Gjatë rrugëtimit të tyre drejt kthimit në Serbi pasi që s’iu lejua hyrja në Kosovë, futbollistët e Crvena Zvezdës u argëtuan në autobus me këngë provokuese për Kosovën. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në orën ...

Futbollistët e Crvena Zvezdës provokojnë me këngë për Kosovën në autobus
Gjatë rrugëtimit të tyre drejt kthimit në Serbi pasi që s’iu lejua hyrja në Kosovë, futbollistët e Crvena Zvezdës u argëtuan në autobus me këngë provokuese për Kosovën. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në orën ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 10:35
Gjatë rrugëtimit të tyre drejt kthimit në Serbi pasi që s’iu lejua hyrja në Kosovë, futbollistët e Crvena Zvezdës u argëtuan në autobus me këngë provokuese për Kosovën. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në orën ...

Momenti kur polici i Kosovës ia lë dorën e zgjatur zyrtarit të Zvezdës
Momenti kur një polic i Kosovës ia la dorën e zgjatur zyrtarit të Crvena Zvezdës e ka marrë vëmendjen e kosovarëve, pasi policët nuk e lejuan klubin serb të hyjë në Kosovë. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 10:29
Momenti kur një polic i Kosovës ia la dorën e zgjatur zyrtarit të Crvena Zvezdës e ka marrë vëmendjen e kosovarëve, pasi policët nuk e lejuan klubin serb të hyjë në Kosovë. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në ...

Tërbohen serbët, shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht
Tërbohen serbët, shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht Vendimi i Policia e Kosovës që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin e Kosovës ka bërë xhiron e ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 10:18
Tërbohen serbët, shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht Vendimi i Policia e Kosovës që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin e Kosovës ka bërë xhiron e ...

Momenti kur polici i Kosovës ia lë dorën e zgjatur zyrtarit të Zvezdës
Momenti kur një polic i Kosovës ia la dorën e zgjatur zyrtarit të Crvena Zvezdës e ka marrë vëmendjen e kosovarëve, pasi policët nuk e lejuan klubin serb të hyjë në Kosovë. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 10:18
Momenti kur një polic i Kosovës ia la dorën e zgjatur zyrtarit të Crvena Zvezdës e ka marrë vëmendjen e kosovarëve, pasi policët nuk e lejuan klubin serb të hyjë në Kosovë. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet dje në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved